Kurutucu havalandırma sorunu


8

2003 yılında inşa edilmiş bir evim var. Çamaşırhane evin ortasında, aynı zamanda garaja bitişik, Florida'da yaşıyorum.

Kurutma havalandırma sistemi zemine yakın, 90 derece dönüyor, düz gidiyor ve tavan arasına gidiyor. Tavan arasında 45 derecelik bir yatak yapar ve doğrudan çatıya gider. Havalandırma deliği 18 ila 20 feet uzunluğundadır.

Sadece kısa bir süre dayanan uzun bir kurutucu öyküm vardı. Genellikle kurutucudan yaklaşık 2-3 yıl alırım. Ölen son kurutucu, parçalara ayırdım ve kurutucunun iç kısımlarında her türlü tiftik vardı. Önyargım, havalandırma deliği çok iyi çalışmadığından, tiftik kurutucuya geri üflenir ve onu öldürür.

BTW, kurutucu havalandırmasını düzenli olarak bu fırça, matkap ve uzatma esnek kutup şeylerinden biriyle temizliyorum. Yaklaşık 6 ayda bir temizliyorum ve geçen gün yaptım.

Şu anki kurutucum çalışıyor. Kanala havalandırıldığında, giysiler yaklaşık 4 veya 5 70 dakika döngüden sonra kurur. Doğrudan garaja havalandığımda, giysiler yaklaşık 50 dakika içinde kurur. (Bu, esnek hortumu kurutucudan garaja açık bir kapıdan geçirerek yapılır.)

Burada ne yapılabilir? Kanalı çatıdan tekrar mı yapmalıyım? Doğrudan garaja havalandırmayı mı takip etmeliyim? Bu tür işleri yapmaya kim yeterlidir? Bunu kendimden çıkarabileceğimi sanmıyorum.

Yine, Florida'da yaşıyoruz, bu yüzden oldukça serin olduğu için garaja kapıyı açık bırakarak kötü değildi, ancak yaz aylarında bu bizim AC birimimizi strese sokar ve elektrik faturasımızı çalıştırır.


Temizlik çabalarınız yardımcı olmayabilir ve işleri daha da kötüleştirebilir. Sadece tiftik boruyu daha aşağı iterek, daha fazla tıkayabilir. Borunun her bir bölümünü olumlu olarak inceleyebilir misiniz? Ya da hayır? Çatı katından 45 derecelik boruyu sökerseniz, korkunç bir karışıklık bulacaksınız.
Harper - Monica

15 yıldır Orta Florida'da bir evim oldu ... çatımdan bir havalandırma deliği, benim yerimden 90 derece gitti ve tavan arasında ve çatıdan çıktım (@ 25 feet sanırım - tavanım 16 feet de tonozluydu ve tavan yaklaşık 6 metre vardı) ve ben hiç sorunları vardı (Ben hala aynı kurutma makinesi 22 yaşında - Ben büyük bir yükü kurutmak için her kuru döngüde her kuru döngüde her tüysüz tuzağını temizlerim. Havalandırma deliğinizin içinde bir tıkanıklık var mı yoksa kemirgenlerin / kuşların sürünmesini önleyen üstte mi kapatıldığını merak ediyorum? Çapı 4 inç nedir? Benimki.
Ken

Çamaşır makinenizin sıkma döngüsünün başka bir hızlı cevabı, giysilerinizi nemli olmalı, ancak ıslak olmamalıdır ve bu da kuruma sürelerini etkileyecektir.
Ken

Yanıtlar:


11

Hem ikincil bir tiftik tuzağı hem de bir kurutma kanalı takviye fanı ekleyin. Fantech ve Tjernlund, aramanıza başlamanıza yardımcı olacak birkaç markadır.

Ayrıca, kolay erişilebilir herhangi bir esnek kanalın sert kanallarla değiştirilmesi, tiftiklerin oluşmasını önlemeye yardımcı olabilir.

Son olarak, dışarıdaki egzoz panjuru / havalandırma kapağının da havlanmadığını kontrol edin. Müteahhitler bazen çift kullanımlı emme / egzoz deliklerini kullanırlar ve giriş olarak kullanıldığında böceklerin içeriye girmesini önlemek için kullanılan giriş ekranını / ağını / filtresini çıkarmayı unuturlar.


