Yeni kısılabilir CFL ampullerim neden uğultuyor?


12

Ben sadece 100 $ bizim yemek odası aydınlatma düzenli akkor ampuller bir sönük anahtarı ile CFL dostu sönük anahtarı için özellikle işaretli karartma yetenekli CFL ampul yükseltme yükseltme geçirdi.

Tam güçte iyi çalışıyorlar. 5 x 60W eşdeğeri ampuller odayı oldukça güzel "OH TANRIM KÖRDÜR" moduna soktu.

Ama dimmer biraz kaydırın ve BUZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZZ ampullerden can sıkıcı bir uğultu geliyor.

Bunun da ötesinde - tamamen loş ayar sadece tamamen kör edici ışıktan yaklaşık tam gün ışığı moduna geçer.

Bu kurulumu tamamen çöpe atmadan ve güzel, sıcak, DIM akkor ampullerime geri dönmeden önce, kurulumumda bir sorun olabilir mi? Belki benim sıcak ve tarafsızım geriye dönüktür? (Eski eski kablolama, hangisinin deneme yanılma olmadan hangisi olduğunu söyleyemez ...)


Eğer dimer üzerine "ince ayar" düğmesini uyum sağlayabildi mi (bu bkz Cevap )?
Tester101

1
Ne tür ampuller? Bazı ampuller sorunludur. candlepowerforums.com/vb/…
Jon Raynor

2
Ayrıca, bu cevaba bakınız . Vızıltıyı açıklamaya yardımcı olabilir. Işıklar saniyede en az 120 kez açılır / kapanır, bu da vızıltı sesine neden olabilir. Daha pahalı bir karartıcı (daha hızlı açılır / kapanır) sorunu çözebilir.
Tester101

Tester101'in söyledikleri ... temelde bu şekilde çalışıyor. İyi ol 'akkorlara' düşürmeyi 'veya LED'lere' yükseltmeyi 'öneririm.
DA01

Alternatif olarak ... kablolara erişmenin ne kadar kolay olduğuna bağlı olarak, ışıkları 2 veya 3 farklı devrede çalıştırabilirsiniz. Onları ayrı ayrı karartmak yerine, farklı setleri açın (on yıllardır floresan aydınlatmaya bağımlılığı göz önüne alındığında, çoğu ofisin kurulum
şekli budur

Yanıtlar:


11

Görünüşe göre CFL ampullerin kararması zor.

Bir dimmer tipik olarak ampule giden akımı azaltan etkili voltajı azaltır. Floresanların arkasındaki bilim bu şekilde çalışmak anlamına gelmiyor, Paul McLellan'ın Aydınlatma Aydınlatma şirketi olan Maple Lighting'in bir bölümü olan eLightBulbs ile aydınlatma tedarik şirketi açıkladı.

Dimmer anahtarlarının veya balastının ses çıkmasına neden olabilir. Radyolar gibi yakındaki diğer elektronik cihazları bile etkileyebilir. Bozulma, ampulün kendisinde titremeye neden olacak kadar ileri gidebilir. Bazen, herhangi bir olumsuz reaksiyon olmadan yüzde 30 ila 40 oranında azaltabilirsiniz.

McLellan, "Yaklaşık 20 farklı markayı inceledik ve bazıları yakınlaşsa da bilim henüz orada değil." Dedi. "Bununla birlikte, genellikle yüksek kaliteli, markalı ampuller ve kısma anahtarları ile bazı başarılar duyuyoruz." Bazen, hangi marka ampullerin belirli kısma anahtarlarıyla çalıştığını bulma meselesidir. Dimmer'i değiştirmeniz gerekebilir.

Unutmayın, tüm kompakt floresanlar dimmerlerle çalışmak üzere tasarlanmamıştır, ancak dimmerler için üretilen CFL'ler mevcuttur. Dimmer anahtarlı düzenli kompakt floresan ampuller kullanabilirsiniz, ancak bunu yapmak ampul ömrünü kısaltabilir ve ampulün garantisini geçersiz kılabilir. "

CFL Karartma Makalesinden Alındı


11

Ne yazık ki floresan ışıkların doğası budur.

TL; DR versiyonu, floresan bir ışıktaki balastın (tüpler için fikstürün kendisinde bulunan ve CFL'ler için ampul içine yerleştirilmiş olan balast), ampulün arkını kesen, ışığı üretmek için voltaj yükselmeleri yaratarak çalıştığıdır. . Kısılabilir CFL'ler, dimmer anahtarı ayarlanan aralıklarda gücü açıp kapatarak çalıştığı için gerekli olan "anında açılma" özelliği sağlamak için bunu BÜYÜK bir sarsıntı ile yapar. Bu, ampuldeki balastın, gücün her kesilmesinden sonra başlatılması için çok fazla aralıklı güç artışı yaratmasına neden olur. Presto, trafo devresi ve ampul gazlarındaki elektrik arkıyla havaya vızıltı iletiyorsunuz.

