Su ısıtıcı battaniyeleri iyi bir fikir mi?


9

Bir su ısıtıcısını izolasyona sarmak iyi bir fikir mi? Isıtma maliyetini düşürüyor mu? Su ısıtıcısının ömrünü kısaltır mı?

Yanıtlar:


9

(Yine de gördüğüm) bir çok su ısıtıcısı ısıtılmamış alanlarda - bodrumlar, garajlar, tavan araları (bazı ülkelerde). Sudan ısıyı kaybetme oranı esas olarak iki şeye bağlıdır:

  1. su ve dış ortam arasındaki sıcaklık farkı. Fark ne kadar büyük olursa, ısı kaybı o kadar hızlı olur.
  2. su ve çevre arasındaki yalıtımın R değeri: daha yüksek, daha iyi.

Tank biraz yalıtım sağlayacaktır, ancak başka bir yalıtım katmanı için bir battaniye eklemek kesinlikle yardımcı olacaktır. Ne kadar yardımcı olacağı suyun sıcaklığına ve tankın bulunduğu ortama bağlıdır.

(Tankın yüzey alanı da ısı kaybı oranında bir faktördür. Bir battaniye eklenirken yüzey alanı artarken, ekstra izolasyona sahip tasarruflar ekstra alanın sağlayacağı kaybı telafi etmekten daha fazla olacaktır).

Herhangi bir şey olursa, yalıtım, ısıtıcının ömrünü uzatmalıdır, çünkü suyu ayarlanan sıcaklıkta tutmak için çok çalışmak zorunda kalmayacaktır.


6
Küf nemli / nemli bir alansa tankı küflemeye dikkat edin, çünkü kalıp sorun olabilir.
Tester101

Isı Transferi'nden hatırladığım küçük bir şey var - Yalıtımın Kritik Yarıçapı cdeep.iitb.ac.in/nptel/Mechanical/Heat%20and%20Mass%20Transfer/…
Doresoom

1

Gaz şirketi, su ısıtıcımızdaki esnek hortumun yerini almak için dışarı çıktığında, onlara battaniyeleri sordum ve bir politika olarak, onlara karşı tavsiye ettiklerini söylediler. İzolasyonun önemli olup olmadığını sordum ve sadece su ısıtıcı dışında olsaydı dedi. Ve sonra etrafında çok küçük bir muhafaza inşa etmek daha mantıklı olurdu.

Tuhaf.


5
Hmmm ... bu konuda gaz şirketine güvenip güvenmeyeceğimi bilmiyorum. Sizin için daha az verimlilik = onlar için daha fazla kar.
Doresoom

4
Gaz ısıtıcılarında, brülörü boğmamak veya havalandırma sorunlarına neden olmamak için sargıyı yaparken dikkat etmelisiniz. Gaz şirketi insanların bunu berbat ettiğini görmüş olabilir.
myron-semack

Boşluğun arkasında da pas oluşabilir. Gaz şirketi, onu kaldırma zorluğu veya bir menfezi engelleme potansiyeli konusunda daha endişeli olabilir.
Bryce

bizim güç ve gaz programı ben ne genç müşterilerine sağlanan su ısıtıcı battaniye
warren

1

Battaniyeler neredeyse her zaman enerji verimliliği yapan insanlar tarafından tavsiye edilir. Bir elektrikli su ısıtıcısı üzerinde kullanmak istiyorum, ama bir gaz ünitesi üzerinde kullanarak rahat değilim. Üreticinize sorun. Muhtemelen garantiyi geçersiz kıldığını söyleyeceklerdir. Garanti kapsamı dışındaysa, önemli olmayacaktır.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.