Mutfak taban dolapları neden genellikle duvara vidalanır?


10

Birkaç neden görebiliyorum, ama şu ana kadar hiçbiri zorlayıcı değil.

Sıhhi tesisat erişim deliklerinin büyüklüğüne bağlı olarak, kaymadığından emin olmak isteyebilirsiniz. (Su hatları için 1.5 "delikler, drenaj için 3" delikler kullandım ve fare tutucu olarak daha büyük bir vinil karo kurdum.

yerleşik bir sıçrama ile kabine sahip değilseniz, arka kenar boyunca bir kalafat boncuk çalıştırabilmek, kabuğun belirsiz bir yaşam için teklif vermesini önler.

Diğer yandan:

Ücretsiz dolaplar, sobanın ve zeminin yanını yapmak için 3 inçten birini kaydırmanıza izin verir.

Ücretsiz dolaplar, boyama zamanında onları duvardan çekmenize izin verir.

Ücretsiz dolaplar, yeniden kaplama zamanı geldiğinde hayatı daha basit hale getirir.


29
Ücretsiz dolaplar, kullanım sırasında bunları duvardan çekmenize izin verir.
jsotola

1
Çünkü onlar. şaka değil; bu bir tüketici beklentisidir ve değişmeleri durumunda "ucuz" hisseder. Tereyağın renklendirene kadar beyaz olduğunu biliyor muydunuz? Eğer doğal bırakmışlarsa, insanlar bir şeylerin yanlış olduğunu düşünürlerdi.
dandavis

7
@dandavis Tereyağı ifadeniz sadece kısmen doğrudur. Aralıklı inek sütünden yapılan tereyağı normalde sarıdır, bu da paketlenmiş tereyağı mevcudiyetinden önce tüketici beklentilerini belirler. Sarının kesin tonu, büyük ölçüde sütteki beta karoten miktarına bağlı olarak önemli ölçüde değişir ve aralıkla beslenmeyen inekler için minimal / beyaz olabilir. Bazı tereyağı üreticilerinin tüketici beklentilerini karşılamak için renklendirici eklediği doğrudur. Bunu yapmak hem tutarlılık içindir, hem de aralıksız beslenen ineklerden gelen süt rutin olarak kullanılır. (ör., battaniye bir ifadeden daha karmaşık)
Makyen

3
İşte daha önce bahsetmediğim başka bir neden: kapılar aslında oldukça ağır olabilir ve açıldığında, duvara sabitlenmemişse kabinin üzerine devrilme riskiyle karşı karşıya kalabilir. Bunun taşındıktan hemen sonra işyerimde olduğunu gördüm.
Nyerguds

9
Çocuklarım var, eğer çekmeceyi çekip üzerlerine tırmanmaya başlarlarsa, tüm dolap devrilebilir. Bu yüzden her şey duvara vidalanmalıdır (soba, raflar, elbise çekmecesi, ...)
the_lotus

Yanıtlar:


6

İlginç soru ve yorumlar. Birkaç şey bana çarpıyor. İlk olarak, çok fazla dolap tipine bağlıdır. Çerçeveli ve özellikle çerçevesiz. Her iki türün de değerleri vardır ve bu tartışmaya girmeyeceğim, ancak bugün piyasada gördüğüm çerçevesiz dolapların çoğu, güçleri ve kararlılıkları için bir ölçüde duvara güveniyor. Her iki durumda da, düz olmayan veya içinde dalgalar olan bir zemin, dolaplara ağırlık yerleştirildiğinde bir kabinin rafa, çekmecelerin arızalanmasına veya eklemlerin ayrılmasına neden olabilir. Belki bu mutlaka ağır bir tezgah değil, tezgahta oturan biri. Bildiğim kadarıyla, tüm kabin üreticileri bunu önlemek için taban dolaplarını yere taşımayı tavsiye ediyor. Deneyimlerime göre, mükemmel bir zemin veya duvar bulmak son derece nadirdir. (ve son derece nadir olarak, demek istediğim bunun mümkün olduğuna inanıyorum,

Bana çarpan ikinci konu daha önce kısmi olarak belirtilmişti ve bu da kapı ve çekmece ön hizalamasıydı. Hem çerçevesiz hem de çerçeveli uygulamalarda, dolaplar tipik olarak 2 kabinin buluştuğu yerde birbirine kenetlenir ve vidalanır. Bu dolapların yüzünü hizalamak ve boşlukları ortadan kaldırmak içindir. Daha sonra çekmece cepheleri ve kapıları sadece kabine dikilebilir, aynı zamanda birbirleriyle hizalanabilir. Dolaplar stabilite için duvara sabitlenmezse, bir kabinin herhangi bir hareketi malzemenin bu bağlantıların etrafında kırılma riski taşır.