Denenecek şeyler:

  • CFL uyumlu bir dimmerinizin olduğundan emin olun; bazı CFL'ler daha eski TRIAC dimmerlerle çalıştıklarının reklamını yapabilir, ancak genellikle sonuçlar hayal kırıklığı yaratır.
  • Farklı bir marka ampul veya dimmer deneyin; belirli ampul ve dimmer kombinasyonları daha "sympatico" dur ve diğerlerinden daha az vızıltı üretir.
  • CFL uyumlu dimmerlerin çoğunun hassasiyet ayarı vardır; CFL ampullerin farklı markaları diğerlerinden daha hızlı veya daha yavaş tepki verir, bu nedenle açma-kapama döngüsünün zamanlaması, sürgülü veya kadranın tam uzunluğu boyunca kademeli olarak parlaktan loş hale gelmesini sağlamak için ayarlanabilir. Karartıcıyı hareket ettirmek sadece bir milimetre parlaklığın körlenmesinden kapanmasına giderse, hassasiyet muhtemelen çok yüksektir.
  • Işık fikstürünüz için uygun bir model bulabilirseniz LED ampulleri deneyin. LED'ler farklı bir yöntem kullanarak kararır (duvar anahtarından açma-kapama darbesi, ampulün "sürücü" devresi tarafından doğrultucu aşamasının diğer tarafındaki çok daha hızlı açma-kapama darbesine çevrilir), bu yüzden pratikte buzz- az. Hemen hemen hepsi bir CFL dimmer ile kısılabilir ve bazıları bir TRIAC ile kısılabilir.
    • Bununla birlikte, LED'ler yeni bir teknolojidir ve bir LED'in yapabileceklerinin zarfını zaten itmektedir. Ampuller genellikle, karartma kabiliyetini sağlayan "lümen" entegre devreleri (evet, şimdi freaking ampullerinizde bilgisayarlar) ile birlikte gerekli lümenleri sağlamak için birkaç LED elemanına ve gerekli DC gücünü sağlamak için doğrultucular ve kapasitör bankalarına ihtiyaç duyar. . Bunlar, elektroniklerin genellikle çok iyi tolere etmediği ısı üretir ve bu nedenle çeşitli tasarımlar, uzay ve serin bileşenlere daha fazla muhafaza için ışık üretimi yüzey alanını (ve dolayısıyla dağılım modelini) feda eder ve bunun tersi de geçerlidir.
  • LED herhangi bir nedenden dolayı bir seçenek değilse ve bu aydınlatma çoğu zaman açıklığa kavuşacaksa, akkorlar aslında CFL'lerden daha fazla para tasarrufu sağlayacaktır. Bir CFL'yi karartmak için tasarlanmış olsun, olmasın, akkor gibi uzatmak yerine ömrünü kısaltır (dakikada binlerce güç artışı). Dimmer'i yaklaşık% 50'den daha düşük tutarsanız, ampullerde elektrik enerjisinden tasarruf edeceğinizden daha fazla ödeme yaparsınız.
  • Akkor lambaların bile soluklaştığında vızıldacağını unutmayın. Modern bir dimmer tarafından üretilen güç dalga formundaki değişiklikler keskin "kare" kenarlar ekler ve bunu titreşebilecek bir şeyden geçirdiğinizde bir vızıltı duyarsınız.

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok fazla "kısılabilir" CFL yoktu ve kısılabilir CFLS için yapılmış yepyeni bir dimmer var. : /
Kötü Greebo

3

Balast dahil kullanılan wattları ve dimerin ne olduğunu karşılaştırdınız mı? Lutron'un CL dimmer, 600W akkor söneceğini duyuruyor ancak CFL ve LED'ler 150W'ın üzerinde olamaz. Bu aynı zamanda çoklu birleştirilmiş veya yüzgeçler çıkarılırsa da azalır. Diğer bazı CFL dimmerler, yalnızca X lamba sayısına izin verildiğini gösterir.

5 x 60W sesiniz seviyenin çok altında olmalı ama belki balast, kararırken çok daha fazlasını ekliyor?

Dimmer dönmek ve düzenli bir akkor dimmer deneyin. Bir çok kısılabilir CFL üreticisi düzenli bir dimmer kullanabileceğinizi söylüyor.

CFL dimmerlerini sadece dimmerlerdeki trim ayarı nedeniyle, karartmanın ince ayarını yapmak için müşterilere önereceğim, ancak tanıdığım çoğu insan düzenli dimmer kullanıyor. Çalıştığım yerde düzenli 3 yollu dimmer olarak stoklarız. Fiyat ve akkor gözlükler akkor dimmer ile aynıdır, bu nedenle 2 farklı ürün stoklamaya gerek yoktur.


1

Ben sadece aynı uğultu sorunu vardı. Ace donanım ve düz 60w ampullerden bir Lutron akkor / halojen dimmer kullanıyordum. Ampulleri GE 40w bükülmüş uç ampullerle değiştirdim ve artık uğultu yok.


2
Bu cevap, ampulün değiştirilmesinin sorunu çözebileceğini gösterse de , bunun neden yardımcı olabileceği konusunda ek bilgi sunmaz . Lütfen cevabınıza biraz daha bilgi eklemeyi düşünün.
Tester101

0

Lambanın SMS Transformatörünü kontrol edin. SES, GÜNCEL ARTIŞ OLARAK TİTREŞEN SMPS'İN GEÇMİŞTEN ÇIKARILMASINA GELİR,

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.