Merdivenlerde bir dönüş nasıl desteklenir?


10

Bu bir kulübe için. Her iki stringer için yeterli destek bulmakta sorun yaşıyorum ve bu nasıl yapılabilir hakkında herhangi bir yakın çekim görüntüler bulamıyorum. Tek seçimim, alt merdiveni yukarıdan geri çekmek gibi görünüyor. Bu işi daha dar bir alanda yapmanın bir yolu var mı?

merdivenler


Ayrıca üst uçuş doğru platformu uzatabilirsiniz (üst kiriş toprakları üzerinde değil, platformun altında o) ve posta yoluyla destek (genel bir fikir mevcut cevaba benzer.)
Ecnerwal

Yanıtlar:


19

Köpek-Bacak merdivenleri

Yapısal olarak, bir köpek bacağı merdivenin uçuşları genellikle bitişik yan duvarlara yayılan yarı iniş tarafından desteklenir.

Merdiven planı
Resim: Bill Bradley. CC by SA 3.0

Bu düzenlemede, stringerler bir newel postuna birleştirilir. Daha alçak iniş, kısmen newel direği tarafından da desteklenmektedir. Üst sadece yan duvarlarla ve sanırım, alt kirişlerle etkili bir şekilde desteklendi.


2
Açık bir merdivendeyken ve bitişik duvarlar olmadığında inişin altında dört direkli bu tür düşük iniş yaptım. Duvarların montajı çok zorsa burada da aynı şey yapılabilir. Bir örnek kaya duvarları olan eski bir bodrum olabilir.
Michael Karas
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.