Bunları kimin ekleyebileceği hakkında bir fikrin var mı? Sadece genel bir tamirci mi?
Pete

4
HVAC yüklenicileri mutfaklar, banyolar, kurutucular vb. İçin havalandırma kanallarına aşinadır. Daha küçük bir iş için iyi bir genel tamirciden daha iyi bir anlaşma elde edebilirsiniz.
Stanwood

Kurutucu kanalları için kurduğum güçlendirici fanlar kordon bağlıydı ve ısındığında bir sensör vardı, sıcaklık ayar noktasının altında, kolay bir DIY'den sonra 10 dakikaya kadar güçlendirici başladı. Esnek kanalı kesin, güçlendiriciyi ok kurutucudan uzağa ve kanalı güçlendirici üzerinde tutmak için 2 fermuarlı olarak takın. Fermuar bağları yerine büyük hortum kelepçeleri kullandım, böylece inceleyebildim. Harika bir şey tüy bırakmayı bıraktı ve kıyafetlerim 1 döngüde kurutuldu. İkincil tiftik tuzağı iyi bir fikir olabilir, ancak kurulumum gerekli değildi. +
Ed Beal

Bir “mekanik yüklenici”, bir HVAC modelinin üst kümesidir ve kanalla da baş edebilir.
rrauenza

Hepsi iyi öneriler, ancak (OP) hesaplamalarınıza dayanarak, bir güçlendirici fanına ihtiyacınız olmamalı ve eğer bir tane eklerseniz, bununla birlikte bir dizi ekstra sorun da eklersiniz (hepsi elbette aşılabilir, Ed sözleri gibi) sadece fanı da temizlemeniz gerektiğini unutmayın! Su kolonunu hareket ettirebilme yeteneği için maksimum koşuyu bildirdiği için kurutucunuzla birlikte gelen
kılavuza başvurduğunuzdan

7

Kanal denemeniz ve geçmiş deneyimleriniz mevcut havalandırmanın kurutucunun performansını sınırladığını gösterir. Garaja giremezsiniz (aşağıya bakın) ve Florida'da olduğunuzda, bir bodrum veya tarama alanına alternatif bir rota olmayacak şekilde bir levhada olduğunuzu varsayıyorum.

En iyi çözümünüz yoğuşmalı (kanalsız) bir kurutucu olabilir.

Yerleşim kodunun Bu parçacık sorun ve çözüm [özetlemektedir vurgu eklenmiştir]:

M1502.1 Genel. Kurutucu egzoz sistemleri diğer tüm sistemlerden bağımsız olmalı ve nemi dışarıya taşımalıdır.

İstisna: Bu bölüm listelenen ve etiketlenen yoğuşmalı (kanalsız) kurutucular için geçerli değildir.

M1502.2 Kanal sonlandırma. Egzoz kanalları binanın dışında sonlandırılacaktır . Egzoz kanalı sonlandırmaları, kurutucu üreticisinin kurulum talimatlarına uygun olmalıdır. Egzoz kanalları, açıklıklardan binalara herhangi bir yönde 3 fit'ten (914 mm) az olmamalıdır. Egzoz kanalı sonlandırmaları bir arka plan damperi ile donatılmalıdır. Kanal sonlandırmasında ekranlar kurulmamalıdır

[İNŞAAT] Bina, insan yerleşimi, yaşamak, uyumak, yemek pişirmek veya yemek yapmak amacıyla kullanılan veya tasarlanan veya kullanılması amaçlanan kasaba evleri de dahil olmak üzere herhangi bir ve iki ailenin konutu veya bir kısmı anlamına gelecektir. ve bunlara yardımcı yapıları içerecektir .

Daha önce SE'de sorulmuştu


2

Aynı problemle ilgili aldığım bir Soru-Cevap macerası yazdım. Kullanılan matematiği ve performans değerlendirmelerini sıraladım. Ayrıca, en azından tüy bırakılması gerektiğinde beni uyarmak için bu basınç sensörlerinden birini satın aldım. 6 ay iyi bir rehberdir ancak kilometrede değişiklik gösterebilir.

Ailen ne kadar büyük? Kurutma makinesi ne sıklıkla kullanılır? Ayrıca, yeni bir yıkayıcıya yatırım yaptınız mı? Çamaşır makinenizin suçlu olduğunu iddia etmiyorum, ancak dürüst olmak gerekirse, kurutucunun kötü bir basınç sorunu veya bir geri akış problemi olmadığı sürece (çatınızdaki rüzgar tekrar kurutucuya akıyor gibi) 1'den fazla kurutma döngüsü sürmüyor.

