USB kablosunu duvar içinde çalıştırmak güvenli midir?


10

Bir USB cihazını odamın bir köşesinden şöminenin üstüne uzatmam gerekiyor. Zaten duvardan bazı HDMI ve ses kabloları kuracağım için, USB cihazımın aynı duvar plakasından geçmesini istiyorum ; Bunu yapmak güvenli olup olmadığını belirleme şansım yok, oysa duvar içi nominal HDMI veya hoparlör kablolarını bulmak oldukça kolay. Misiniz bu genişletici duvarından çalıştırmak güvenli olması?


Kablo ne kadar sürer?
Craig

tel 30 Volt'tan az ve 100 Volt-Amper'den daha az taşıyorsa , iyi olmalısınız.
Tester101

Bu uzatma kabloları sinyali yeniden oluşturmak için aktif bileşenlere sahiptir. Bir duvara izin verilir mi? Bağırsak hissim hayır - ama bilmiyorum.
Craig

O kabloya bakıyorum. Bağlayacağım öğe sadece bir ayak uzunluğunda ve sadece bir IR alıcısını tutacak. Sadece güvenli olduğundan endişeliyim.
Scott

Yanıtlar:


10

16 feet üzerinde duvara gidiyorsanız, birçoğunun işaret ettiği gibi aktif bir genişleticiye ihtiyacınız var. Bunun bir alternatifi bir Cat5 genişletici kullanmaktır: bu, Cat5e / 6 duvarda (yükseltici veya plenum kablosu duvar içi kullanım için derecelendirilmiştir) çalıştırmanıza, ardından gerektiğinde her iki uçta USB'ye dönüştürmenize olanak tanır. Monoprice'de bulduğum biri 150ft olarak derecelendirildi.

resim açıklamasını buraya girin


5
Bunların dezavantajı, USB 1.0 / 1.1 cihaz hızıyla sınırlı olmanız, ancak ihtiyaçlarım için (tek bir IR alıcısı) iyi olacağım.
Scott

5

USB 2.0 kullanıyorsanız ve koşunuz 16 fit'ten fazla ise, çalıştırmamanızı öneririm. USB 2.0 standartları, maksimum uzunluğun 5 metreden (16,4 fit) fazla olmayacağını belirtir. USB 3.0'ın uzunluk derecesi yoktur, ancak tel göstergesi (26 AWG) 3 metre veya 9,8 feet ile sınırlar. Kaynak Wikipedia'dan .

EDIT gregmac cat5 çalışan ile patlama olduğunu. 0A0D, güvenlik sonu konusunda haklı. Duvardaki hoparlör teli gibidir. Duvarda sadece herhangi bir hoparlör teli çalıştıramazsınız, duvarda derecelendirilmiş olmalıdır. Duvardaki uzatıcılara gelince, gerçekten herhangi bir kablolama, hatta kaplinli düşük voltaj veya erişilebilir olmayan konektörlerin duvarda çalıştırılması gerektiğini düşünmüyorum.

Gregmacs'ın cevabını sevmemin nedeni, doğru konektörlere sahip cat5'in birçok şey için kullanılabilmesidir.


Aşağı oylama, duvarda çalışmanın güvenli olup olmadığına dair gerçek soruyu ele almaz. Gerçek soru ele alınırsa memnuniyetle yükselecektir.
Scott

1
@Sadece gerçekten cevap vermediğinden aşağı oylamada haklısın. Sadece aklımı okuyabildiğin için aldım. Alıcı olduğumda bile, açıklama adil olduğu sürece daha fazla downvotes teşvik ediyorum ve nedenini açıklayan bir yorum.
lqlarry

1
@lglarry Donwvote with edit kaldırıldı. Sordum asıl nedeni, duvar içi kullanım için USB kabloları için gerçek bir ayrım yok gibi görünüyor (optik kablolar derecelendirme olmayan başka bir şeydir ve eminim gerekirse daha fazlasını bulabilirim).
Scott

2

Duvar içi kurulum için derecelendirilmemişse, USB kablosunu duvarda çalıştırmam. Doğru yapılmazsa zehirli duman çıkarabilir veya yangına neden olabilirsiniz.

Dikkate almamış olabileceğiniz seçeneklerden biri Kablosuz USB hub'tır. Daha az müdahaleci ve ne yapmayı planladığınıza bağlı olarak iyi çalışıyor.

http://www.google.com/products/catalog?hl=en&q=wireless+usb+hub&um=1&ie=UTF-8&tbm=shop&cid=2468399203349082242&sa=X&ei=Yq-VT5mxAYW46QH_tbW7BA&ved=0CLoBEPMCMAE#


2
Alçak gerilim kablosu yangına neden olmaz * . Bununla birlikte, bir yangın meydana gelirse ve kablodaki ceket plenum derecesine sahip değilse ve yangın kabloya ulaşırsa, evet toksik duman çıkarabilirsiniz. Ancak, yükseltici sınıfı Ethernet kablosu duvar içi kurulum için iyidir, ancak plenum sınıfı kablo gerektiren alanlara kurulum için uygun değildir. Çünkü plenum dereceli tel / kablo daha yavaş yanan ve daha az toksik / asidik gaz salan bir yalıtıma sahiptir. Sanırım insanlar muhtemelen terminolojilerini biraz karıştırıyorlar.
Craig

1

Genel olarak, çoğu alçak gerilim kablosu duvarın arkasındaki kablolar için uygundur.


Bunu belirten herhangi bir kaynak var mı?
Scott

1

USB'yi duvarda çalıştırmak güvenli mi? Evet. Standardı takip ediyor mu? Muhtemelen. Standart limiti 5 metreye ayarlar, bu yüzden daha az ise iyi olmalısınız. USB, akım akışı konusunda kötü şöhretlidir. Mevcut kurulumunuz için çalışabilirken, yeni USB 3.0'ı yüksek hızda denediğinizde bazı kötü veri kayıpları yaşayabilirsiniz. Diğer kablolardan EMI'den bahsetmiyorum bile. Duvardan geçirmek için ısrar ederseniz, korumalı yüksek kaliteli bir kablo kullanın. Daha fazla teknik bilgiye ihtiyacınız varsa tam özellik burada İyi şanslar!

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.