Yüzer servis paneli toprağı


5

Ebeveynlerimin garajındaki ana kulak panelinde kayan bir zemin var gibi görünüyor. Bu Florida'da.

Bugün erken saatlerde babam ofisten bazı sesler duydu. Oraya vardığımda, kızartılmış bir IC'yi koklayabiliyordunuz ve bir ses geliyordu. Herşeyi fişten çektim ve onları tek tek taktım. Vızıltı bastırıcı ile güç şeridi geliyor olduğunu buldum. LED'lerde devre arızası belirtildi. MOV’lardan birinin kızartıldığından şüpheleniyorum.

Bu benim uçuşumdan üç saat önceydi, bu yüzden bazı temel tanı araçlarını satın alıp etrafa sarılmaya başladım.

Geçmeli bir AC çıkış test cihazı, çoklu dal devrelerinde açık bir toprak olduğunu bildirir.

Garajdaki panelde nötr ve topraklama çubuklarını ayıracak servis telleri bulunur, ancak bunları birbirine bağlayan bir kayış gözlemlemiyorum.

Bir DVM I kullanarak 240V H1-H2, 120V H1-N ve H2-N'yi ölçtüm ve bu iletkenler ve G arasındaki 120V ve 240V'lık hayalet voltajları olduğunu tahmin ediyorum. Bu hayalet gerilimleri ekarte etmek için, ancak prize takılan test cihazına dayanarak sıcak bir zemin değil açık bir zemin var.

Evin dışında gömülü RMC'deki üç yalıtılmış kablo metreyi besler. Bu, ana ayırma anahtarı ve yağmurlama sistemini besleyen tekli (20A?) Kesici ile başka bir panele PVC ile bağlanır. Bu kapatma paneli daha sonra ana pabuç panelini garajda besler. Kapatma paneli sınırlı açma girişimlerime direnç gösterdi, böylece nötr ve toprağın birbirine sarılıp bağlanmadığını bilmiyorum.

Bugün erken saatlerde, servis girişinin yakınında onarımlar yapıyordum ve bunun sonucunda da araziyi rahatsız ettim. Ölçüm aletine giren boru, toprak seviyesinde paslanmış. Üç yalıtılmış servis teli açıktı fakat sağlam görünüyordu. Bu kanalın etrafını kazdım, yabancı ot kesicilerden ve kemirgenlerden bir miktar güvenlik sağlamak için sert plastik bir örtü ördüm, onu çakıl ve dolgulu bir kirle sardım. Ebeveynlerim, bu boruyu düzgün bir şekilde değiştirmek için bir elektrikçi kiralamaya ihtiyaç duyacaklar.

Kesme panelinden çıkan katı bir Cu topraklama teli vardır ve gömülü bir topraklama çubuğuna bağlanır. Çubuk çok aşınmış. Günün erken saatlerinde, çubuk ve bağlama konnektörü alanında kir veya korozyonun ne olduğunu “temizledim” ve bunun sonucunda çubuk sürekliliğini kaybedebilirdim.

Aynı zamanda, bir yere, belki de yüzme havuzu pompasına akan bu çubuğa bağlanmış ikinci bir daha ince Cu teli vardı. Bu küçük topraklama kablosunun diğer ucunun, bir havuz tedarik müteahhidi tarafından yeni bir havuz pompası kurulduğunda bağlantısının kesildiğini düşünüyorum. Ebeveynlerime, pompanın dahili olarak garaj servis panelindeki branş devre kaynağına geri dönen bir topraklama kablosuna bağlanmasından dolayı gerekli olmadığını söylediler. Aslında bağlantı kutusundaki yeşil bir topraklama teli gözlemledim ancak sürekliliği kontrol edecek araçlar yoktu.

Bugün erken saatlerde topraklama çubuğuyla uğraştığımda bu ikinci tel gevşetti. Bu konektör esasen paslanmış. O zamandan beri bu kabloyu diğer konektörü kullanarak topraklama çubuğuna bağlamaya çalıştım ama iyi bir bağlantı elde ettiğimden emin değilim.

