Tuvalet tankımda neden fazladan bir plastik kap var?


8

Geçenlerde eski bir ev satın aldım ve tuvalet tankı sızdırıyor. Konuyu araştırırken ve tuvalet tamiri için etrafta dolaşırken, tuvalet tankımdaki parçalardan hiç bahsetmedim. Tankın içinde, boşaltma valfini çevreleyen daha küçük bir plastik kap vardır. Durulama başına kullanılan su miktarını kısıtlıyor gibi görünüyor, bu yüzden belki de su tüketimini azaltmak için eklendi? Bu şey nedir ve varlığı, tuvaletin farklı parçalarını değiştirme yaklaşımımı nasıl etkiler?

resim açıklamasını buraya girin


Yarısı kesilmiş bir süt kabına benziyor.
Brian

@ 0A0D Bir süt kabı olmadığından eminim. Kesinlikle amaç için özel olarak inşa edilmiş gibi görünüyor (örneğin cıvatalar için boşluk var) ve bir süt kabından daha sağlam plastikten yapılmıştır.
RationalGeek

Yanıtlar:


5

Doğru olduğuna ve yıkama başına kullanılan su miktarını azaltmak için kabın eklendiğine inanıyorum. Düzeltmenizi etkileyip etkilemeyeceğine gelince - olabilir. Tank sızıntı yapıyorsa, çatlamadığı sürece, sızıntı yapabileceği sadece iki yer vardır - girişin tanka bağlandığı veya tankın kaseye bağlandığı yer. Giriş vanasından sızıyorsa, konteynerin size daha az çalışma alanı sağlamaktan başka bir etkisi olmaz. Eğer pudra yıkayıcıdan (tank ve kase arasındaki kauçuk conta) sızıntı yapıyorsa, tankı kâseye tutan cıvatalara ulaşmak için çıkarmanız gerekebilir (konteynerin cıvata etrafında dönen girintileri olduğu görülse de) bu yüzden tekrar çalışmak için daha dar bir alan olan tek etkiye inebilir).


Evet hala cıvatalara ulaşabileceğime inanıyorum ...
RationalGeek

2
Bu bariyer, satılan tuvaletin bir parçasıydı. Bu, üzerimize düşen "düşük akış" gereksinimlerini karşılayan ilk tasarımlardan biriydi. Göz kırpmak, gözlerini kırpmak, bu lanetlemeyi kurmak için "unutmak" gerekiyordu, böylece tuvaletin hala düzgün çalışacaktı.
Brock Adams

@BrockAdams Brock bilgi için teşekkürler. Yıkama vanasını değiştirmek zorunda kalırsam, o parçayı kesinlikle "unutacağım".
RationalGeek

1
@jkohlhepp - İç çek. Hayýr. Onu orada býrak. Tuvalet görünüşte olduğu gibi düzgün bir şekilde yıkar. Bir sızıntının olması sadece bir sızıntının olduğu anlamına gelir. Gerektiğinden daha fazla su kullanmak, su israfını seçerek kişisel olarak savurgan ve aptal olmaktan başka bir şeyi değiştirmez. Hepimiz günde bir galon su biriktirirsek, çok fazla su biriktirmiş oluruz. Bu tek tuvalet günde birçok kez yıkanacağından, bu sadece sizin tarafınızdan kurtarılan birçok galona eşittir.

@ woodchips: Tuvalet iyi çalışıyorsa, tabii. Ama bu eski "LoFlo" lardan birinin {hapşırma} değerinde olduğunu hiç bilmiyordum. (Modern LoFlo'ların çoğu {öksürük}.)
Brock Adams

2

Ben asla düzgün fışkırma, birden fazla yıkama ve su israf ile sonuçlanan benzer bir tuvalet vardı. Depoyu çıkardım, çalkalama valfini ve plastik barajı çıkardım, çalkalama valfini tekrar taktım ve tuvaletim sonunda düzgün çalışıyor. Su israf etmediğinden emin olmak için, 1.6 Gal su ölçtüm, kaseye döktüm, işaretledim, kasedeki su her seferinde işarete kadar dolum oranını biraz ayarladı.
Hayır, kasemde kalıcı bir marker kullanmadım - çıkarana kadar yapışmış renkli bant kullandım.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.