İki boya renginin buluştuğu köşelerde net, temiz kenarları nasıl elde edebilirim?


14

Odamı yenilemek üzereyim. Bu planın bir parçası, bir duvar ve tavan beyazı hariç hepsini boyamayı, diğer duvar parlak yeşil olacaktır. Duvarlarım hafifçe dokulu ve bu herhangi bir fark yaratırsa, duvarların çoğunun altındaki orijinal yüzey alçı ve torna tezgahıdır (duvarın alçıpan olan yeşil boyalı olması hariç). Üzerinde boyayacağım yüzey, yaklaşık 20 yaşında olan sarı yarı parlak boyaların bir önceki boyası olacak.

Öyleyse sorum şu ... İki rengin buluştuğu köşelerde net, temiz kenarlar nasıl elde edebilirim (bunların yarı parlak duvarlar ve dokulu olduklarını aklınızda tutarak)?

Yanıtlar:


35

Yeşil boyamak istemediğiniz alanları maskelemek için ressam bandı (mavi bant, Kurbağa bandı, birçok farklı isim ve marka) kullanın.

İlk önce tavanınızı ve 3 duvarınızı beyaz (2 veya 3 kat, ancak birçoğu gereklidir) boyayın ve boyanın kurumasını bekleyin. Daha sonra ressamları bu duvarlara ve tavana mümkün olduğunca 4. duvara yakın bir yere uygulayın. Sonra, ve bu en önemli bölüm, beyaz boya ile geri dönün ve hafif bir ince kat ile bant kenar "mühür". Bunun yapılmaması, bandın altında yeşil boya kanamasına neden olur ve köşelerde özensiz çizgilerle sarılırsınız. Dokulu duvarlar bir acıdır ...

Beyaz boya kuruduktan sonra, ihtiyacınız olan birçok kat kullanarak yeşil ile boyayın. Bandı dikkatlice çıkarın ve tadını çıkarın!

Çoğu ressam kaseti 14 gün içinde soyulduğunu söylüyor, bu nedenle gerekirse bu projeyi iki hafta sonu boyunca ele alabilirsiniz. Ayrıca, bandı çok kalın bir kat ile mühürlerseniz, bandı çıkardığınızda bu boyaların bir kısmı ortaya çıkabilir, bu yüzden üzerine basmayın.


Çok teşekkür ederim. Yıllardır ressam bant kullandıktan sonra, çözüm (boya) çok daha kolay olduğunda, bandı mühürlemek için zorladım! Kasetin daha az yapışkan boyalardan bazılarını yukarı çekmesini önlemek için boyamı bant kenarında hafifçe puanladığımı eklemek istiyorum.
Edwin Buck

İngiltere'de bu kasetin genel adı genellikle maskeleme bandı olan "maskeleme bandı" dır. Yapıştırıcı sertleşip duvarda kalabileceğinden, soymadan önce çok uzun süre bırakmamaya dikkat edin.
uɐɪ

17
Geleneksel bej maskeleme bandı ABD'de de yaygın olarak bulunmaktadır. Boya bantları ev boyama içindir ve çıkarıldığında eski boya ve dokuyu çekme olasılığı daha düşük olan daha yumuşak bir yapıştırıcıya sahiptir.
isherwood

Evet, ABD'de maskeleme bandı var, ancak belirtildiği gibi ressamın bandı daha yumuşak. "Kurbağa Bant" farklı bir tür "nazik" yapıştırıcı kullanan belirli bir marka / ressam bant çeşididir; Ben daha kalın ve biraz sakızlı olduğuna inanıyorum ve kendi başına duvara mühürlemek için tasarlanmıştır, bu yüzden boya ile mühürlemek gerekmez. Bandı çıkarmadan önce kenar boyunca puanlama yapmak da mükemmel bir fikir!
Doktor J

@DoktorJ En azından dokulu bir duvarda, Frog Tape ile bile kenarı boya ile kapatmanız gerektiğini buldum. Bant dokuya iyi uymuyor.
mmathis

18

Deneyimlerime göre, teyp bunu iyi yapmıyor. Temiz bir çizgi alsanız bile, bandın şeklinin merhametindesiniz ve dokuyu takip ediyor. Genellikle yapay olarak keskin ve keskin görünüyor.

Bunun yerine, standart kesimin bir varyasyonu olan seğirme tekniğini kullanın. Fırçanızı sadece bir inç derinliğinde bir tarafa yükleyin. Yüklenen tarafı duvara bastırın ve fırçada konik bir kenar oluşturmak için kılları esnetin. Şimdi fırçayı küçük hareketlerle seğirerek köşeden aşağı doğru ilerleyin. Böylece fırça kenarının konumunu kontrol edebilir ve köşeye doğru hassas bir şekilde çalışabilirsiniz.

