Bir zincir bağlantı çitini nasıl köpek geçirmez hale getirebilirim?


12

Son zamanlarda onu mülkümüzde tutmak için yüklediğimiz zincir bağlantı çitinin bir kısmının altında sıkıştırabildiğini keşfetmiş bir köpeğim var.

Çitin tabanını güçlendirebilmem için etkili ama makul bir yol var mı? Çitin bu bölümünü yere indirmeye çalıştım, ancak bu sabah keşfettiğim gibi, kullandığım çelik mandalları kolayca itebilir.

Etkili olmayan çözümlerle uğraşmayı gerçekten göze alamam; Bir ilkokulun hemen yanında yaşıyorum ve bu sabah keşfettiğimde, çok cana yakın / iyi huylu bir Alman Çoban / Rottweiler haçı olmasına rağmen, ağır bir para cezası alıp beni kaçırmasından gitmesi 5 dakikadan az sürüyor.

Yanıtlar:


16

En iyi çözüm çitinize veya köpek koşunuza bir kazma koruması eklemektir:

 1. Ev geliştirme mağazasına gidin ve yaklaşık 2 feet genişliğinde bazı galvanizli sacları alın (oluklu veya düz iyi; çatı ve kaplama dış yapıları için kullandıkları şeyler mükemmel)

 2. Snips, demir testeresi veya Sawzall ile metali çalışabilir uzunluklara, belki 3-4 'kesin. Olukluysa, eğrilerin her parçanın uzun boyutuna dik olmasını istersiniz, böylece yere girdiğinde eğriler dikey olur. Görünüşler için metalin "üst" kenarını yağ bazlı emaye renginin hoş bir rengine boyayabilirsiniz; o zaman sadece kenar gibi görünüyor. Ancak, galvanize edildiğinde, metal hava koşullarına dayanıklı olacaktır.

 3. Zincir bağlantı çitinin çizgisi boyunca en az bir buçuk ayak (veya mümkün olduğunca derin) üst toprağı kesmek için bir kürek (mümkün olduğunca düz uçlu) kullanın. Gerçekten fazla kazmak zorunda kalmamalısınız; sadece aşağı itin ve sonra kesimi genişletmek için kürek kıpırdatın.

 4. Bir tahta parçası ve bir lastik tokmakla, sac levhayı yerden yaklaşık 6 "sac kaldırana kadar yaptığınız kesime dökün. Gevşek toprakları / çimleri her iki taraftaki sac levhaya sıkıca bastırın. çitin tüm uzunluğu boyunca.

 5. Bir matkap ve metal kesme ucu ile, metalin üstünden ve zincir bağlantılarınızın karşı taraflarında, her bir parça boyunca düzenli aralıklarla ve iki parçanın buluştuğu yerde iki delik delin (her delik seti muhtemelen köpeğinizin omuzlarının genişliğinden veya vücudunun maksimum çapından daha fazla olmamalıdır).

 6. Linesman'ın pensesi ile, tavlanmış bir tel uzunluğunu kesin, çitle çevrili alanın içinden deliklerden geçirin, daha sonra dışarıdaki bir zincir bağlantı telinin etrafına doğru bükün (sıkılmış köpekler çiğner ve istemezsiniz) metal tel üzerinde çiğneme).

 7. Tavlanmış tel, fırsat verilirse yıllar boyunca paslanacaktır (fikir genellikle değiştirilmesi ucuzdur); bunu şeffaf akrilik veya poliüretan sprey ile hafifletebilir veya sadece telleri izleyebilir ve değiştirebilirsiniz. Özellikle zincir bağlantı ile kullanım için galvanizli tel yaparlar, ancak belirli bir gösterge için daha sert şeylerdir ve bu nedenle çalışmak daha zordur.

