Tandem kırıcının devreyi kırmak için her ikisinin de atılması gerekir. Yanlış mı kablolu?


10

Ana şalter kutumda iki adet 20 amperlik bir devre kesici var. Eşimin ofisini kapatmak için her iki kesiciyi de atmam gerekiyor. İkisinden birini fırlatabilirim ve diğeri açık olduğu sürece devre hala canlıdır.

Benim tahminim, bu tandem kırıcıyı paralel olarak bağlayan elektrikçi. Başka bir deyişle, akım kapalı olduğunda her iki kesiciden de akar ve her ikisinin de devreyi kesmesi için açık olması gerekir. Kulağa doğru geliyor mu?

Eğer öyleyse, benim anlayışım bu kesici açılmadan önce 40 amper akım akması gerektiğidir. (20 amper X 2 = 40 amper, çünkü paraleldir)

Devrede 12 AWG kablosu kullandılar. Bu, telin devre kesilmeden önce temelde ateş yakacağı anlamına gelir. Bu inanılmaz derecede tehlikeli görünüyor.

Bu durumda varsayımlarım doğru mu? Bilmek istiyorum, bu yüzden bu evde birkaç tuhaflık tespit ettiğim için kabloları incelemek için bir elektrikçi çıkarabilirim.


1
Devrenin hala canlı olduğunu nasıl anlarsınız? Hangi kesicinin açık olduğuna bakılmaksızın tek bir priz veya ışık açık kalacak mı? Test sırasında sadece kendinizi karıştırmamanıza emin misiniz? Kesici kutusuna giderken işleri karıştırmak oldukça kolaydır.
Jonathon Reinhart

5
Kendimi karıştırmadım eminim. Her iki kesici de açıkken bir odadaki ışıkların yandığını kontrol etmek roket bilimi değildir.
Mark Maunder

İngiliz halka devresi gibi geliyor, ancak İngilizler halkanın her iki ucunu aynı kırıcıda sonlandırıyor. Hiç dubleks / çift malzeme kırıcıların hayranı olmadım, bunun gibi maymun kabukları onları takip ediyor gibi görünüyor.
Harper - Monica

2
Bunun tek taraflı (ABD'de 120v) devre mi yoksa çift taraflı (ABD'de 240v) devre mi olduğu belirsiz. İkincisi ise, iki kesici muhtemelen yan yana ve çift taraflı ana sistemin karşıt "bacaklarında" ve sorun, yol boyunca bir yerde iki kesici arasındaki bağlantı çubuğunun kaldırılmasıdır.
Hot Licks

2
@MarkMaunder, roket bilimi değil, ama sizi tanımıyoruz ve insanların takılı bir lambaya bakmak gibi kolay bir şey yapabildikleri zaman devreleri denemek ve test etmek için tasarladıkları kıvrımlı yolların şaşırtıcı
JPhi1618

Yanıtlar:


18

Kasıtlı olarak iki kesiciyi kesici kutusunda birbirine bağlamak gerçekten aptalca (sınırda kötü amaçlı) bir şey olacaktır.

Benim tahminim, iki bağımsız devre olması gerekiyordu, ancak birisi bir şekilde yanlışlıkla bir bağlantı kutusunda veya devre boyunca bir yerde çıkış kutusunda birleştirildi.

Bu oldukça karmaşık olabilir. Durumu kontrol bir elektrikçi gelmesini tavsiye ederim.

Eğer bunu çözseydim, işte şunu yapardım:

  • Dikkatli çalışın! Gücün kapalı olduğundan emin olamayacağınız tehlikeli bir durumdur. Karşılaştığınız her kutunun canlı olduğunu varsayın. Temassız voltaj sensörü isteyeceksiniz.
  • Kesici kutusunu açın ve iki adet 12/2 kablonun girildiğini doğrulayın, her birinin siyah teli tandem kesicideki bir kulağa doğrudan bağlanır.
  • İlgili her anahtar ve priz dahil bir şema çizmeye başlayın.
  • Her iki kesiciyi de kapatın.
  • Etkilenen bir kutuyu açın ve siyah kabloları cihazdan çıkarın. Kabloları kapatın. Kesiciye en yakın ve ilk olarak devrede olduğunu düşündüğünüz kutu ile başlardım.
  • Bir kesiciyi birer birer açın ve hangi kabloların / cihazların hala gücü olduğunu not edin. Bu, hangi kablonun yukarı / aşağı yönde olduğunu belirlemenize yardımcı olacaktır. Kabloları numara veya açıklamalarla etiketleyin (yeterince küçük yazabiliyorsanız) örn. "Hall anahtarından"
  • Durum haritalanana kadar tekrarlayın.
  • Meraklı insanlara ne bulduğunuzu söylemek için buraya rapor verin.