Yıkayıcı ve kurutucunun boyutu nedir? Kurutma makinesi çürüyor mu veya motor yanıyor mu? Ayrıca, kurutma makinesini de zaman zaman temizlemelisiniz.

Her iki durumda da - kanalınızın çalıştığını yeniden düşünmek muhtemelen iyi bir fikirdir. Sert düz kanallar kullanın, vida kullanmayın, bundan kaçınabiliyorsanız destek fanları kullanmayın. Kanalınızın mümkünse evin bir üçgen ya da hava şartlarına maruz olmayan bir tarafına gittiğinden emin olun. FL içinde olduğunuz için çatı muhtemelen Tamam ama deneyimleriniz göz önüne alındığında, onu yeniden yönlendirmeye değer olabilir. Kıvrımları en aza indirin ve genellikle genel kod yönergelerini aştığı için kurutucu üreticilerinin çalışma uzunluğu hesaplamalarına bakın ve sorun değil!

heres benim bilgi: Kurutma havalandırma Woes - ne yapmalı?


Bir tiftik problemi konusunda sizi uyarmak için basınç sensörü kullanmak harika bir fikir!
18'de Dotes

0

Havalandırma çalışması çok uzunsa veya keskin virajlar nedeniyle çok fazla dirence sahipse ve havalandırmanızın nerede çalışabileceği konusunda çok az seçenek varsa, daha pahalı bir kondansatöre veya ısı pompası kurutucusuna geçmeyi düşünürüm.

Bu kapalı devre kurutucular, fazla nemi bir tanka veya tahliye içine çekip yoğunlaştırdıklarından havalandırmayı gerektirmez. Alternatif teknolojilerde olduğu gibi, avantajları ile birlikte, aynı zamanda artan kurutma süresi gibi dezavantajları da vardır.


-1

kurutma makinem yakın zamanda çalışmayı durdurdu ve bana% 80 engellendi anlamına gelen bir D80 kodu verdi. Bu uzun kurutucu fırça / matkap uzantılarından birini satın aldım ve minimum sonuç aldım. Hava deliklerini yaprak üfleyici ile temizleyen bir adamın videosunu izledim. Bir cazibe gibi çalıştı. Home Depot'a gidip bir tane alırdım, havalandırmanızı temizler ve iade ederim.


7
Bu dönem etik dersinde seni özledim. Üfleyici bazı durumlarda iyi çalışabilir. Ama onu kullanarak ve geri dönen satın almak oldukça düşük yaşam davranışıdır. Eğer bir tane satın almak için ucuz, sadece evde olmadığında komşularının evine git ve ödünç al😇😇😇
Kris

3
@Kris veya sadece ev deposundan bir tane kiralayın.
StrongBad

Home Depot'ta karşılayabilecekleri kadar şey satın alıyorum. Tamamen yasal ve iade politikalarına uygun. Bana bunun neyin yanlış olduğunu söyle? Kırık olanı iade ediyorum ve zavallı bir adamın peşimden kırık bir tane alması gibi değil. Ücretsiz bir çözüm
C Fella

1
@CFella - yasal olabilir, ancak etik değildir. Home Depot'un şimdi biraz indirimli ve kullanılmış şekilde satması gereken bir ürünü iade ediyorsunuz. Bunu yapmaya devam ederseniz, sizi mağazadan yasaklayabilirler. Yeterli insan bunu yapsaydı, politikayı değiştireceklerdi ve şimdi kimse cömert iade politikalarından faydalanmıyor.
Matt

1
Birincisi, ücretsiz değil - satın almak için zaman ve para ödüyorsunuz, daha sonra geri dönüyorsunuz. Şimdi HDt, bir çalışanına satın alınmaması ve iade edilmemesi gereken bir şeyi iade etmesi için ödeme yapıyor. Size ve onlara zaman ve para maliyeti, (ancak paranızın bir kısmını geri aldınız). Siz ve bunun gibi oyunlar oynayan her kişi (hatta büyük bir gişe) karı marjinalleştirmenize, telafi etmek için fiyatlarını telafi etmek için fiyatlarını artırıyorlar.Belki patronunuz size bir ücret artışı vermeli, mutlu olmanıza izin verin, ve daha sonra ücret artışını geri alın. Tıpkı etik gibi.
noybman
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.