Bu tuvalet neden bu kadar sık ​​tıkanıyor?


11

Inlaws'ımın evlerinde düzenli olarak tıkanmış bir tuvalet var. Hiç tıkanmayan iki tuvaleti daha var. Tam sıhhi tesisatla (bir septik tank değil) bir banliyöde yaşıyorlar. Tuvalet düşük akış değil. Tesisatçı ona bir göz attılar, tesisatçı yanlış bir şey olmadığını söylüyor.

Ama her üçüncü ziyaretimizde, kocam onu ​​tıkıyor. Ya da ben yaparım. Diğer misafirler de tıkanmış gibi görünüyor. Sakinleri tıkanmıyor. Kocam ve ben genellikle tuvaletleri tıkamıyoruz. Ziyaret ederken daha fazla et, daha az lif yiyoruz, ancak tonlarca seyahat ediyoruz ve sürekli diyet değişiklikleri ve yeni su tesisatı ile uğraşıyoruz ve tuvaletleri tıkamıyoruz. Sadece bu.

Bunu olağanüstü kılan şey, tıkanma olduğunda sık sık yılan yapmak zorunda kalmamızdır. Sadece daldırmak asla tıkanıklığı serbest bırakmaz.

Tesisatçı fındık mı? Burada başka bir şey mi var?


4
Tesisatçı drenaj hattında bir kamera çalıştırdı mı, tuvaleti çıkardı mı, çatıya mı gitti?
Tester101

1
Hayır, hayır ve hayır. En azından bilgime göre.
Amanda

4
O zaman size kayınvalide paralarını geri almanızı söyleyin; tesisatçı bunlardan hiçbirini yapmadıysa, sorunu teşhis edecek hiçbir şey yapamazdı.
KeithS

"İyi" tuvaletler ikinci katta olmak olmazdı "ilk" sorun "tuvalet, değil mi? Sorunun tuvaletin drenaj borusunun kaymış ve uygun sahayı kaybetmiş olabileceğini düşünüyorum ...
ShoeMaker

@ShoeMaker, hayır. Birinci katta bir iyi, ikinci katta iyi. Clogger ikinci sırada.
Amanda

Yanıtlar:


11

Sorun giderme adımları / soruları:

  • Bu tuvalet her zaman bu problemi yaşadı mı, ya da bu konumda bu şekilde tıkanmayan bir şey var mı? Tuvalette her zaman bu sorun varsa, muhtemelen ilk kurulum ile ilgili bir sorun; drenaj borusu çapı çok küçük olabilir veya "suyun arkasında hava" olmadığı için duvarda yavaş drenaja neden olan yetersiz havalandırma olabilir.

  • Her zaman bu sorunu yaşamadıysa, bir şeyler değişti. Bu, bir tadilat gibi bariz bir şey mi yoksa birikim birikimi gibi daha kademeli bir şey mi? Tuvalet, kendi işi veya daha büyük bir modelin bir parçası olarak bir noktada değiştirildiyse, büyük olasılıkla inşaat / kurulum sırasında bir engele neden olan bir şey yapıldı. Değilse, mineral veya organik birikim en olası suçludur.

  • Yorumlardan, tesisatçı drenajı kapsamazsa, tahtı kaldırdıysa ve / veya havalandırma yığınını çatıdan kontrol ettiyse ne yaptı? Yaptığı her şey, tuvaleti temiz suyundan başka bir şeyle yıkamanın yanı sıra, potansiyel sorunları ortadan kaldırmaya veya teşhis etmeye yardımcı olabilir.

  • Tuvalet tamamen tıkanmasa bile her zaman yavaş boşalıyor mu? Her durumda kasenin yavaş boşaltılması, boru çapının kendisinin yanlış bir flanş montajı, tuvalette bir kusur veya borularda tıkanma gibi bir tıkanıklığa işaret eder. "Normal" bir yıkamada hızlı akış, ancak kolay tıkanma, genellikle boruyu katıları drenajdan aşağıya hapsedecek şekilde tıkayan, ancak herhangi bir katı madde olmadan suyun normalden geçmesine izin verecek şekilde yabancı bir cisme işaret eder.

  • Evde küçük çocuklar var mı? Bir çocuk, sıhhi tesisatta sırayla yakalanan ve tıkanıklık oluşturmak için katı maddeyi hapseden bir kalem, kalem veya başka uzun, sert bir nesneyi temizleyebilirdi. Drenajın kapsamı bu tıkanıklığı belirleyecek ve profesyonel bir yılan onu temizleyecektir (sarmal uçlu ev sahiplerinin çeşitli yılanı hiçbir şey yapmaz; katı tıkanıklıkları çiğnemek veya içinden geçmek için tasarlanmış kanatlı uçları olan bir yılana ihtiyacınız olacak, bu da drenlerinize daha fazla zarar vermeden kullanmak için biraz teknik bilgi gerektirir).