Üçüncüsü, dolaplar sabitlenmezse, herhangi bir kaplama ile bitirmek neredeyse anlamsız olacaktır. Kabinin tabandaki duvarla veya çeyrek turla buluştuğu boşlukları gizlemek için bir parça çizmek istiyorsanız, bunların sadece kabine bağlanması gerekir ve eğer döşeme daha fazla yayılırsa muhtemelen çıkarılmadan hayatta kalamazlar birden fazla dolap.

Son bir düşünce, bence serbest yüzer dolaplar fikri, dolaplar çok kaliteli ise dolaplara zarar verme riski olmadan teknik olarak işe yarayacaktır. Belki de sürekli bir süpürgelik yerine ayaklı tip daha iyi olurdu. Ancak, pahalı bir dolap alıp ucuz bir kurulum hissi veriyor olacaksınız. Deneyimlerime göre, işinin işçiliğini önemseyen yetenekli bir montajcı gördüm ve şimdiye kadar görmek istediğiniz en ucuz üretim dolaplarını bir dizi aldılar ve bir milyon dolarlık gösteri evindeymiş gibi görünmelerini sağladım. Ne yazık ki, berbat bir yükleyici kasap onlar yırtık ve başka biri (yeniden haklı olarak) tarafından yeniden yapılan noktaya kadar bazı çok güzel dolapların kurulum gördük.

Ne yaparsanız yapın, projenizde başarılar dilerim!


Mükemmel cevap. Fikrimi değiştirmemiş olmama rağmen, bana bazı ek düşünceler verdi. Dolaplarım HDF çekirdeğinde kaplama / melamin, tam arka, tam kenar, 3/4 inç. Çok düz olmayan, ancak oldukça pürüzsüz bir zemin üzerinde yer alırlar. (Zemin ayak başına yaklaşık 1/4 "eğime sahiptir.) 10 yıl içinde hiç rafları yoktur. Kaplama: Tezgah üstü seviyedeki duvar 1 tahta genişliğinde laminat parke şeridine sahiptir. Gözlerimde bir kalafat boncukundan daha iyi görünüyor
Sherwood Botsford

29

Onları serbest bırakmak için önerdiğiniz neredeyse tüm nedenler nadir olaylardır. ("Soba yapmak" ne demektir emin değilim. Temizlik?) Bu durumlarda birkaç 3 "vidayı çekmek ve işinizi yapmak oldukça kolaydır.

Bana göre, onları sabitlemek için önerdiğiniz nedenlerden daha ağır basmıyorlar, bu da çoğunlukla istikrar (güvenlik) ve kaliteli bir his içeriyor. Çoğu kişi , kullanım sırasında sallanabilen ve kayabilen bağımsız mobilyalardan ziyade yerleşik bir dolap hissi ister .


6
Güvenlik de büyük bir endişe kaynağıdır. Gerçekten çocuklar çizer tırmanma ve sonra onlar uç ve düşmek tezgah kenarı tarafından başını kesmek istemiyorum.

Sobayı yapmak: Her iki yanındaki duvar, zemin ve dolap yüzlerini temizlemek istiyorsanız soba en az 40 inç çıkmalıdır. Kadırga tarzı bir mutfakta küçük açıklıklara sahip bir soba taşımak zordur. Endüstriyel bir mutfakta çalışmışsanız, altında temizlemek için elinizden gelen her şeyi taşır veya kaldırırsınız .
Sherwood Botsford

Birkaç 3 "vidayı çekmek kolay olabilir, aynı deliklere geri döndürmek kolay değildir. Temel dolapları ne sıklıkta taşıyacağım? Yılda yaklaşık 3 kez.
Sherwood Botsford

1
O zaman durumunuz olağandışıdır. Bölgemde, 25 yıl sonra değiştirilene kadar dolaplar kurulur ve dokunulmaz.
Isherwood

@Küçük dolapta bir test yaptım. Çekmece yarı açıkken, kabinin hareket etmesini sağlamak için 70 pound aşağı kuvvet uygular. Bu, 7 ila 12 yaş arası erkeklere ve 42 ila 54 inç yüksekliğe karşılık gelir. Bunun için Bir uzlaşma böylece gömme pozisyonda, çıkıntı devrilme durur backsplash içine (birleştirin duvarda bir çıkıntıya sahip olacağını ne kadar kolay çekmeceleri slayt göz önüne alındığında, ancak bunlar çok dengesiz bir tırmanma platformu olacaktır..
Sherwood Botsford

11

Tezgah dikişlerinizi hareket ettirerek vidalamamaya ne dersiniz? Porselen + demir lavabo ve granit tezgahın ağırlığı nedeniyle yanlara çökmemeye ne dersiniz? (Deprem ülkesinde yaşıyorum ...) Çekmecelerin ve kapıların kareden çıkarak düzgün çalışmamasına ne dersiniz? Doğru, dolapların arka paneli kesme desteği olarak hareket etmelidir ... Bitişik dolaplar arasında boşluk oluşmamasına ne dersiniz?