Artık köpeğin altına girmek için bir ayaktan daha fazla kazması gereken (veya oraya varmadan geçilemez kayaya çarpması), zincir bağlantısına sıkıca bağlı olduğu ve köpeğin aralarında sıkıştırabilme. Bu, çitin altına girmesini önlemek için çadırınızın bahislerinden çok daha etkili olmalıdır.


1
Bunun etkinliği, köpeğin kazmaya ne kadar kararlı olduğuna bağlı olacaktır. Babam, tavuk kümesindeki yırtıcıları kaçmak için benzer bir şey yaptı. Birkaç rakun ve IIRC bir köpek (çit tabanını demirledikten sonra olduğundan emin değil) hala içeri girecek kadar kazdı.
Dan Firelight tarafından

5
Burada bir GS / Rottie karışımından bahsediyoruz; Bu gerçekten büyük bir köpek (muhtemelen yaklaşık 80-120 lbs ve bel yüksekliği hakkında) kayması için gerçekten büyük bir delik gerekiyor. Kendisi için yeterince geniş bir delik (gerçekten bir tünel) ve yatay gitmeye başlamadan önce bir buçuk metreden daha fazla bir delik kazması gerekecek ve sonra tekrar geriye doğru kazması gerekecek. Bu hareket etmek için çok fazla yeryüzü cehennemidir; Eğer köpek bunu bir günde yapabilirse çok şaşırırdım ve eğer yapamazsa düzenli olarak kazı alanlarını doldurmak.
Keiths

1
Yazım hatasını düzeltirdim (son satır, "önleme"), ancak bir karakter düzenleme için çok az.
Mike Partridge

1
Vay canına, bu cevabı okuduğumda minnettarım, kazmayan veya kaçmaya çalışan bir köpeğim var.
Hank

Bu oldukça pahalı ve zaman alıcıdır. Aşağıda çitlerimiz için ne yaptığımızı özetliyoruz (aynı zamanda zaman alıcı, ancak daha az). Temel olarak, fikir çitin etrafına bir tel örgü önlük eklemek ve onu zincir bağlantısına hızlıca bağlamak için domuz halkaları kullanmaktır.
Robert White

7

Bu cevap, bir DIY cevabından daha fazla bir köpek eğitim cevabıdır, ancak her neyse .. Zaten verilen tüm öneriler çit problemini çözmek için iyidir, ancak nihayetinde köpeğiniz yine de kazmaya çalışacak ve hatta denemeye zarar verebilir - özellikle eğer orada metal varsa.

Benim tavsiyem bir skat mat almak - bu üzerine bastığında hafif bir elektrik akımı kesen bir mat. Köpeğinizin kaztığı yere yerleştirin. Genellikle bu sorunları çok hızlı bir şekilde çözüyor.


ayrıca yüklemek için bir yabancı (köpeğinizin bilmediği biri) almaya çalışın, böylece skat matınıza gönderilen bağlantıyı bağlamaz
cırcır ucube

1
Aslında, elektronik bir köpek çitim var ama bunu hiç kullanmadık çünkü onu tetiklememek için yolunu evden nasıl çıkaracağımızı bulmak için çok çaba sarf etmedik. Bazı taze pilleri almak, kabloları sabitlemek ve onu eğitmek muhtemelen en acısız rota olacaktır ve çiçek yatağını önyüklemeye kurtarmak olacaktır.
mootinator

2
Köpeğime öğrettiğim en iyi şey komuta kazmaktı, bu şekilde onu belirlenen bir yerde kazmayı başardık ve sadece arka bahçemde krater yapmaya devam etmedik ..
Steven

3
Köpeğimi kazmak için bir kum havuzu inşa ettim, oraya kazmaya teşvik ettim ve o zamandan beri bahçede bir delik açmadı!
Mart'ta dotjoe