Keith, şimdi herkes büyüdü, ama tuvalet 20 yıldan fazla bir süredir orada, bir kez çocuk vardı. Ve ... kocam ve ben sadece on yıldır birlikteyiz, ama onu tanıdığımdan beri sorun vardı. Bu geçmek için tüm iyi ve yararlı bir tavsiye.
Amanda

Bu ayın ilerleyen saatlerinde yola çıkacağız, bu yüzden tüm bu ipuçlarını kontrol etme şansım olacak.
Amanda

1
Bu cevabı titizlik için kabul ediyorum. Hala çözemedik. T
Amanda

İlk merminin "su arkasında hava yok" kısmı yaygın bir yanlış anlamadır. Klozet havaya açıktır, bu nedenle baş aşağı soda şişesinin glug-glug-glug'a benzeyen tipik benzetmesi hiç geçerli değildir. Tuzağın sifonlanmasını önlemek için bir tahliye deliği var ve hepsi bu. Dışarıda bu dairenin yanlış olduğu tonlarca bilgi kaynağı var - tıkalı bir havalandırma tahliyenizi yavaşlatmaz.
Nükleer Wang

7

İlk tavsiye ederim, tıkanmayan diğer 2 tuvaletten birini kullanmaktır. Sorunlu tuvalet için bunlar bazı tıkanma faktörleridir:

  • Çok fazla atık. Birden fazla yıkama deneyin veya kağıt miktarını azaltın. Farklı bir marka kağıda geçin.
  • Tuvalette yabancı bir nesne var. Belki diş fırçası ya da yıkanamayan bir şey tuvalet hattını tıkıyor olabilir.
  • Havalandırma borusunda tıkanma, tesisatçı bunu kontrol etmeliydi, ancak tıkanmış bir havalandırma borusu sıhhi tesisat ve yıkama kapasitesini etkileyecektir.
  • Tuvalet tasarımı için yetersiz yıkama. Tüm tuvaletler eşit olarak yıkanmaz, tuvaleti iyi bir sifonla değiştirmeyi deneyin. Tuvaletlerin değiştirilmesi oldukça kolaydır. Bu belki tuvalet düzgün oturmamış gibi diğer şeyleri ortaya çıkarabilir (balmumu halkası sorunu).

Başka tıkanma sorunu yoksa, sorun büyük olasılıkla bir sıhhi tesisat armatüründe yerelleştirilir, ancak başka sorunlar varsa, sorun bir tesisatçının teşhis edip düzeltmesi gereken çizgide daha fazla olabilir.


Kötü tuvaleti iyi olanlardan biriyle değiştirebilir, yol boyunca engelleri kontrol edebilirsiniz. Bu size çok şey anlatacak.
Jay Bazuzi

@Jon Raynor +1. Bu soruyla birkaç yıl önce sorunumu çiviledi. Temelde aynı problemi yaşadım çünkü bir gün boyunca tuvaleti kullanmadık ve yıllar boyunca jetler kalsiyum birikmesi ile tıkanmış olduğundan yetersiz yıkama problemi yaşadık. Tuvaleti değiştirmek sorunu çözdü.
lqlarry

2

Birisinin plastik bir bardağı yere koymuş olduğu bir yere rastladım, bardağın dibi çıktı ama fincan bir huni kısıtlaması oluşturmaya devam etti. Çoğu zaman iyi çalıştı. Sahibi yapabileceği tüm dalgıç ve yılan varyasyonları denemişti.


Evet, nesneler bir tuvaleti kısmen tıkayabilir, böylece yılan onu düzeltemez, ancak yine de iyi bir şekilde temizlenmez.
Jay Bazuzi

0

Tüm açık teknik çözümler sağlandığından ve mükemmel yanıtlar olduğundan, açık olan cevapsızdır:

Bu yeni bir tuvalet ise, "Çevre Dostu" olup olmadığını kontrol edin . Bu yeni tuvaletler tankta daha az suya sahiptir, bu nedenle atıkları aşağı itmek için daha az kuvvet uygular. Eski bir tuvalete alışkınsanız, bu çok iyi bir suçlu olabilir - özellikle bir tesisatçı getirildiğinde ve yanlış bir şey olmadığını söylediğinde.

Bunu, belirli bir tuvaletin markasını ve modelini bularak onaylayabilir ve Yıkama Performans Derecelendirmesini kontrol edebilirsiniz.

