Tweet yapan bir sıcaklık sensörünü nerede bulabilirim?


9

Kış aylarında boruları uzaktan izlemek için evimdeki sıcaklık sensörlerini bağlamak istiyorum. İdeal olarak, sensörlerin kablosuz, örneğin bir Tweet veya e-posta şeklinde bilgi yüklemesini istiyorum.

Herkes bu konuda deneyim veya nasıl başlamak için işaretçiler var mı?

Raspberry Pi'yi kontrol ünitesi olarak kullanmayı düşünüyorum , ancak bunun ötesinde herhangi bir karar almadım. Gerçekten sadece orada daha iyi bilgilendirilmiş fikirler arıyor.

Yanıtlar:


5

İstediğiniz şeyi yapmanın birçok yolu vardır .. ancak ağ kullanımı, kablolu veya kablosuz kullanımı oldukça karmaşık bir şey olarak kaldığından hiçbiri çok kolay görünmüyor.

Açıkçası sadece gücü takın ve unutun.

Ahududu PI kullanmak büyük olasılıkla çok iyi bir fikir, onun daha ucuz versiyonu (Model A) yaklaşık 20 £, Linux çalıştırabilir, onunla bir WiFi dongle kullanabilirsiniz. SSH kullanarak uzaktan kumanda edebilirsiniz .. yani evet aslında çok iyi bir çözüm.

Kısa süre önce

Ahududu öncesi popüler seçim büyük olasılıkla üzerinde Arduino Ethernet kartı olurdu. Maliyetler bunun için biraz daha yüksek olsa da, http iletişimini oldukça basit hale getiren ağ ile kullanım için bir Kütüphane var. Bugünün dezavantajları açık, çok daha yavaş işlemci, Linux gibi işletim sistemi yok, SSH yok, kablosuz yok .. (diğer kalkan + wifi modülü ile kullanılabilir) ve maliyetler birikmeye başlar.

resim açıklamasını buraya girin

Ama bugün

Hala Ahududu'mun gelmesini bekliyorum ve sonra deneyebilirim. Ama benim anlayışımdan, veri sayfası sayfa 89'da olduğu gibi GPIO var ve PCB'de kendiliğinden çift sıralı pin başlıkları olarak mevcut. Bunları voltajlar gibi analog değerleri okumak için kullanabileceğinizden şüpheleniyorum, böylece LM335Z gibi ılıman bir sensörü kolayca bağlayabilirsiniz . Yine de bunu nasıl olsa herhangi bir kod görmedim ama bu şimdi bir gün en iyi çözüm gibi görünüyor.

resim açıklamasını buraya girin

Ancak monitör için birkaç noktaya sahip olmak çok pahalıya mal olabilir

Hala Arduino bugün ilgili güzel bir şey gelen gibi küçük bir çip satın olmasıdır tinyAVR uyumlu belli derecelerde Arudino kütüphaneler. Saatlerde yerleşik olan bu bebek MCU'yu (şimdi bir gün oldukça doğru) (sıcaklık başına yaklaşık 1-4 usd maliyet) bir sıcaklık sensörü ve her saatte geçici okumalar gönderen cips 433 / 800mhz verici ile ucuz . Bu adamlar 8-16 ay boyunca bir batarya ile çalışabilirler. Sonra bir USB 433 / 800mhz alıcıda Ahududu fişini kullanarak ve sadece verileri dinler ve OS seviyesi programı ne yapacağınıza karar verir. On-line bir yerde bir veritabanında saklayın ve acil durumlarda on-line ağ geçitleri üzerinden tweet veya metin mesajları gönderir.

Bu tür bir proje biraz tasarım süresi gerektirecektir, ancak toplam proje maliyeti 100USD ... hmmm'nin altında olan 20 adede kadar evinizi izleyebilirsiniz. Oldukça temiz.

Ref:

Çevrimiçi Termometre

Shrinkify Arduino


3

JSON biçiminde bilgi döndüren (ve denetimleri kabul eden) üzerinde bir web sunucusu olan bir Radyo Termostatı var . Bunu yükledikten sonra, yerel bir bilgisayarda çalışan bir uygulama veya termostatı veri için pingleyen ve ardından sonuçları e-postayla gönderen / tweetleyen özel bir donanım parçası yazmak oldukça kolay olacaktır. Home Depot USA, 99 $ karşılığında satılan bu termostatın Filtrete markalı WiFi versiyonuna sahiptir .


Teşekkürler Steven, araştıracağım. Daha ucuz seçenekler olup olmadığını merak ediyorum ... örneğin web kamerası + standart termometre çok daha ucuza çalışabilir ...
Sisi

2

Bunlardan birini henüz kullanmadım (veya elbette sadece ön sipariş için hazırlar, Haziran ayında nakliye), ancak Sicim tam ara sokak kadar olabilir. Kutunun dışında (99 $) bir termometre ve ivmeölçer ile birlikte gelir. Tweet, e-posta ve metin gönderebilir. Ayrıca daha fazla sensör ekleme özelliğine de sahiptir. Çocukları her zaman açık bırakan bir kapıyı izlemek için manyetik sensörleri eklemek istediğim için bunu bekliyordum.


0

2 yıl sonra ... günümüzde bunu ecobee termostatları yapıyor. Bir Nest ve Honeywell'in Sözü de muhtemelen bunu yapar. Bu sistemlerden birine zaten sahipseniz, kritik bir şeyi izlemek için bir prob çalıştırılabilir ve termostattaki yardımcı bir porta takılabilir. Önceden belirlemiş olduğunuz bir ölçekte yapılan değişiklikler konusunda sizi uyaracaktır.

OP bir oyuncak üzerinde 100 $ harcama trot için o kadar sıcak görünmüyordu. Evine bir yükseltme için 200 $ harcama öneririz. Ve sonra bir oyuncak olarak kullanın.


6 ay sonra - ecobee'nin tam kontrol için açık API'sine ek olarak, daha düşük seviyeli programlama yapmak istemiyorsanız IFTTT'yi destekliyorlar.
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.