Servis paneli üstten metal bir kanalla beslenir. Çıkan dört tel vardır: H1 ve H2, kesicilerin üst kısmına bağlanır, N soldaki otobüse ve G sağdaki otobüse gider. Panel topraklama pabucu kullanılmaz, ancak muhtemelen paneli besleyen kanal onu topraklar. Panel gövdesine sağ altta bağlı bir topraklama pabucu vardır. Bu yeni bir AC devresini beslemek için birkaç yıl önce kuruldu (60A 240V kesicinin sağ üstündeki H1 / H2 ile sol üst kısımdan çıkar). Orijinal AC kabloları sağ üst kısımda kapatılmıştır ve artık enerjilendirilmemiştir.

N ve G'nin ya garaj paneline ya da dış panele yapıştırılması gerekir. Dışarıda GEC'ye etkili bir şekilde bağlı olduklarından şüpheleniyorum ve topraklama çubuğunu bozduğumda bu bağlantıyı bir şekilde bozdum.

Diğer bir ipucu, havuz pompası kesicisinin her zaman tetiklemek için kullandığıdır. Ailem havuz teknisyenine baktı ve pompayı değiştirdiler. Bu birkaç hafta önceydi. Yine de sorun devam etti, bu yüzden bir elektrikçiye çağırdılar. Elektrikçinin kırıcıyı test ettiğini ve çalıştığını doğruladığını söylüyorlar. Nasıl olduğunu bilmiyorum ama bir noktada pompa kesicinin açmayı bırakması. Belki de bu tekniklerden biri kötü bir bağlantıyı sıkıştığı için. Belki de bir yerde bozuk devre için zayıf / açık bir toprak olduğundan ve bu nedenle kesiciyi kesecek akım olmadığından. Havuz pompası panelindeki voltajları test etmek için zamanım olmadı ve ailem elektriği bilmiyor, bu yüzden raporları en iyi şekilde bulanık.

Ailemden herhangi bir ofis aşırı gerilim koruyucusunu takmamalarını ve bu en kısa sürede hata ayıklamaları için bir elektrikçi edinmelerini istedim. Neler olup bittiği veya ailemden elektrikçiye sormalarını isteme konusunda bir fikriniz var mı?

Garajdaki alt panel maksimum 200 A, 40 kesici direk. Kapatma panelinin dışında 200A ana devre kesici ve tek bir 20A branş devresi bulunur. Her iki panel de FPE Stab-Lok'dur . Zemin çubuğunda korozyonun ve servis girişindeki RMC'nin (her ikisi de yakın zamanda rahatsız olmuş) nerede korozyon olduğunu göstermek için servis girişinin bir görüntüsünü ekledim.

İki elektrik panosu kapatma panelini açtı, ben de onların gözlemlerine dayalı olarak Harper'ın sorularını cevaplıyorum:

Gerçek ana panelin içinde, yine ana devre kesici kutusu olan nötr-toprak bağı vardır. NG bağları aşınmış ve başarısız olmuştur.

Zemin, sadece topraklamak için metreye uzatıldı. Evet.

Topraklama Elektrot Sisteminize (topraklama çubuklarına) gelen çıplak tel, ana "panel" e gelir ve zemine sıkıca elektriksel olarak bağlanır (örn. Çelik çerçeve). Girişte uygun kablo kelepçesi. Muhtemelen değil. Kapatma kutusunun içindeki bu bağlanma noktası paslanmış.

Alt satır: Servis girişindeki NG bağı korozyon nedeniyle başarısız oldu. G-Dünya bağı daha önce veya bir kez rahatsız edildiğinde başarısız olmuş olabilir. Birkaç hafta önce, garaj alt panel zemininden yüzme havuzu pompasına, gömülü topraklama çubuğuna, toprağa bir yol olabilirdi. Havuz pompası değiştirildiğinde bu bağlantı kesildi.