Ev Depo Tuvaletleri Satın Alma Rehberi

Yıkama Performansı

Kaliteli bir tuvaletin hayati bir göstergesi genel Yıkama Performansıdır. Daha yüksek bir yıkama performansına sahip bir tuvalet, tüm atıkların tek bir yıkamada temizlenmesini sağlar ve tıkanma olasılığını azaltır. Maksimum Performans (MaP) puanlarını kullanarak tuvaletin beklendiği gibi çalışacağından ve belirtilen atık seviyelerini kaldıracağınızdan emin olabilirsiniz. Seçtiğiniz şey, tipik kullanıcı tarafından atılan gram atığa göre ihtiyaçlarınıza uygun olmalıdır. Yıkama başına 350 ila 1000 gram atık, derecelendirme sistemi seçtiğiniz tuvaletin sizin ve aileniz için doğru olmasını sağlayacaktır.

Yakın zamanda yeni bir tuvalet kurdum ve tıkanmaları önlemek için kullandığımız TP miktarını ayarlamak zorunda olduğumuz hemen belli oldu.


0

Tesisatçı tuvaleti çıkardı ve her şeyi iyice kontrol etti, utanç verici bir sorun yaşadım, cevap sert suydu, gri bir çimento gibi parçalara dönüştü ve hepsini temizledikten sonra yeni bir çift sifon taktı, diğeri plastik parçalanmıştı. Şimdi her şey iyi aile ve ziyaretçiler mutlu.


0

Ben kedi çöp kutusunun yanında bir tuvalet ile benzer bir sorun vardı. Bir aile, süpürdükten sonra kedi tarafından tuvalete dağılmış topaklanan kedi kumu yıkıyor olsaydı. Topaklanan araba çöpleri kil bazlıdır. Zamanla kil, açıklığı azaltarak tuvaletteki serpantin duvarlarına yapıştı. Tuvaleti değiştirmek ve kedi çöp kutusunu değiştirmek sorunu çözdü.


Burada sorun değil, ama bu kesinlikle aynı sorun var çünkü burada olup olmadığını kontrol etmeye değer bir şeydir.
Amanda

0

Yan yana veya uçtan uca iki tuvalet rulo karton merkezi koyun ve eğer modern 4.5 / 3 litrelik tuvalet bunu başaramazsa, o zaman tuvalet bana göre işe yaramaz. Bunnings ve Masters tesisatçıları, bunun düşük akış oranlı modern tuvaletlerle ortak bir sorun olduğunu söylüyor. Tuvaletin boğazı o kadar küçük ki, artan su hızı ile bile temizlenmeyecek. Neredeyse her vesileyle, sonunda temizlemek için on 9 litreye kadar sıcak su kullanmam gerekiyor. (Bu 90 litre, bu da 4.5 litreden biraz daha büyük!) Başka bir tuvalet almadan önce bir tane alacağım 100mm boğaz ile, 80mm değil.Ve sadece boğaz kesiti değil, eğrilik veya boğaz. Paramı şimdiki Estilo'm için bunlardan geri aldım ve muhtemelen Masters'taki satışları kapatacak bir tane daha alacağım.


0

Gerçek BORU İÇİDİR! Bu konuda çözünürlük için en kısa yol bir kamerayı aşağı göndermektir. Neyin yanlış olabileceğine dair spekülasyon zaman kaybıdır.

Bunu söyledikten sonra, henüz bahsedilmeyen bir fıkra türüne atılacağım. Tıkanması kolay bir bodrum tuvaleti var. Önceki bir yeniden düzenlemenin bir parçası olarak, sahibi (veya yüklenici) tuvaletin arkasına ahşap çerçeveli bir duvar ekledi. Bu, tuvaletin hemen altında çok kısa bir S-eğrisi borusu ile "sabitlenmiş" bir hizalama sorununa neden oldu.

Duvar çerçevesini VE s eğrisini çıkardım ve bir daha asla rahatsız olmadım.


-2

Tuvaletten memnunsanız ve muhtemelen sadece bir kişi için bir kadın olursa, olası hamileliği ile ilgili olabilir. Kadınlar buna katkıda bulunan doğum öncesi alırlar ve hamileliğin kendisi de bir faktör olabilir. Evimde işlerin düzelip düzelmediğini göreceğim ama tek şüpheli bu. Aksi takdirde son 2 hafta içinde 3 kez şaşırtıcı bir şekilde tıkanmış olan bir yıldan az bir süre önce kurduğum en yüksek dereceli tuvaletimden çok memnun kaldım. Bu durumda çare, tek ziyaret sırasında orta veya birkaç kez yıkamak olmalıdır.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.