BTW İşte bu konuda başka bir soru .


Sobanın bir tarafında 36 "dolap var. Diğer tarafta ortak bir tabanda 24" dolap var. Bir ucunda 16 "çıkıntısı ve bir kenarında 16 çıkıntısı olan bir ada var. Bu adada lavabo ve bulaşık makinesi var. Bu durumda dolaplara vidalanmış bir formica tezgah üstü.
Sherwood Botsford

@SherwoodBotsford adanın kelepçeler ve vidalarla yere sabitlenmesi gerekiyor
Kris

@Kris Neden? Deprem ülkesinde değiliz.
Sherwood Botsford

@SherwoodBotsford Bir çift genç iyon kenar oturdu zaman asmak üzerinde 14 inç ile benim 8 ayak ada uçlu. kolayca ciddi yaralanmaya neden olabilir, ancak zemin ve dolap / tezgah hasarında sadece 1000 dolar neden olabilir
Kris

Çıkıntı altında 3 bacağım var. Ayrıca: Adayı yerleştirmeden önce zemini koydum. Adanın eklenmemişken, altındaki yeni döşemenin kenarını çalıştırmak için 3 inçlik (tüyleri ve kabloları o kadar çok oynadım) basit.
Sherwood Botsford

8

İngiltere'de en azından dolaplarınızın hepsi mutfak tezgahınızın alt tarafına vidalanacaktır (silikonla yapıştırılacak taş tezgahlar hariç) ve hepsi birbirine vidalanmıştır, böylece hepsi yine de sıkıca birbirine bağlanacaktır.

Dolaplar ayrıca içinden geçen gaz ve elektrik hizmetleri gibi yardımcı programlara sahip olabilir. Bu nedenle kabloyu çıkarmak ya da bir gaz borusuna zarar vermek için onları taşımak tehlikeli olabilir.

Tüm dolapların sağlam bir şekilde yerlerine oturtulması, aynı zamanda güzel seviyeli dolap üstlerinizi hareket ettirmeden bir tezgahın monte edilmesini kolaylaştırır. Ayrıca, dolapları daha sonra taşırsanız, tezgahınızı ne tutar? Belki ABD'de işler farklı çalışır.

Ücretsiz dolaplar da güzel hizalanmış dolap kapılarınız için kıyamet büyüsü olurdu. Her hareket ettirdiğinizde muhtemelen yeniden ayarlamanız gerekir. Genişleme nedeniyle, muhtemelen onları tekrar içeri alma umudunuz olması için aralarında biraz boşluk olması gerekir.

Şahsen, tüm dolapları da umursamıyorum, lanet ankastre aletleri almak ve çıkarmak için yeterince sorunum var.


1
ABD'de farklı değiller.
TJL

Önceki bir yorumda belirtildiği gibi, bağlantı sistemlerinde kasıtlı gevşeklik var. Gaz yok, ama suyun 6 "dikey hareketi ve 2 inç yatay seyahat ödeneği var ve gücünün bir ayağı var.
Sherwood Botsford

Bir tezgah nasıl kurulur? Eskisini alıp yenisini indirdim. Yerçekimi ile yerinde tutulur. Zaten onları balmumu yapmak için yılda 3 kez hareket ettirmeliyim. Tezgah ve backsplash'in kenarındaki çatlak temizlensin mi? Tezgahı 3 inç ileri kaydırın, temizleyin, geri kaydırın. Kalafat yok. Altını temizlemek için sobayı çıkarmak ister misiniz? Tezgahları 2 inç yana kaydırın, sobayı kolayca çekin, temizleyin, ters çevirin. Küçük çocuklarım olsaydı, tezgahların altına bir koç boynu koyardım, böylece kaldırılmaları ve kaldırılmaları gerekiyordu.
Sherwood Botsford

@SherwoodBotsford, İngiltere'de normalde çalışma tezgahı dolaplara vidalanır (ya da daha doğrusu alttan dolaplara vidalanır). Daha sonra duvar tezgah yüzeyine döşenir, bazen tezgah ve silikon ile kapatılan karolar arasında bir dikme vardır. tezgah ve duvar. her şey mühürlendi, asla hareket ettirilmeyecek şekilde tasarlandı. Çoğu tezgah doğal ahşap değil laminattır, ancak gerçek ahşap bile aynı şekilde kurulacaktır. Bir tezgâhı değiştirmek için her şeyi söküp yeni tezgâhı kendiniz koyun, hepsini tekrar vidalayın ve yeniden takın / yeniden mühürleyin.
crobar
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.