Garaj Paneli Servis girişi


Amerika Birleşik Devletleri'nde misiniz? Panel kapağınız FPE, StabLok veya Zinsco mu diyor?
Harper,

Ana pabuç paneli ile sayaç / ana kapatma arasındaki metal sert boru sağlam mı? Ana kapatma şalterinin tutamağında bir sayı var mı, 100, 125, 150, 200 veya 225?
Harper,

Bu Florida. Ailemin garajında ​​eski bir panel (yaklaşık 1985). Bugün eve dönmeden önce zamanım tükeniyordu ve panelde üretici adı bulamadım. Ailem bir elektrikçinin kendilerine yedek parça bulamadığını söyledi. Kanaldaki tek ara, metrenin yere ve caddeye çıkmasından öncedir. Çevrenin en az üçte biri paslandı. Prob hala iyi bir zemin? Gerisi zeminden yukarıda ve evdeki metredeki her şey dahil iyi durumda. Hepsi 3 "sert metal boruya benziyor.
Stanwood

HOLY CRAP - bu kesin bir FPE!
ThreePhaseEel

1
Şaka yapıyordum, başka bir FPE hatası teller aşırı yüklendiğinde açılmıyor, bu yüzden evin herhangi bir yerinde yangına neden olabilir.
Harper,

Yanıtlar:


5

Topraklama probleminiz, servis bağlantısındaki açık NG bağından kaynaklanmaktadır.

Bir çıkış test cihazının "açık toprak" göstergesi, cihazdaki topraklama teması ile servis ekipmanındaki NG bağı arasında bir yerde açıklığın bir göstergesidir, çünkü test cihazındaki buna karşılık gelen ışık Sıcaktan Toprağa bağlıysa ve bağ sağlamsa, topraklama elektrot sistemi tamamen eksik olsa bile, bu devre tamamlanacaktır. Bununla birlikte, bu Nötr-Toprak bağı geçerse, bu gördüğünüz açık alanı okumayı açıklar.

Bunun bir sonucu olarak, topraklama elektrot sisteminin bağlantı kesme bağlantısını kesmenizin kaynağınız olmadığını sanıyorum; Havuz tekniğinin, yedek GEC'in havuz pompasına bağlantısının kesilmesinde doğru olduğunu unutmayın; çünkü havuz pompası ve havuz bağlama ızgarası, havuz pompası devresinin ekipman topraklama iletkeni (başka bir şey değilse) aracılığıyla ana ekipman topraklama sistemine bağlanır. Bununla birlikte, içinde kalifiye gözleriniz varken, topraklama elektrotunun hala incelenmesi gerekir.

BU PANELİ DEĞİŞTİR !!!!!!! (ve hizmet çok kes!)

Hizmet için bozuk RMC aslında ailenizin elektrik tesisatı ile ilgili en büyük güvenlik sorunu değil ! Bu alt panel Federal Pacific Electric tarafından yapıldı ve tamamen yangın tehlikesi ! Bu kesiciler çoğu olamaz , bir devre (ya bağlı ortak-dönüş reçel veya basit miscalibration için) aşırı halinde yolculuk güvenilemez ve delinmeye Lok tasarımı da kesici ve bara bağlantılarının hataları temas eğilimli panelin içinde yangınlara neden olabilir. Sonuç olarak, tek düzeltme tüm panelin yenisiyle değiştirilmesidir.

Yani, karar:

 1. FPE panelini uygun bir şeyle değiştirin, değiştirme önerileri için aşağıya bakın
 2. Bağlantısını kesmek için iyi bir şey kullanın, çünkü bağırsakları sizi paslandıracak bir FPE'dir - alt panelden farklı bir lezzet olabileceğini unutmayın.
 3. Hasarlı RMC servis borusu kalıcı olarak tamir edilmeli veya değiştirilmelidir.

Panel değiştirme seçenekleri

Yedek panel türlerini seçerken kullandığım iki kriter var:

 1. > 42 slotta mevcut olması gerekiyor (42, ana panel için minimum minimum slot sayısıdır)
 2. Hem tek hem de üç fazlı versiyonda mevcut olması gerekiyor (bu, yalnızca inşaatçı / konut sınıfı olan bir şey değil, ticari bir sınıf panelinin işaretidir )

Bu, ne alabileceğinize (örneğin, bazı tedarik evlerinin bir üreticinin veya diğerinin partizanı olduğu) ve mevcut muhafazayı söküp açamayacağınıza bağlı olarak birkaç seçenek sunar.

