Buz makinesi bağlantısı ne büyüklükte?


7

Buzdolabımın buz makinesi hattında şu anda kapatma vanası yok ve bir tane eklemek istiyorum, ancak konektörün boyutunun ne olduğunu bulamıyorum. Buz yapıcı konektörünün üzerinde 1/4 FCM olduğunu söylediğim için 1/4 inçlik bir vana satın aldım ancak sığmadı. 1/8 inç gibi görünüyor, ancak çok yakın olmasına rağmen 1/8 inçlik bir valf de uymuyor. Nargile ebatları hakkında nereden bilgi bulabilirim, bazı standartlar olmalı?

Buzdolabım bir GE CFCP1NIZSS: http://products.geappliances.com/ApplProducts/Dispatcher?REQUEST=SpecPage&Sku=CFCP1NIZSS

Bağladığım bakır su hattı buzdolabı ile aynı ölçüme sahip.

Bu vananın boyutu çok yakındı ve henüz uymuyordu: http://www.amazon.com/gp/product/B005C0J3XI/ref=oh_o02_s00_i00_details

GÜNCELLEME:

Tamam İnternette 1/4 "OD Vana Erkek Kadın aramamın ihtiyacım olanı alacağını düşündüm ama sonuç alamıyorum, bu yüzden soruyu yeniden açtım! Biri bana uygun bir ürüne web bağlantısı verebilir mi? Valf eklemek istediğiniz mevcut bağlantının bir fotoğrafını ekledim.

Su bağlantısı fotoğrafı


Özel bir ürün olabileceğinden buzdolabının marka ve modeli yardımcı olabilir.
Tester101

1
Belki OD (dış çap) ve ID (iç) karıştırıyorsunuz?
Steven,

Yanıtlar:


10

Borular ve dişlerde farklı standartlar vardır. Senin derdin, iki farklı standart dişliyi karıştırmaya çalışıyorsun.

Bağlandığınız küresel vana ulusal boru dişlerine (NPT) sahiptir. NPT koniktir ve bu dişi ve erkek eklemi arasındaki contayı yapan koniktir. Yıkayıcı gerekmez.

Fotoğrafınızda gösterilen, düz veya hareketli bir dişe sahip sıkıştırma parçalarıdır. Conta ya bir halka veya bir lastik rondeladan yapılır.

Sizin durumunuzda, bakır boru ile besleme hortumu arasındaki bağlantı aşağıdaki gibi yapılmıştır:

1/4 "Bakır Boru> 1/4" Sıkıştırma 1/4 "Sıkıştırma Bağlantısı> 1/4" Besleme Hortumu

Bakır boru üzerindeki conta somunun altına yerleştirilmiş bir halka ile yapılır. Somun sıkıldığı zaman, yüksük kaplin ve boru arasında sıkıştırılır.

Besleme hortumu tarafındaki conta, genellikle tedarik hortumunun somununa yerleştirilmiş bir lastik rondela ile yapılır. (Sıkıştırma kaplini, biri besleme hortumunda bir tane yerleşik olarak atılmış olan iki somun ile birlikte gelirdi.)

Bu nedenle sorunuzu yanıtlamak için geçerli kaplinin yerini alacak 1/4 "sıkıştırma x 1/4" sıkıştırma vanasına ihtiyacınız var. İşte böyle bir vanaya bir link .


Bu yüzden vanayı aldım ve basıncı kaldıracak kadar hasta değildi. Her yönden su sapından uçuyordu.
Satur9nine

Valfin üstündeki somunu sıkmaya çalıştınız mı? Basıncın ne olduğunu biliyor musun?
pdd

Bunu denemedim, o noktada saat 12 oldu ve projeden vazgeçtim. Baskının ne olduğu hakkında hiçbir fikrim yok. Sanırım bu noktada muhtemelen bir uzmana bırakmalıyım. Görünüşe göre evin altında yine de çıkarılması gereken yanlış bir valf var.
Satur9nine

5

Buzdolabında gelen evrakların var mı? Buz yapıcının kurulumunu göstermeli ve belki vananın boyutunu söylemelidir. Her zaman 1/4 "olduğunu gördüm.

