Demiryolu raylarının yakınındaki bir evde gürültüyü azaltmanın yolları?


10

Yakında geleceğim evim, kömür ve diğer yükleri taşıyan trenlerin bulunduğu yarı meşgul bir demiryolu rayından yaklaşık 75-100 metre uzakta. Çok hızlı seyahat etmiyorlar, ancak gürgen / korna hala bir sorun.

İç mekanlarda yapılabilecek pistlerden gelen gürültüyü emmeye yardımcı olacak yollar var mı? Dış Mekan?


4
gürlemek yere ve vakfınıza gider, karşı yapması gereken çok az şey
cırcır ucube

2
Demiryollarına çok yakın yaşayan birkaç insan tanıyorum. İyi haber şu ki, gürültü / titreşimi ayarlamak için hepsi gerçekten iyi.
mootinator

Yanıtlar:


10

Kaliforniya'da otoyollar ve kalabalık caddeler için, aslında sadece tuğla tuğla duvarlar olan sağlam duvarlar inşa ediyorlar. İçi boş tuğlaları değil, katı tuğlaları kullanıyorlar ve duvarlar şöyle gözüküyor:

Tuğla duvar

İyi bir hakem veya tartışmacıysanız, şehri, ilçeyi veya eyaleti komşularınız için inşa ettirmek için bile iyi bir dava açabilirsiniz.

Diğer bir alternatif ise, bahçelerde ağaçlar, çalılar veya çalılar gibi çitlerden korunabilecek herhangi bir şey kullanmaktır. Eski golfün söylediği gibi olmasına rağmen, trees are 90% airasla bir ağaca çarpmadım. gürültü için aynı sözler. Çitler ve ağaçlar da gürültüyü engeller. Her iki durumda da, hem blok hem de çevre düzenlemelerinde yerel yasalara uyduğunuzdan emin olun. Gerektiğinde izinleri çekin.


Bunun için birini ödeyecekken - yerel yönetimin kullandıkları bir formüle sahip olduğu ve bir komşuluk yeterliliğinin uygun olmadığı bir hikayeyi duyduğumu hatırlıyorum, ancak duvarın mülk değerlerini yükselteceğini savundu. Sanırım bunun için özel bir vergi bölgesi (yani mahallelerindeki vergileri arttırmak) kabul etmekle sonuçlandılar.
Joe,

13

Birkaç yıl boyunca tren raylarıyla aynı mesafede (belki biraz daha fazla) yaşadım. Trenlerin çoğu banliyö trenleriydı ve günlük olarak iki yük treni karıştırılıyordu. Hatırlanması gereken en büyük şey, onları yukarıda açıklandığı gibi büyük ölçüde ayarlayacağınız. Çoğu banliyö treni trafiğinin bileşimi ile elde edilen avantaj, yaklaşık 1: 00-05: 30 arasında durmalarıdır.

Çift camlı pencereler ve cam kaplamaları, fark yaratan tek fiziksel değişiklikti. Pencereler ayrıca ısıtma / soğutma ve enerji tasarrufu konusunda yardımcı oldu.


3
Bir havalimanının yakınında yaşadım ve benzer şekilde doğruydu. Muhtemelen şimdi teselli olmaz ama birkaç yıl sonra treni bile farketmezsiniz! ;)
Diğer Steven

4
Evet, sıkıca kapanan iyi monte edilmiş çift camlı pencereler çok fazla fark yaratır - en azından benim için yaptı. Hatta bazıları üç bölmeli pencereler için bile geçerli.
9000
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.