1
Teşekkür ederim. Ev, hat / kapalı / jeneratör arasında geçiş yapmak için ayrı bir kesici kutusu olan bir jeneratör için kablolanmıştır. Bu özel devre jeneratöre bağlanmamıştır. Ama belki de bu işi yaptıkları zaman, bir şeyleri hareket ettirdiler ve sonuç buydu.
Mark Maunder

2
@MarkMaunder Veya belki de tamamen başka bir şey. Bu, dedektiflik çalışması gerektirir - her iki cihaz kutusunu da devrelerde ve izde açmanız gerekir. Sanırım bir şey varsaymak tehlikeli olurdu.
J ...

@MarkMaunder Ne bulduğunuzu bize bildirdiğinizden emin olun, çok merak ediyorum. Bunu kendiniz araştırmaktan çekinmeyin, lütfen dikkatli olun. Bunu nasıl izleyeceğime dair kaba bir akış şeması ekledim.
Jonathon Reinhart

1
Eğer OP'nin öne sürdüğü gibi birbirine bağlanmış olsaydı, şimdilik bir tane kapatmak iyi bir fikir olur mu? Her şey hala bir tane üzerinde çalışıyorsa, ikincisine gerek yok gibi görünüyor. Bunların AFCI olmadığını varsayıyorum.
JimmyJames

Bana öyle geliyor ki, biri tandem kırıcıdan yanlışlıkla 2 hots birbirine bağlanmış gibi. İlk bağlantı kutusunda muhtemelen anahtarla başlardım. Bunun 240v (hem l1 hem de l2) dpst kırıcı olabileceğini düşünenler için, derhal bir açma, tandem veya çift şey kırıcılar yan yana ama sadece 1 yer kaplar ve aynı bacaktadır.
Ed Beal

0

İngilizlerin halka devresi denilen deyimsel bir tasarımı var , burada devre panelde normal olarak başlıyor, birkaç çıkışı ziyaret ediyor, sonra panele geri dönüyor. Hiçbir kablo arızası olmadığı varsayılan güvenli tel kapasitesinin 2 katı olan bir kesiciye iner. Unutmayın, İngiltere aynı zamanda her prizde anahtarlar ve her fişte sigorta gerektirir, bu da onlar için daha güvenli olmasını sağlar . Kuzey Amerika standartlarında (veya dünyanın başka bir yerinde) çalışmaz.

Buraya benziyor, ev sahibi elektrikçi olmayan kendisi için çok zekiydi. Telin her bir ucunu 1x tel kapasitesi için sigortalamak dışında bir İngiliz halka devresi oluşturmaya karar verdi. Doğru, bu İngiltere halka devrelerinde büyük bir kusurla yardımcı olur ve bir dubleks kesici anlayışlı bir seçimdir. Birçok nedenden dolayı hala yanlış: en önemlisi , kırıcıların MWBC'lerin yaptığı gibi aynı sapa ihtiyacı vardır ve aynı kutuptaki kesiciler arasında sap bağı gibi bir şey yoktur . 3 fazlı bir kesici kullanmanız ve orta alanı devre dışı bırakmanız gerekir , bu da 1 yerine 3 boşluk anlamına gelir, bunu düzeltmeye çalışmanız bile gerekmez .

Doğru olmak için yeniden kablolama oldukça basittir: Devreyi fırsatlı bir yerde ayırın, bu yüzden bir halka devresi yerine 2 devredir. Ve işiniz bitti.

Sadece doğru yuvayı bulun, alt çizgi kablolarını çıkarın, kapatın, bantları kapatın, böylece kapaklar düşmez ( 1 telde bir tel somunla yapmaya eğilimli oldukları için ) ve kutunun arkasına itin .

Sanatı, fırsatçı yeri seçmek olacaktır. Burası, çıkışların nerede olduğunu ve yüklerin nerede olduğunu görmek için devreyi eşlediğiniz yerdir . Her iki taraftaki yükün yarısını yerleştirecek şekilde veya beklenen yüklerin her iki devrede de aşırı yüklenmeyeceği şekilde bölmek istiyorsunuz. Örneğin "bir oyun bilgisayarı ve bir lazer yazıcı arasında" onu bölmek için harika bir yerdir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.