Bir tarafı açık halı kaplı bir merdivene nasıl bir ray ekleyebilirim?


8

Ben bodrum katına çıkmış halı kaplı merdivenleri olan bir ev satın alıyorum. Ekli bir resim. Ev geliştirme konusunda çok az yeteneğim var. Bu merdivenlere bir korkuluk koymanın en kolay ve ekonomik yolu nedir? Online iyi bir öğretici var mı? Yukarıda da bahsettiğim gibi, bu merdivenler halı kaplı. Bu süreçte merdiven halısını mahvetmek istemem.

Merdivenlerin resmi


2
Hangi tarafta korkuluk istiyorsun? Duvara monte edilen bir el rayı kolay olurdu, oda tarafındaki bir korkuluk daha zor olurdu. Bu tarafta, halı / merdivenler destek kirişinden taşar gibi görünüyor, yani merdivenleri çentiklemek veya etrafta inşa etmek zorunda kalacaksınız.
Nisan'da Scivitri

10
Yerel yasalarınız merdivenlerde korkuluk gerektiriyor mu (bilmiyorlarsa şaşırırdım)? Eğer öyleyse, bunu satıcının yapmasını sağlamak veya fiyatı düşürmek için kaldıraç olarak kullanın. Siz oradayken, bitmiş bodrumun geri kalanının kodlamak için yapıldığından emin olun.
Niall C.

2
Satış öncesi ev müfettişinize söyleyin. Yerel yasalara aşina olmalıdırlar.
mikes

4
Bu kesinlikle bir kod ihlalidir. Korkuluk eksikliğinden dolayı siz veya evinize gelen bir ziyaretçi yaralanırsa, sigortanızın sigortayı kapsamadığını görebilirsiniz. Satıcıları bunu düzeltmeye zorlayabilirsiniz, ancak, olabildiğince ucuz bir iş yapmasını beklerdim. Daha iyisi, size ev fiyatından kurtulmalarını istemektir. Kodlara göre IS olan bir korkuluk montajı için bir yükleniciden tahmin alın. Bunları belgelere sunun ve satıcılara ödenen paradan maliyet düşerken işi kendiniz yapın.

2
Bu açık merdiven, Ev Denetimlerimde büyük bir kırmızı Güvenlik endişesi yaşayacaktır. Hafifletilinceye kadar kapanmazdım. Bu sorun giderilinceye kadar ev sahibi sigortası bile alamayabilirsiniz. Bir DIYer değilseniz, kesinlikle profesyonel bir işte ısrar edin.
shirlock evleri

Yanıtlar:


4

Korkulukları düzgün bir şekilde takmak için halıyı kesmeniz gerekir. Fine Homebuilding'in en son haber bültenini alın. Üzerinde tam bir makale var:

resim açıklamasını buraya girin

(Hayran olduğum ve derginin en iyi inşaat dergisi olduğunu bulamadım, dergiye bağlı değilim)

Ayrıca, bunun büyük olasılıkla bir denetime ve / veya değerlendirmeye alınacağına dikkat edin. Mevcut ev sahiplerinden bir ipotek onayı almak için bunu yapmaları gerekebilir.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.