Gelecekteki kabloları balık tutmama izin vermek için duvarlarda neler bırakmalıyım?


8

Bir inşaatçıyla çalışıyorum ve düşük voltajlı tekli çete plakaları açmak için kendi düşük voltajlı kablolamamı yaptım. Gelecekteki kabloları kullanarak balık avlamak istediğim bazı koşular var. Koşularımın bir kısmı uzun, diğerleri ise kısa (aynı iki saplama arasında yüksek ve düşük bir plaka, bir güvenlik kamerası için aynı kat). Bunun için planlama ve hazırlık yapmama yardımcı olacak tanınmış stratejiler nelerdir?

İşte sahip olduğum bazı sorular:

  • Duvarlarda ne bırakırım?
  • Her iki ucunda ne yaparım?
  • Göz önünde bulundurmam gereken bazı şeyler neler?

enter image description here

Alçıpan yapıldıktan sonra telleri kesmeyi ya da tavan arasına çekmeyi planlıyorum. Şimdilik, her biri tel, bant ve kutu üzerinde etiketli.

Benim için sorun şu ki, bu iki kutu arasında, ya tatil ışıkları için uzatma kablosu çalıştırmak ya da bebek monitörü kamerası için alçak gerilim kablosu çalıştırmak gibi mevsimsel bir şey yapmak istersem? Sanırım kirişlere bir ip ve bu resimdeki bu iki kutu arasında bir ip istiyorum.


Bunlar doğrudan duvarda mı yoksa ENT ("şirin tüp") gibi bir kanalda mı?
ThreePhaseEel

Yayına bakın, fotoğrafla güncellendi
Baronz

Kısa tutulması gereken çok sayıda kutu çalışıyor
Stevetech

Yanıtlar:


9

KBB (veya herhangi bir kanalın) bunun için

Bir elektrik tesisatında "gelecekte kablo takmak için yer" bırakmak istiyorsanız, bir kanal duvarda, böylece çekme işlemini yapan montajcı, kenarlarda kablolar hasar görmeden ve herhangi bir şekilde zarar görmeden çekme işlemini yapabilir. Veri kablolaması için elektrikli metalik olmayan borular (ENT) ("smurf tube") fazlasıyla yeterli - turuncu ENT veri kablolaması için geleneksel, ancak herhangi bir renk yapılacak ve 3/4 "ENT bir veri kablosu için üç veya daha fazla yer sağlayacaktır. boru montajcı için de faydalıdır, ancak zorunlu değildir - Yine de, çekme halatı üzerinde bir duvardan uzun mesafeli bir çekme yapmak isteyeceğinden şüpheliyim!


benim resmimde, iki kiriş 6 ve kirişlerin içine giren bir koaksiyel var. KBB'yi o duvara mı, yoksa duvarın içine girdiğinde deliğin diğer tarafında biten kirişlere mi koydun?
Baronz

1
@Baronz - kutudan kutuya, gerçekten
ThreePhaseEel

Şirin tüp, kurulumu süper hızlı, nötr gereksinimden sonra 3 yoldan kullanmaya başladı ve bence romex'ten daha ucuz olabileceğini düşünüyorum, ancak bununla hiçbir ilgisi yok. + için Şirin.
Ed Beal

2

Yaz aylarında çatı katında gezinmek zorunda kaldıktan sonra, gelecekte aynı şeyi önlemek için koşu ipi çekme halatı ekleme ihtiyacım olduğunu gördüm.

Zaman içindeki mukavemeti azaltmak için, güçlü bir sentetik kordon, belki de naylon veya spektrum bazlı plastik elyaf kullanılmasını öneririm.

Çekme ipleriyle ilgili en büyük endişe bir son vermek. Mümkünse her iki ucu da bağlayın. Değilse, yeterince fazla bırakın ve bunu duvar kutusuna koyun. Plaktaki bir vidanın etrafına sarsanız bile, kazayla kaybedilmeden emniyete alınır. Eğer tavan arasında bu çizgiler varsa ve birisini koparırsa, bunu önleyecektir.

Bu kordonları inşaat sırasında açık duvarlarla döşeniyorsanız, içinden geçeceğiniz herhangi bir deliğin sürtünme katacağını düşünün. Açık duvarlı bir ortamda çalışma yeteneğine sahip olmayı çok isterdim. Çekme kablosunun bir saplamadan geçmesi gerekiyorsa, güzel ve düzgün bir yola sahip olmak en iyisidir. Deliğe bir boru geçirir ve çiviyi, saplamaya karşı sıkıca oturtmak için kullanırım.

Kablolu televizyonda geçirdiğim süre boyunca, duvarlar yükselmeden önce kablo döşeme seçeneğimiz vardı. Neredeyse tüm durumlarda, üretici belirttiğiniz kadar kolay bir şekilde değiştirilebilecek olan kablolara sahip olma özelliğini reddetti. Ne yazık ki, yapımcı çivi bu kabloların bir kısmına sürmekten kaçınmamıştır.


Neden sadece ENT'yi çalıştırmıyorsunuz?
ThreePhaseEel

maliyet ve emeğin azaltılması? Ticari inşaatçılardan biri bunu kablolama işlerimizden birisinde önce yapmış olmasına rağmen, bir kabloyu eğri bir taramadan (fazlalık mı?) Tam kanaldan balık tutmaktan daha kolaydır. Duvarlar olsa da, ne acı. Evet, kablolama günlerim bu yeni dişi şirin borudan (sırıtış) önceydi.
fred_dot_u

Çekme ipinizi bağlamak için bir artı +
Ed Beal
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.