Çitimdeki 7 'geniş kapı için bir kapıyı ne kadar derin batırmalıyım?


9

Ben ilk kez 6ft sedir olacak çit üreticisi. 7 ila 8 ft genişliğinde bir kapıya ihtiyacım var. Oregon'da yaşıyorum ve don çizgisi sadece bir ayak derinliğinde. Ben 6x6 bir yazı ile 7ft bir kapı planlıyordu. Kapıyı tutar mı? Ne kadar derine batırmalıyım?

Ben de 4x4 yazı 2 4ft kapılar düşündüm ama aynı soruları var.

Kapı çok açılmayacak, sadece nadiren kullanılan bir römork ve bir köpek koşusuna erişim sağlayın. Ben ağırlık ve sarkma olabilir endişe duyuyorum.


4
destek için bir tekerlek ekleyebilir veya açıldığında diğer tarafta bir çentikle desteklendiğinde destek için bir tekerlek ekleyebilir
cırcır ucube

Yanıtlar:


8

Sekiz metre genişliğinde bir kapı çok ağır olacak ve büyük olasılıkla yere sarkacak ve sürüklenecek. İki dört ayak kapısı öneriyoruz. Direklerinizin temeli, bir salıncak kapısını desteklemek için, zeminde en az 36 ila 40 inç ve en az 12 inç çapında bir beton sauna tüpünde olmalıdır. Frost burada düşman değil, ama çürüme ve balast eksikliği. Kapı direklerinin altta ağır olması ve yerine sıkıca oturması gerekir. Direkler kapının ağırlığı altında hareket ederse, büyük hayal kırıklığına uğrayacaksınız. Mümkün olduğunca güvenli olduklarından emin olmak için zaman harcayın. Daha somut, daha iyi.


8

Temel kural, direğin 1 / 3'ünün yer altında olması gerektiğidir. Bir 6 'çit yere 3' gömülmelidir, bu yüzden 9 'direklere ihtiyacınız olacak.

Shirlock'un belirttiği gibi, bu bile 8 'geniş bir kapıyı desteklemeyecektir. İki 4 'kapı kesinlikle daha iyi bir seçenek olacaktır.

Ancak belki de en kolay çözüm, bir kapı bile yapmamaktır. Bunun yerine, çitinizi inşa edin ve ardından bunu cıvata gibi geçici bağlantı elemanları ile bağlı bir 8 'panel yapın. Erişime ihtiyaç duyduğunuz nadir durumlarda, çit panelini sökün ve tamamen çıkarın - böylece iki direk dirsekli bir kapının yükünü hafifletme ihtiyacını ortadan kaldırır.

Artı tarafta, satın almanız ve uğraşmanız gereken daha az kapı donanımı.


1
AsDAO1 zeminde en az 2 feet diyor. 8 ft'lik çıkarılabilir bir panele, boruyu zemine 2 feet çimentolamaktır.
mikes

0

aynı sorun var, ben arada bir erişim gerekli bir kuş tüyü çit ile yaptım. ilk olarak yukarıda belirtildiği gibi destek direkleri önemli ikinci emin olmak için üçüncü bir panel sadece minimum minimum vida ile bağlı bir panel yapılmış emin olun. kaldırmak için gerekli kolay olurdu ve biz son zamanlarda ciddi bir soluk vardı paneli attı ve değiştirmek için çok az onarım gerekli


Diyorsunuz ki ... Bir kapı inşa etmek yerine, panellerden birini kolayca çıkarılabilecek şekilde takın?
Tester101
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.