Garajda beton levha altına hangi drenajı yerleştirmeliyim?


8

Benim bir beton garaj Tepenin yarısı da öyle. Temel olarak garajın arkasındaki yüzey, garajın çatı seviyesindedir. Garajın zemini 3 "-4" kalınlığında betonarme döşemedir (en azından bu anlayabileceğim en iyisi). Döşeme altındaki tabanın kötü durumda olduğundan şüpheleniyorum.

Bazı parlak beyinler, muhtemelen yaklaşık 50 yıl önce, garajın içindeki tahliye deliklerini sonlandırdı. Şimdi, yıl boyunca garaj taraflarında su var. Ayrıca bir miktar su, levhadaki bazı çatlaklardan geçer.

Drenaj kurmak için garajı kazmak istemiyorum çünkü arkasında öldürmek istemediğim büyük bir ağaç var. Ayrıca mülk hattına çok yakın.

Peki, garajın içindeki nemi en aza indirmek için ne yapabilirim? Döşemeyi çıkarmayı ve garaj duvarlarına boşaltma boruları koymayı düşünüyordum. Ardından döşemenin altına uygun bir tabanla yeniden dökün. Delikler daha sonra doğrudan doğrudan boşaltma borusuna damlar. Drenaj boruları daha sonra lağımda sonlandırılabilir.

Mantıklı geliyor? Birisi daha iyi bir seçenek önerebilir mi?

Yanıtlar:


5

Dışında normalde yaptığınız gibi bir iç ağlama sistemi kurabilirsiniz, ancak su yalıtımı olmadan kullanabilirsiniz.

Garajınızın kenarlarının etrafındaki iki metrelik zemini, duvarlara mümkün olduğunca yakın bir yere çarparak başlayın. Kire ulaşana kadar kazın ve eğer en az iki metre aşağı inmezse, devam edin. Şimdi, birkaç inç 3/4 "kırılmış çakıl koyun ve sonra ağlayan kiremit takın (artık kiremit değil; üzerine naylon örgülü bir çorap olan 4-6" oluklu plastik boşaltma borusu var). Çorabın köşeler vb. İçin ağlama karosunda yaptığınız herhangi bir bağlantı boyunca sürekli olduğundan emin olun. Bu, tahliye deliklerini, bu drenajın içine, tahliye ettikleri suyun ağlama karosuna akacağı yönlendirme için iyi bir zamandır. Ayrıca bir kartere veya yokuş aşağı bir fırtına kanalizasyonuna bir bağlantıya ihtiyacınız olacak; ağlayan karoyu bu hazne çukuruna veya fırtına giderine yönlendirin. Bunları yaparken, bir merkez tahliye çok fazla acıtamaz; Gereği nerede olursa olsun tencereye bağlayabilirsiniz, yalnızca garaj tabanının ve drenaj flanşının düz olduğundan veya garaj tabanının drenaja hafifçe eğimli olduğundan emin olun.

Artık betonla temas eden iç duvarlara su geçirmez kılıf takabilirsiniz. Normalde bu ürün temel duvarlarının dışına çıkmak için tasarlanmıştır, ancak mümkün olmadığı durumlarda da bu şekilde çalışabilir. Buradaki fikir, kılıfın arkasındaki duvardan geçen nemi hapsetmek, duvardan aşağıya ve plakanın altına yönlendirici olarak yerleştirmektir. Böylece, duvar ile katmanın çoğu arasında bir hava boşluğu olması gereken kılıfı kuracak ve ucunun açıcı tarafından kazık tarafından açıldığından emin olun.

Açmanın geri kalanını 3/4 inç ebatlı çakılla döşeme tabanına kadar doldurun, sonra slabı yeni beton ile yamalayın. Garajınız çok daha kuru kalmalıdır.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.