Atık boruların etrafını nasıl doldururum?


10

Bodrum banyosuna yeni borular döşemek için bodrumdaki betonu kırdı. Tesisatçı boruları doğru açıyla desteklemek için boruların altına kum koydu. Dikey duvarları yapıştırmamasını istedim, çünkü oradaki duvarı inşa etmek için onları sökmek zorunda kalacağım.

Şimdi sorum şu ki ... Tekrar doldurmak için ne tür çimento kullanırım? Delginin kenarlarına matkapla çekiç açıp birkaç inşaat demiri mi yerleştirmeliyim? Kumla doldurup seviyelendirebilir miyim?

Tam boy için tıklayın


1
Ayrıca aldığınız cevaplara, levhaların içine girecekleri boruların etrafına Köpük koymanızı tavsiye ederim. Ne dendiğini hatırlayabiliyorum ama genellikle 50 mm genişliğinde ve 4-5 mm kalınlığında. Eğer evde herhangi bir hareketiniz varsa, borunun yapışmasını engellemek içindir. (Özellikle tüm penetrasyonlar 50mm
borudayken

Zemin üzerine fayans, panel veya vinil döşeyecekseniz, boşlukları zayıf betonla (betondan daha fazla kumla) doldurabilir ve zeminin geri kalanına serpebilirsiniz. Gelecekte, ciddi bir tıkanma veya sızıntı meydana gelirse, betonun parçalanmasına yardımcı olur, ancak iyi ağırlığı desteklemek için yeterince güçlüdür. Eğer maskeleme girişiminde bulunmazsanız, derzlerin yanında çatlaklar göreceğinden maskeleme girişiminde bulunmaz, çünkü beton her zaman çalışır (genleşir ve ısınır ve neme büzülür).
Piotr Kula

Yanıtlar:


5

Kumla doldurup düzeltebilir misin? Evet, sanırım iyi bir fikir olmasa da. Bu evi satmaya karar verdiğinizde, muhtemelen bu bir problem olarak görülecektir. Çok tehlikeli bir açma noktası olurdu. Ayrıca, radon gazının bodrumunuza girmesi için bir yol olabilir.

Yanlara inşaat demiri yaptırmanız mı gerekiyor? Bundan şüpheliyim. Burada taşınan hiçbir yük yok. Ciddi güç için gerçek bir ihtiyaç yok.

Sadece mağazadan birkaç torba çimento toplayın, bir el arabası içinde belirtildiği şekilde karıştırın ve mala ile karıştırın. Makul şekilde düz hale getirin, ancak bu sadece bir saklama alanı ise mükemmeliyetçi olmanıza gerek yok. Herhangi bir gezi noktasını en aza indirmeye çalışın.


1
Yazım düzenlendiğinde, biraz bağlam kaybedildi. Bu borular bodrum banyosuna gömüldü ve hala etrafındaki borular ve duvarların üzerine bir alt zemin inşa etmem gerekiyor. Şimdiye kadar, betonun yeterince derin olmasını sağlayabilmek için boruların kenarlarından biraz kum almam gerektiğini düşünüyorum. Her şeyi üstten yaklaşık 1/4 "e kadar doldurmayı ve kendinden tesviye çimentosu kullanmayı düşünüyordum, böylece
zeminim

Bir kum yatağı üzerinde 1/4 inçlik çimentoun sabit olacağından emin değilim. Basla ve çatlar.

Demek istediğim en üste yakın çimento ile doldurmak, kuma değil! Benim hatam belirtmiyor. Aslında ben zaten içine 600 lb çimento döktüm, sadece kendi seviyelendirme malzemelerini koymadan önce tedavi etmesi için birkaç gün verdim. Umarım, zemin kirişleri kiremit çizgilerini yormaz ve çatlak çizgileri çatlamaz.
kavisiegel

3

Torba sementini (hızlı doldurma) sadece doldurmak için kullanabilirsiniz. Donatıya gerek yoktur. Sadece dolguyu sıkıştırdığınızdan ve asgari 2-3 "betona sahip olduğunuzdan emin olun. Ve herhangi bir inatçı açıklığı bant yapıştırmayı unutmayın.


4
İnşaat demiri ancak beton gergin hale getirilirse gereklidir - Yayılma uygulaması gibi. Sıkıştırılmış topraktaki levhalar saf sıkıştırmadır.
Chris Cudmore

0

Bu borular yüzeye çok yakın. Borular kum veya agrega içine gömülmeli ve sonra üzerine 3 "levha dökülmelidir. Buradaki sorun ilk tasarımdır: banyo, uygun gömme ve eğimin elde edilebileceği odaya yerleştirilmiş olmalıdır.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.