Bir direğin kenarına 2x kiriş nasıl takılır?


9

Dikey bir 4x4 direğin kenarına 2x eklemek istiyorum.

Birkaç seçenek düşünebilirim:

  • çiviler
  • cıvatalar boyunca
  • gecikme vidaları
  • kirişin altında bir koç boynuzu
  • Sampson Güverte-Kiriş Kravat

Gönderiyi çentiklemenin onu güçlendirdiğini biliyorum, ama çentik istemiyorum.

Düzgün sabitlemeyi seçmek için kurallar nelerdir, örneğin belirli bir yük için bağlantı elemanlarının sayısı ve boyutu?

Through-cıvata


ne inşa ettiğine bağlı. Yerel kodunuzu kontrol edin. Örneğin, bir güverte kirişi ise, muhtemelen çentik yapmanız gerekir.
DA01

Yanıtlar:


12

2X stok, bir direğe tutturulmuş bir sargı veya kiriş gibi destekleyici yapının bir parçasıysa, metal bir destek tarafından tutulmadıkça çiviler değil, dişli bir cihaz ile sabitlenmelidir. Yerel kodlar bu tür bağlantılarda çok değişiklik gösterir, ancak IRC böyle uygulamalarda sadece dişli bir cihaz gerektirir. Geçmeli cıvata her zaman iyi bir seçimdir, ancak direk arkasına sınırlı erişim nedeniyle bazen gecikmeler iyi çalışır. Genellikle birleşme başına iki iyidir, 5/16 "ila 3/8" genellikle iyidir, ancak 2X stok 2X12 gibi daha büyükse 3 parça ve biraz daha büyük olabilir. Dişli cihazınız için delme veya pilot uygulama sırasında stoğunuzu yerinde tutmak için 10d çivi veya iki tane çivi kullanabilirsiniz. Cıvatalarınız için delme yaparken, cıvatalarınızın fazladan oturması için deliğin tam boyutunu veya altında boyutu 1/32 inç kullandığınızdan emin olun. Bir çekiçle sürün. Takmayı kolaylaştırmak için deliği asla büyük boyuta getirmeyin. Daha büyük bir çekiç alın!


3
+1 "daha büyük bir çekiç al!" Bu her zaman iyi bir tavsiye. :)
BMitch

Canlı yükün olmadığı bir çift 1/2 "cıvata (sadece 500 lb ölü yük) ve canlı yükün olduğu bir Simpson DJT14Z braketi kullanıyorum.
Jay Bazuzi
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.