1
@mootinator: E-tasmanın doğru ayarlandığından ve köpeğin boynuna sıkıca oturduğundan emin olun. Birçok e-yaka, sadece sahibinin onu yeterince sıkışmadığı ve temasların cilde yeterince temas etmediği için "çalışmaz". Ama lütfen, lütfen köpek ve e-yaka ile gerçek bir eğitim yapın, sadece gündüz çevirmeyin ve ayrılın.
auujay

2

kısa zincirli bir bağlantı çiti alın ve kazın ve kalan kısmı mevcut çite bağlayın (ilk etapta kazmış olmanız gerektiği gibi)

çitin altına bir germe teli veya 2 de ekleyebilirsiniz, böylece altına sığması için yeterince yüksek olamaz. bu sadece içinden geçebileceği bir hendek kazana kadar işe yarayacak


Evet, çit
takmama

2

Köpeğiniz gerçekten sizin sorunuzda açıkladığınız gibi çitin altında sıkıyorsa, birkaç yıl önce çok benzer bir durumdaydım, bu yüzden sorunu şu şekilde çözdüm:

 1. Kazık olarak kullanmak için 1/2 "çapında ahşap dübeller elde edin.

 2. Onları 12-18in uzunluğunda parçalar halinde kesin.

 3. Mezar sırasında bölünmeyi önlemek için bir ucunu koli bandına sarın.

 4. Her bir kazıyı direklerden ve birbirinden 1-2ft yerleştirerek, çitin tabanının içeri veya dışarı hareket etmesini önleyecek şekilde zincir bağlantısından aşağıya doğru yerleştirin.

 5. Standart bir çekiç kullanarak, kazıkları zemine sürün, böylece 4-6in yerden yukarıda kalır. Bu kolay değildir çünkü zirveye çıkmak için kazık üzerindeki zincir bağlantısından kaçınmanız gerekir, ancak mümkündür.

Yeraltında 12-14 "dübel ile, bir köpeğin çitleri iterek yukarı çekmesi çok zor olmalıdır.

Bu, çitin bükülmesini önlemek için benim için iyi çalıştı, bu yüzden köpeğim avludan çıkıyordu.


Aynı şey benim için işe yarıyor, ama her biri büyük kutu deposunda $ 1.27 $ gibi 18 "inşaat demiri kullanıyorum. Bütün bir avlu boyunca bunu yapmak biraz pahalı olurdu, ama sorunlu yerlerde gerçekten iyi çalışıyor. daha az şatafatlı hale getirmek için her iki çubuk üzerine gri astar
boyayabilirsiniz

2

Bunu dün arka bahçemde yapmayı bitirdim (yeni bir eve taşındık)! Şimdi yarı kalıcı bir çözümüm var, ama bunu eski evimde yaptım ve harika oldu. Temel olarak, zemine sabitlenmiş ve çelik tel kullanarak zincir bağlantı çitinin tabanına tutturulmuş hayvancılık çiti kullandım.