 • Square D QO ve Eaton CH, her ikisi de "endüstriyel sınıf" çizgiler olarak kabul edilir, ancak 3/4 "form faktörü kullanmaları nedeniyle biraz daha pahalıdırlar. Bu, daha iyi bir boşluk / alan oranı elde etmenizi sağlar; Mevcut muhafaza içinde bir Eaton güçlendirme kiti kullanıyorsanız.
 • Eaton BR orta seviye bir çizgidir (bazıları sınai özlemlerle kurucu seviyede olduğunu söyleyebilir). Çok ucuz ve yaygın bir şekilde dağıtılırken hali hazırda mevcut olan ekzotikleri ve çok çeşitli seçenekleri var.
 • Siemens (QP) oradaki birkaç "endüstri sınıfı" 1 "kırıcıdan biridir, temelde aynı performans seviyesini sağlarken> 42 yuvaya erişim sağlarken, 3/4" form faktörü panelinden daha az maliyetlidir.
 • Son olarak, en önemlisi, mevcut panel muhafazasını hiç sökemezseniz, Eaton bu uygulamada kullanılabilecek hem BR hem de CH ürün hatlarında mevcut donanımlara sahiptir. Ancak, mevcut mahfazadaki yuva sayımı ile sınırlısınız, bu nedenle, son 15 yılda liberalize panel boyutlandırmasıyla yapılan kod değişikliklerinden yararlanmanıza izin verecek yeni bir panel yerleştirmeye kıyasla, bu son bir çare.

Servis bağlantısının kesilmesiyle ilgili olarak, yüzme havuzu devresini yeni alt panele yönlendirirseniz, Eaton ECC serisi gibi "kapalı devre kesici" adı verilen bir cihazla veya bir tür standart 200A yük merkezi ile değiştirilebilir - - Aslında, bu BR816B200RF gibi Eaton'ın ürettiği küçük, tam kapsamlı geçmeli yükleyicilerden biri için mükemmel bir uygulama olacaktır. Bu şekilde, açık yüzme havuzundaki 200A subfeed pabucu üzerinde 4 yuva yakmanıza gerek kalmazken, yüzme havuzu devresi olduğu gibi yönlendirilebilir. Buna ek olarak, boruyu yeniden panele sokmak isteyebilirsiniz, böylece panele doğrudan giren suyu tahliye etmeye çalışmaz ya da en azından yeni tesisatın üst boruya doğru şekilde oturduğundan emin olun, böylece panele su sızdırmaz. .


Bunun neden eksik olduğunu merak ediyorsanız, biraz zzz almam gerektiğinden dolayı. Panel değiştirme seçenekleri ile ilgili bölümü yakın zamanda bitireceğim :)
ThreePhaseEel

Yardım için teşekkürler! Sanırım ailem bu panelleri değiştirmeye ikna etti.
Stanwood

metreden kapatmaya garaja kadar tüm RMC'ler iyi durumdadır. Evin yan tarafındaki yerden geçiyor, sonra garaj tavan arasında. Metre ile cadde arasında RMC gömüldü ve ilk yerleştiği yerde paslandı. Bu RMC, sokaktan nötr olarak mı hareket ediyor? İçinde iki tane değil, içinde 3 izole tel olduğunu gördüm.
Stanwood

Anneme biraz daha resim çektirdim ve öğrendiğim şeyi yakalamak için soruyu biraz güncelledim. Servis girişinin bir resmini içerir. Bu fotoğrafta sol altta bulunan korozyonun, kapatma panelinin akış aşağısındaki açık toprağa dönüşmesi mantıklı geliyor mu?
Stanwood

1
OP bize dışarıdan bir miktar piksel verdi, EGC "ana" alt panelden asıl ana panele ana kapamaya kadar sempatik görünüyor, talihsiz yan hizmette, bu da onun temel kaynağı olduğundan şüphelendiğim topraklama elektrotu olabilir . sorun.
Harper,

2

İkili problemin olduğundan şüpheleniyorum

Öncelikle, hatalı bir topraklama elektrot sistemine sahipsiniz , yani ana şalter / kapamadan çıkan bakır tel ve bağlı olduğu her şey. Aynı ana kapatma dolabının içindeki bir tane nötr topraklama bağında da bir sorun olabilir.