Bu video klibin ilk üçte biri fırçayı boyayla nasıl yükleyeceğinizi ve kenarı oluşturmak için nasıl tutacağınızı gösterir. Büyüyü eylemde görmek için hafif bir seğirme tanıtın.

Sonuç çalışan bir çok daha doğal hat olacak olan değil ona rağmen, doku. Biraz pratik yaparak, bantla uğraşmadan duvar ve tavan köşeleri boyunca çalışabilirsiniz. Özgürleştirici!


2
Bir şeye karşı nasıl keseceğinizi öğrenin , +1. Anahtar rahat kalmak ve çok hızlı veya çok yavaş gitmiyor. Eğilmeyin. Her iki rengi de tekrar kesebilirsiniz.
Mazura

Hala başka boya rengine sahip olduğunuzu varsayarsak. Yani her zaman değil . :)
isherwood

1
Daha eski evlerde, genellikle tavanın duvarla buluştuğu köşe genellikle düzensizdir, bu yüzden öğrenmek için iyi bir tekniktir. Genellikle tavan ve duvarlar arasında daha küçük ve daha küçük fırçalarla dönüşümlü olarak çalışırım. Bazı noktalarda, duvarın nerede bittiği ve tavanın nerede başladığı net değil, bu yüzden sadece doğru görünmesini sağlamakla ilgili.
JimmyJames

Bantla çok iyi çalışmamaya tamamen katılıyorum. Çoğu zaman, üst boyayı veya alt boyayı soyarız. Küçük bir fırça alıp kenarları kendiniz yapın, sabit bir eliniz olduğu ve dinlenmek ve odaklanmak için biraz zaman ayırdığınız sürece acele etmeyin. Bu çok daha iyi çalışıyor.
RobotikRönesans

3

Fırça ile kesmeyi öğrenmek yerine bant kullanmaya karar verirseniz, mavi tip maskeleme bandını kullandığınızdan emin olun ve ayrıca iç kenarı gerçekten sızdırmaz hale getirmek için iç kenar boyunca esnek bir boya kazıyıcı çalıştırın. Yapmazsanız, bandın kenarının altına bir miktar 'kanama' almanız garanti edilir.


3

Farklılaşmaya yalvarıyorum ve güzel bir keskin kenar elde etmenin en iyi yolunu sunan diğer cevaplara bir alternatif sunuyorum. Deneyimlerime göre, farklı duvar renkleri arasında iyi bir köşe arayüzü elde etmenin en iyi yolu

Yapmazsın.

Özellikle söz konusu köşede buluşan duvarlardan birinin yüzeyi dokulu ise. Profesyonel dekoratörler için bile iki rengin buluştuğu iyi görünümlü düz ve hoş bir çizgiye ulaşmak oldukça zordur. Bunun yerine yaptığınız şey

renk arayüzünü kenardan biraz kaydırın.

Beğeninize ve interrior tasarımına ve durumuna bağlı olarak iki ila on santimetre veya bir ila dört inç.

Sizi sadece kenarı doğru hale getirmenin baş ağrısından kurtarmakla kalmaz, aynı zamanda odanızı canlandırmak için daha yaratıcı seçenekler ve olanaklar sunar.


1
Bu yöntemin dokulu tavanlarda (burada Norveç'te) yaygın olarak kullanıldığını görüyorum. Beyaz tavan rengini duvarlara 12mm veya 1/2 "kadar aşağı getirin. Bu bir kornişi öykünür ve iyi görünür.
Tamirci

1

Bir evi boyadığımda kağıt bant kullandık:

Bir duvarın kenarını bantla örtün, böylece diğer duvarları hatlardan çıkmadan endişelenmeden sessizce fırçalayabilirsiniz. Bu hileyi duvar ve tavan arasında kullandım, ancak iki yüzey arasında çalışacak.

Not (teşekkürler Carl ): Önce bant olmadan duvarda kullanacağınız renkle kağıt bandın kenarına boyayın ve daha sonra kuruduktan sonra son renginizi boyayın.

resim açıklamasını buraya girin
görüntü kaynağı


Örneğin, bu tür kağıt bantlar :

resim açıklamasını buraya girin


1

Ben kullandım Shur Çizgi marka kenar düzeltme aracı büyük bir hızla sonuçlarla. Tek hile, aleti boyaya batırmak için çok dikkatli olmaktır, eğer aletin plastik kısımlarına boya alırsanız ve sadece ped üzerinde değil, diğer yüzeye çıkmaya başlayacaktır.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.