 1. Çit çizginizi veya en azından sorunlu noktaları ölçün. Ancak, köpeklerimin çok ısrarcı olduğunu öğrendim, bu yüzden tüm çit hattını yaptım.
 2. Bahçenizin ne kadar düz olduğuna bağlı olarak daha fazlasına ihtiyacınız olabilir. Oh, yoksa bir çift iş veya bahçe eldiveni al. Avuç içleri ve parmakları nitrile batırılmış olanları tercih ederim; parmaklarınızı kullanmak için daha fazla dokunma esnekliği sunar.
 3. Çitiniz boyunca zemindeki hayvancılık çitlerini açın. Uçları kıvrılmak için (gökyüzüne doğru) açmayı seviyorum. Bu, daha az peyzaj iğnesine ihtiyacınız olabileceği anlamına gelir. Uçları tutmak için peyzaj pimlerini kullanın. Çit hattınızda herhangi bir köşe veya dönüş varsa, hayvancılık eskrimini kesmeniz gerekebilir, böylece zincir bağlantınızın altına "sarılabilir".
 4. Bir kez açıldıktan sonra, hayvancılığın eskrimini zincir bağlantınızın altına doğru itmeye başlayın. 5. adımda hareket etmesini önlemek için peyzaj pimleri ile yol boyunca sabitlemek isteyeceksiniz.
 5. Hayvancılık çitler zincir bağlantınızın altına örgü için çelik tel kullanın. Kollarınız tamamen uzatılmış aynı uzunlukta şeritler keserek yönetmenin en kolay olduğunu keşfettim. Gittiğinizde kendi dokuma yönteminizi bulabilirsiniz. Her iki çiti birbirine bağlamak için her ayakta bir örgü veya bobin yaptığınızdan emin olun.
 6. Çitleri birlikte dokunduktan sonra, hayvancılık çitindeki tüm çarpmaları veya bukleleri tutmak için peyzaj pimlerini kullanın. Mümkün olduğunca yere yakın olsun. Zaten düz olsa bile, üzerinde yürürken veya biçerken yükseltilmesini önlemek için bazı pimleri düzenli aralıklarla (4-6 fit veya daha fazla) koyun.
 7. Zincir bağlantınızda herhangi bir kapı varsa, kapının altında ve kapının yaklaşık 1 feet dışında çalıştırmak için bazı hayvancılık çitlerini kesmek isteyebilirsiniz. Gerektiği gibi sabitleyin.
 8. En sonunda! Kaçış sanatçınızı serbest bırakın ve kaçış yollarını ararken ve hiçbirini bulamadıkça seçtiğiniz soğuk (veya sıcak) içeceği yudumlayın!

Çok fazla iş olabilir, ancak sonuç harika. Yaklaşık 2 yıl sonra, çim ve kir, hayvancılığın eskrimini örter ve böylece gözden uzak kalır. 0.4 dönümlük bir çiti tamamlamamın toplam 24 saat sürdüğümü söyleyebilirim. Sanırım 300-400 ayak aralığında bir yerlerde idi. Dışarıda çok soğuk veya çok sıcaksa, teli dokuma yerine zip bağları ile geçebilirsiniz. Yeni evle, donma sıcaklıkları telin yönetilmesini zorlaştırdığı ve çalışmaktan rahatsız olduğu için zip bağları seçtim.

Umarım bu yardımcı olur! Uyandığımda evde 3 köpeğim olacağını bilerek geceleri daha iyi uyuduğumu biliyorum!


Bu mükemmel bir çözüm. Ben hayvancılık çit zincir bağlantı dokuma yerine domuz halkaları öneririm. Kurulumu çok daha hızlı. Zip bağlarından daha hızlı ve biraz daha ucuz (yakın, yine de) düşünüyorum. Ayrıca, 2 'kaynaklı tel örgü kullandık ve bu çoğunlukla yeterliydi.
Robert White

1

Normal çitinizin önüne yaklaşık 1 ila 2 fit elektrikli bir çit ekleyin. Eğer çitin yanında (yeni yaka ve cihaz ekli) olmaya alışkınsa, yeni "davetkar" çit çizgisi boyunca yürüterek köpeğinizi yeni sınır hakkında eğitmeniz gerekecektir.

Eğitildikten sonra, köpeğiniz tekrar zincir bağlantı çitinin yanına almak istememelidir.

Ek olarak, elektrikli çit gömülü olduğundan, sizin için görünmez olmalıdır.


1
Üzgünüm, zaten bir çit var hakkındaki yorumunuzu okudum. Açmanızı öneririm.
Jon Raynor

1

İki Rottweiler ve bir mavi sığır köpeğim var. Mevcut bir zincir bağlantı çitimiz vardı, dişi Rottweiler tırmandı, erkek atladı ve mavi sığır köpeğimiz hep birlikte temizledi.

Yüksekliği 8 ayak yıldız kazık, bazı tavuk ağları, 2 rulo tel ve domuz bağları ile uzattık. Biz tüm bizim avluya koyarak bir gün geçirdi.