Ancak, ikinci bir probleminiz olmadıkça, muhtemelen bir tür toprak arızası olmadıkça, bu önemli olmazdı. Zemindeki herhangi bir (kayda değer) akım akışı, bir topraklama hatasıdır ve orada olmadığın gibi bağırır . Bir kelepçe ampermetre onu bulmaya yardımcı olabilir. Ayrıca bir GFCI kırılması da yapabilirsin… oh bekle. FPE.


Resimde Sizin paneli, bir olan ana pabucu bir ana kesici olması bekleniyor tırnaklara sahip, yani paneli. Bu, tanımı gereği bir alt panel yapar. Asla nötr ve toprağı bir alt panele bağlamayın.

Bu ana 200A kapatma anahtarı, ana servis ve nötr-toprak bağı için doğru nokta.

Başa çıkmak için gerçekten ürkütücü olan metal tarafından topraklanmış bir sistemle uğraşıyorsunuz ! Her şey toprağa sarılı olsa bile , aslında “hiçbir zemin görmüyorsunuz” . Size iyi, en güvenli sistemdir ve burada çok doğru.

İşte sağlıklı, modern bir topraklama sisteminden görmeyi beklediğim şey:

 • toprak * ve alt panelde nötr ayrılmış. Kontrol.

 • Hizmetten alt panele kadar iki nokta, nötr VE ZEMİN. Açık havada bile topraklama yolu olarak geçerli olan Sert boruyu görüyorum. İyi durumda bildirdin. Kontrol edin .

 • Ana kırıcı / ana "panel" toprakları iyi durumdadır - ve Sert'de süper basittir - sadece tüm çelik uçlar güvenlidir ve pas vb. Tarafından zarar görmez.

 • Orada var içinde nötr-toprak bağ asıl ana panel dışında tekrar ana kesici kutusudur. Kontrol? ?? ????

 • Zemin, sadece topraklamak için metreye uzatıldı. Kontrol?

 • Sayaçtan kutuba sadece 3 kablo (topraksız). Kontrol edin . Rusted out Rijit kablo kanalı elektriksel bir arıza değildir , ancak pürüzlü kenarların içindeki yalıtımlı kablolara zarar verme riski vardır. Sayacın en uzak kısmı elektrik şirketinin sorumluluğudur, sadece rapor edin. Bir sayaç tavasını / ana kesiciyi değiştirmek için iyi bir zaman olabilir, gerek yok .

 • Topraklama Elektrot Sisteminize (topraklama çubuklarına) gelen çıplak tel, ana "panel" e gelir ve zemine sıkıca elektriksel olarak bağlanır (örn. Çelik çerçeve). Girişte uygun kablo kelepçesi. Kontrol??

 • Topraklama Elektrot Sisteminin kendisi iyi durumda olup, toprağa sağlam bir referans sağlamak için topraklama çubuklarına veya diğer borulara giden temiz kablo vardır. Burada bir problemin var gibi gözüküyor .

Ana kırıcıyı (iyi sebeplerden dolayı) kapatır, Topraklama Elektrot Sistemini panel dışından ayırır ve bir tel ile "şehre gider" ve hepsini temizlerdim. İletişim noktasını taşıyabilirsiniz.

Şüphe durumunda, hepsini birbirine kenetleyen ayırma cıvatalarını veya boru kelepçelerini değiştirin. Bunun gibi garip bitler için büyük kutulardan kaçının, 30 dakikanızı arayarak harcayacağınız 3 paket tutar. Gerçek bir elektrik tedarik evine uğrayıp, 5 dakika içinde akıl hastanesi fiyatına sahip olacaklar.

Eğer topraklama çubuğu onarılamazsa, ne tür su borularına vs. erişilebileceğini envantere alın, fotoğraflayın ve buraya geri dönün ve bir topraklama elektrotu için ne kullanabileceğinizi sorun.


Şimdi, o panel hakkında.

Öncelikle, sayaç, sayaç kabı ve ana kesici kutusunu iyice değerlendirin. FPE, Zinsco, paslanmış veya hasar görmemiş olmaları halinde, onlarda yanlış olan hiçbir şey yoktur ve ben onları değiştirmek veya itiraz etmek için acelem olmaz.

