Nikotin boyalı duvarları boyamak için hangi astarı kullanmalıyım?


10

Nikotin boyalı duvarlara boyamadan önce hangi astar kullanılmalıdır?


2
Düzenli astar yapmalıdır. Ama önce duvarlara bir fırça vermek isteyebilirsiniz.
Chris Cudmore

Ayrıca, tüm kalıntıların gittiğinden emin olmak ve yapışmayı teşvik etmek için bir DA zımpara ve 100 tane zımpara kağıdı ile vurabilirsiniz.
kavisiegel

Hey @RET. Bu süreç nasıl geçti? Leke / kokuyu giderebildiniz mi?
ölçü_arabı

Yanıtlar:


4

Ayrıca gomalak tabanlı Zinsser BIN ile iyi şanslar yaşadım . Bu sizin durumunuz için aşırıya kaçabilir, ama zor kaplanan lekelerde büyük bir başarı ile kullandım.


12

Kilz gibi iyi bir boya astarı kullanırdım . Her ikisi de kullanmış KILZ 2® Lateks Primer ve KILZ® Premium Primer Premium sürümü farkedilir iyi Kilz 2 aşıyor.

Ama görünüşe göre KILZ MAX ™ Primer adında daha iyi bir versiyona sahipler . Bunu hiç kullanmadım ama nikotini kapsıyor:

KILZ MAX ™, yağ bazlı bir ürün gibi çalışmak üzere formüle edilmiş yeni teknoloji ile geliştirilmiş su bazlı bir astar, sızdırmazlık maddesi ve leke tutucudur. Orta ila ağır su hasarı, pas, duman, nikotin, gres, tanen, mürekkep, kurşun kalem, keçeli kalem, evcil hayvan lekeleri ve daha fazlasını içeren sert lekelerle mücadele eder. KILZ MAX ayrıca evcil hayvan ve duman kokularını da yalıtır. Lateks veya yağ bazlı boya ile son kat.

Kilz yüzeyin temizlenmesini öneriyor; tüm önerileri için "Yüzey Hazırlama" bölümüne bakınız. En alakalı bölüm şudur:

Yüzey temiz, toz, yağ, balmumu, soyma boyası, küf, küf ve duvar kağıdı macunu içermemelidir. Yıkama gerekiyorsa, sabunlu olmayan bir deterjan veya bir TSP ikamesi kullanın. İyice durulayın ve kurumaya bırakın.


3
İlk önce duvarları temizleyin.
Steven

3
Eski Kilz'i özlüyorum. iyi havalandırılmış bir alanda kullanmazsanız ne yaptığından dolayı adını aldığını düşünüyorum.
Tester101

KILZ MAX'ı kullandım ve büyük bir başparmak verdim.
ahsteele

4

Tüm "önce temiz" yorumlarına katılıyorum, ancak aynı zamanda yüzeyi aşındırdığı için boyaya bir "şekerleme" sağlayarak, deterjan olarak tri-sodyum fosfat (TSP) deneyebilirsiniz.

Zor durumlar için en sevdiğim astar, bahsedilen BIN ürünü gibi beyaz pigmentli gomalaktır, ancak daha ucuz olan genel marka dışı versiyonları vardır. Genellikle alkol bazında titanyum dioksit ve gomalak tozudur. Hem su hem de yağ bazlı boya için uygundur ve bu nedenle yağ bazlı bir lekeyi su bazlı boya ile kaplamak için idealdir. Alkol bazlı olduğu için çabuk kurur ve kolayca temizlenir.


0

Boyalı yüzeyler ve duvar kaplaması gözeneklidir ve duman moleküllerinin ve kokularının duvarlara, tavanlara, halılara ve mobilyalara gömülmesini sağlar. Herhangi bir sıcaklık veya nemli bir şekilde gömülü kokuları ve partikülleri tekrar tekrar sağlıksız hava kalitesi yaratır.
Gaz çıkışı (bazen gaz çıkışı, özellikle iç mekan hava kalitesi hakkında olduğunda), bir malzemede çözünmüş, sıkışmış, donmuş veya emilmiş bir gazın salınmasıdır. Gaz çıkışı, bir maddenin gaza faz geçişleri olan süblimasyon ve buharlaşmanın yanı sıra desorpsiyon, çatlaklardan veya iç hacimlerden sızıntı ve yavaş kimyasal reaksiyonların gaz halindeki ürünlerini içerebilir. Seal Krete veya gomalakın astar olarak kullanıldığını, zaman ve para tasarrufu için sadece bir kat boya gerektiğini bulduk. Hem Shellac hem de Seal Krete, kısa bir şekerleme silindiri kullanan suyun viskozitesine sahiptir ve yüzeyde çalışacağı için aşırı yüklenmez. Astar olarak bir sızdırmazlık maddesi veya gomalak kullanmayı seçtiyseniz, boyamaya hazır olduğunuzda, normal astardan daha yüksek viskoziteye sahip, yani sadece bir kat, yerleşik astarlı boya kullanın. Artık boyamaya hazırsınız,

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.