Su hattı nereden geliyor? Genellikle 1/2 "bakır borudan çıkar. Valfinizi bakır boru tarafına koyabilirsiniz.

EDIT: Kurulum kılavuzunun Sayfa 33'ü su besleme borusunun 1/4 "OD olduğunu belirtir. 1/4" valfına ihtiyacınız vardır. Bakır boru üzerinde kestikten sonra çapak olmadığından emin olun. Bazen kenarları eğelemelisin. Boru kesicisi keskin değilse, uçları mantarlayabilir ve doğru çapta olmadığını gösterebilir.


1
Ayrıca, genellikle buzdolabı besleme hatlarının sıkıştırma bağlantı parçaları ile bağlantılı olduğunu, bu yüzden 1/4 "OD olduğunu unutmayın. 1/2 boruya bir bağlantı parçası takıyorsanız, konuları karıştırmak için genellikle 5/8 OD bağlantı parçasına ihtiyacınız vardır. Lütfen delici vanalardan birini de kullanmayın
Steven

-1

Daha fazla zamanınız ve paranız varsa, en iyi şey, buzdolabınızın arkasına 1/2 inç bakır hat veya 1/2 galvanizli hat çalıştırmak, tercihen duvara yerleştirilmiş olarak plastik kutu içinde. Alternatif olarak daha ucuz bir yol mutfak lavabonun altındaki çift kapatma vanasındaki 1/4 inç bağlantıdan 1/4 inçlik bir hat çalıştırmaktır. Bununla birlikte, bakır çizgi sert bir çizgidir ve özellikle siz veya bir başkası, buzdolabını temizlemek veya herhangi bir şekilde etrafta dolaştırmak için dikkatsiz olduğunda kıvrılır.

İki hilal anahtarı kullanarak, şantiyenin herhangi bir yerinde bir vanayı kapatmadan arkaya sert bir bakır hattınız varsa, yapmanız gerekenler burada. İhtiyacınız olan parçalara, 6 ayaklı 1/4 inç konektöre, her iki ucunda 1/4 somun bulunan 1/4 inç besleme hortumuna sahip bir kit satın alabilirsiniz. Dikkatli bir şekilde kendiniz yapın veya bakır boruyu bir bakır boru kesicisiyle kesmek için tesisatçı olsun, hoş bir temiz kesim, hattın duvar veya kabinden çıktığı yerin bir kısmını birkaç santim (kıvrılmadığınız sürece, kesmek için Tamam).

Gevşek 1/4 inç somunu borunun üzerine geriye doğru yerleştirin, böylece somun borunun ucunun kenarına sıkışmış olan halkayı kaplar, sonra 1/4 inç konektör / ayarlayıcıyı üzerine 1 / 4 inç vida dişi üzerindeki 1/4 inç somuna vidalayın ve hiç bir zaman herhangi bir su tesisatıyla sıkışma, sıkışma, asla zorlama. Ardından, hortumun / somunun diğer ucunu, altındaki buzdolabındaki dişli uca takın, iyice oturtun! Hatırlamak! Ancak, herhangi bir zamanda bir bataryaya veya buzdolabına bir hat bağladığınızda ya da durum ne olursa olsun, buzdolabına son bağlantıyı yapmadan önce, bu ucu büyük bir kovaya koyup açmak için açmanız gereken en iyi şey hava ve grubun çizgisi, çünkü ne zamandır oturduğunu kim bilir. Artı, eğer hatlarda hava varsa, bu tamamen ağrısız bir baş ağrısıdır, istemediğine güven bana! Havayı boşalt! Tüm bunları kendiniz de yapabilirsiniz! Her şeyi sızıntılar için kontrol etmeyi unutmayın! İyi şanslar! Şimdi git ve kendini 150 $ kurtardığını kutla !!!


Jac, potansiyel olarak faydalı olmasına rağmen, bu gerçekten mevcut soruna cevap vermiyor, bu da mevcut bağlantıya bir vana koymak için hangi boyutta konektörün gerekli olduğu idi.
TomG
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.