Pahalı oldukları için dışarıdaki ana kırıcıya yeni para harcamam. Ancak zaten bir tanesine sahip olduğunuzdan, dış ana kırıcı bir hata değil bir özelliktir . Bu, onu kapatıp garajınızın içindeki ana "ana" alt panelin enerjisini tamamen kesebileceğiniz anlamına gelir . Bu, kendiniz üzerinde güvenle çalışabileceğiniz anlamına gelir . Çoğu insan bunu yapamaz.

FPE paneli! Seni ateşle öldürmeden önce ateşle öldür.

En iyi fotoğrafını gördüğümde "ah ah" gibiydim . UL testlerinde Volkswagen gibi hile yaptıktan sonra şirket işsiz kaldığı için uygun değiller. Eski standartlarda bile hiçbir zaman güvende olmadılar, baralar tasarım açısından hatalıydılar, bu yüzden bu panel için güvenli bir kırıcı oluşturmak bile mümkün değildi.

Bazı üreticiler panellerinden birini (eksi çelik kutuyu eksi) bir FPE Stablok'un dış çelik kutusuna düşürdüğünüz bir güçlendirme kiti yapar. Bu yenileme kitinin paneliniz için listelenmesi gerekiyor, bu yüzden sayıları hesaplayın. Büyük bir zaman tasarrufu -, bağırsaklar takas, teller, geri-katlama voilà , yeni bir panel 1/4 çalışır.

Aksi takdirde panel gitmeli, yeni bir panel bulun ve çalışın.

Rahatsız edici alçıpandan korkuyorum ama yine de tellere zarar vermemeyi kolaylaştırmak için bazı alçıpanları keserdim. Kurutucular elektrikçilerden daha ucuzdur.

Meslektaşımla mümkün olduğu kadar fazla yer açmaya katılıyorum . Panel alanınız zaten oldukça uzun, bu yüzden çok kötü olmamalıdır. 30 uzaya koymak için bir elektrikçiye ödeme yapmak yerine 42 alanlı bir panelin DIY olmasını ya da düşük devrede puan almak istedikleri için yapmak istedikleri 30 devre 20 uzayı kırmak yerine, diyebilirim .

Tartışacağım gibi, çift kesicili kesicilerden kaçının, ancak 3/4 "uzun kesicilere sahip sistemler, birçok kesiciyi daha az dikey alana yerleştirmek için iyidir. Bunlar, istediğiniz endüstriyel tip paneller, Square D QO ve Eaton CH'dir. ve sanayi sınıfı artık çok daha pahalıya mal olmuyor, Stablok'un olduğu inşaatçı dereceli hatlardan kaçının.

GE Qline iyi durumda ancak 1/2 "" çift-öğeli "kırıcı konseptinden kaçının. Klipsli ve sürgülü varyantları yapan Siemens'i de beğenirim, ikincisi jeneratör alt panelleri için çok uygundur. beslemeli kesiciler cıvatalanmalıdır).

Panel boyutu

Panelinin nasıl dolu olduğunu gördün mü? Bu Süper Kötü. Bu, aileniz talep üzerine bir şofben hakkında konuştuğunda, umutlarını artırır ve daha sonra hayır demektir . Bir plug-in hibrit arabadan bahsediyorlar, adam seviye 2 şarj cihazını takmak için çıkıyor ve hayır . Bu bir zanaat hatasıdır ve bir zanaatkar olarak amacınız asla buna izin vermez .

Bazı insanlar "sadece çift kırıcı kullan" diyor. Hayır! Bugün, kırıcıların büyük çoğunluğunun GFCI, AFCI, çift GFCI + AFCI veya daha sonra gelebilecekleri her şey olması gerekir. Bunlar iki maddeye sığmayacak . Panelinizi asla çift kişilik bir malzeme kullanmak zorunda kalmayacağınız şekilde tasarlayın ve işiniz bittiğinde yine de fazladan boş alanınız olsun. İdeal olarak% 50 ekstra.