3 sıra gerginlik telini ağdan geçirerek güzel ve güçlü hale getirdik. Yeni ağın altını eski çitin üst kısmına tutturdu ve tel bağları olan teller boyunca tamamen kırpın.

Daha sonra çitleri birimiz arabaya binip dışarı çıkıp çıkmadıklarını ve nereye gideceklerini görmek için neden çalıların arasında saklandıklarını test ettik. Biz yamalı kadar biz 6 kez yaptım ve artık kaçamadı.

Biz bir çadır peg gibi görünen bahçe kenar mandal kullandık ama üstte çok büyük bir döngü var. Tel çitler pimleme için mükemmel, böylece yukarı kaldıramazlar.


@Sharn sitesine hoş geldiniz; Bu sitedeki yayınlarda e-posta adreslerinin bulunmasını önermediğimiz için e-posta adresinizi düzenledim. İsterseniz profilinize dahil edebilirsiniz ("Hakkımda" bölümü - "e-posta adresi" bölümü yalnızca siz ve site yöneticileri tarafından görülebilir).
Niall C.

Nihai ürünün bazı resimleri, bu cevaba değer katar.
Tester101

0

Garrett'ın yukarıda tarif ettiği gibi, çitin iç çevresine bir önlük takarak bu sorunu çözdük. Apron, 2 'dokuma tel çitten oluşuyordu. Böylece, önlük çitin iki ayağı içinde kazmayı önleyecektir. Hayvanlar iki ayağını kazacak ve apronun altında tünel açacak kadar akıllı değiller. Her zaman çitin sonuna kadar koşacaklar ve kazmaya çalışacaklar.

Tel örgüyü çitle paralel olarak açtık ve peyzaj pimleri ile düzleştirdik. Apron daha sonra domuz halkaları kullanılarak zincir bağlantısına tutturulur. Domuz halkalarının takılması hızlı ve kolaydır, ancak özel bir dizi halka halkası pensesi gerektirir (pahalı değildir).

Daha sonra, önlüğü bol toprakla örtün. Sonunda çim onu ​​kaplayacak. Eğer otu önlükle kapladıysanız, çimen yavaş yavaş önlüğü kaplayan ekstra topraktan büyüyecektir. Orada olduğunu unutacaksınız.

Ama kararlı bir köpek zincir bağlantısını çiğneyebilir (bana bunu nasıl bildiğimi sor). Bu durumda, bir elektrikli çit gereklidir. Yaklaşık 500 'elektrikli çit koyduk - bir tel yerden 12 "ila 18" uzakta. Köpeklerimiz ilk gün ondan uzak durmayı öğrendi. Ben de yaptım. Maliyet yaklaşık 100 $ idi.

Elektrikli bir çitin montajı "görünmez bir çitten" çok daha kolaydır. Aynı zamanda daha ucuz ve daha güvenilir. Görünmez bir çit teli bir ilmek oluşturmalıdır. Ucuz, ancak kırılmalara karşı savunmasız olan (ve araları bulmada iyi şanslar - onları onarmak için iyi şanslar) hafif tel (18-gauge) kullanır. Ancak, elektrikli bir çit, enerjilendiricinin elektrik terminalinden çitinizin bittiği yere kadar uzanır. Bir şey veya birisi kabloya dokunup toprak yolu haline gelene kadar devre kapatılmaz. Ve görünür olduğu için herhangi bir hasar bulmak kolaydır.

Dezavantajı, güç verildiğinde ona dokunan herhangi bir hayvanı veya insanı etkilemesidir. Görünmez çit sadece tasma takan bir hayvanı etkiler (ancak tasmanın kendisi pahalıdır ve piller devam eden bir masraftır).

Elektrikli çit de görülebilir ve çok çekici değildir ve bazı mahallelerde izin verilmeyebilir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.