"42 alanlı duvar" olduğunu söyledi. 42 alanın üzerindeki paneller delicesine fiyatlandırılır. İşte başkalarının yapamayacağı bir püf noktası: Ana kesiciden 2 panel besleyebilir veya alt panelinizin ana pabuçları üzerinde papatya zinciri oluşturarak ikinci bir alt panele bağlayabilirsiniz. Sadece pabuçları 2-tel pabuçları ile değiştirin ve tam boy 200A kabloyu her ikisi için de kullanın.

StabLok'nuzun yanına ikinci bir alt panel bile yerleştirebilir ve bir devreyi boş zamanlarınızda hareket ettirebilirsiniz. Ama bunun için acele ediyorum.

Jeneratör ister misin?

Ben şahsen jeneratörleri saçma tutkusuyla nefret ediyorum, saat 2'de farkedeceğiniz nedenlerden dolayı. (sizinkini kapatabilirsin, komşununkileri kapatamazsın .) Ancak aileniz bir jeneratör düşünüyorsa, panel değiştirme zamanı, yerleşik jeneratör kilidi olan bir panel seçme zamanıdır. Bu durumda, jeneratörle çalışan devreler için bir alt panel, tartışıldığı gibi paralel bir alt veya ana alt paneldeki bir kesiciden beslenen bir "alt alt panel" öneriyorum.


* "Toprak" ile, Ekipman Güvenliği Topraklamasına (NEC'nin Ekipman Topraklama İletkeni adını verdiği) bakın. Topraklama Elektrot Sistemi (veya atıfta NEC'in tuhaf dönem "topraklı iletkeni" ile karıştırılmamalıdır değil gerekçesiyle alakası yoktur ).


Teşekkürler Harper. Bu benim ailemin evi ve Florida'ya gitmek için 3 saat sürecek bir uçuş. Ancak bu detaylar, ebeveynlerimin onlardan en az iki lisanslı elektrikçiden almalarını istediğim alıntıları yargılamasına yardım etmeme yardımcı olacak. Bu öğleden sonra birincisiyle konuşmayı umuyorum. Ondan ana kesici kutunun içine bakmasını ve listelediğiniz bazı öğeleri onaylamasını isteyeceğim.
Stanwood

Bu panel kurulduğunda kod yazıyordu ancak bu ve benzeri nedenlerle kod değiştirildi.
Ed Beal,

@EdBeal Tek bir topraklama çubuğu dışında bir zamanlar yasal olan hiçbir şey göremiyorum. FPE panelleri asla yasal değildi, başından beri kusurluydu. Dede, Fabrika Kusurları için geçerli değildir. VW geri dönüp her mazotu tamir etmek zorunda kaldı. Öyleyse FPE de yaptı, ancak iflas etmeyi seçtiler, başkalarını çantayı tuttular.
Harper,

Tamamen yasaldılar ve her AHJ denetiminden geçmişlerdi, 99 yıl öncesine kadar kurduğum güne, 4 telli sisteme gerek yoktu, panelin yaşına göre belirttiğim gibi, bu yasal bir kurulum ve kod değişti, ancak o zamanlar bu, tıpkı evin muhtemelen sahip olduğu 3 kablolu seri ve kurutma prizleri gibi tamamen yasaldı. FPE ve zinsco, bugün ABD’de hiç kimsenin takmayacağı şekilde onaylandı ve satıldı, ancak onaylandı.
Ed Beal

@EdBeal 4 telli bir bağlantıya sahip. Metal boru 4. teldir. FTC’nin FPE’ye karşı cezai eylemlerini durdurduğuna (ve devam ettirilebileceğine) haklısınız, ancak hukuk davaları aleyhine açıldı. FPE panelleri OJ'nin masum olduğu kadar kesin.
Harper,

0

FPE kırıcılar rezil olmasına rağmen, probleminiz bir topraklama / topraklama bağı veya bağlantı gibi görünüyor. İlk adım - Elektrik şirketinizi arayın. Çoğu zaman, sorun kendileri olmasa bile, yararlı olabilir ve tavsiye için iyi bir kaynak olabilir. Ekipmanınız çalışıyorsa, neden tamir etmelisiniz? Namaste

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.