Tamamen geçmeden bir rafta nasıl delik açabilirim?


11

Bir rafta yarım inç derinliğinde bir delik açmam gerekiyor ama rafta bir delik açmak istemiyorum. Bunu yapmanın en iyi yolu nedir? Bir tatbikatım var ve damlama bitinin sadece yarım santimini göstermeyi düşünüyordum. Bu şekilde matkabı matkap ucunun sonuna kadar delmeye zorlayabilir ve raftan geçmeyebilirim. Ancak, matkap ucunun dişinin bir kısmı kavrama için matkap tarafından tutulur. Matkabı ve matkap ucunu bu şekilde kullanmak hasara neden olur mu?


Davenay'ın dediği gibi biraz bantla. Ucuz, kolay ve her zaman çalışır.
shirlock evleri

Yanıtlar:


26

Evet, mandren rafın kaplamasını bozacaktır. Aynaya bir miktar zarar verme şansı vardır. Ayrıca, biraz boğulma, delik gibi görüşünüzü (matkap ve ayna bloğu) gizleyerek hassasiyeti başarmayı zorlaştırır.

Bunu yapmanın doğru yolu bir matkap ucu kullanmaktır .
matkap durur

Matkap duruşlarının bant veya fermuarlardan daha az kayma olasılığı vardır ve hassas ve / veya tekrarlanan delme için çok daha iyidir.

Finişin birleştirilmesi bir sorunsa, sahaya 1/8 kontrplak parçasını kelepçeleyin ve matkap durdurucusunu buna göre ayarlayın.

PS: Delik üzerinde bir parça ahşap, bitmiş yüzeyleri delerken genellikle iyi bir fikirdir. Delik alanının etrafındaki delinmiş ahşap veya metal pullar kırıldığında hem parçalanma hem de çizilmeyi azaltmaya yardımcı olur.


1
Bandın kaymasını ve masa üstüne bir delik açtıktan sonra, bunu önlemenin kesinlikle en iyi yolu budur. Ahşap dolgu, başarısız ilişkiden sonra kalan çok iyi görünümlü arkadaşın.
Fiasco Labs

25

Genellikle matkap ucunun etrafına doğru uzunlukta poz bırakarak bir parça maskeleme bandı sarıyorum. Oldukça kalın olacak şekilde etrafına yeterince bant katmanı sarabilir veya bir bant bandının çıkmasını sağlayabilirsiniz. Her iki şekilde de, yüzeyi işaretleme riski olmadan uygun derinliğe kadar delmenizi sağlar. Bir matkabın metal çeneleri, temas etmelerine izin verirseniz yüzeye kolayca zarar verebilir.

resim açıklamasını buraya girin

http://www.finehomebuilding.com/how-to/tips/more-masking-tape-uses.aspx


4
Matkap ucu gıcırtılı değilse, bandın kayacağını unutmayın. Matkap ucu ısınırsa, bant kayacaktır. Genellikle, bant yüzeye çarptığında, bant kayacaktır.
Brock Adams

2
Hepsi bu, ve ben yarım düzineden fazla delik deliyor olsaydım, kesinlikle stop collett ile giderdim.
Dave Nay

3
Bu çözümü bir matkap ucu kullanmaktan çok seviyorum, çünkü etkili bir şekilde maliyetsizdir (muhtemelen elinizde bant var). Bununla birlikte, bahsi geçen potansiyel dezavantajlara katılıyorum, bu nedenle her zaman olduğu gibi, en iyi çözüm kesin duruma bağlıdır. 1 "bir yüzeye yaklaşık 1/2" derin delikler deliyorsanız, biraz kayma bant büyük bir anlaşma değil - sadece size rehberlik etmek için orada. Tam olarak 1/2 inç kalınlığında bir yüzeye derinlemesine 7/16 inç derinliğinde 50 delik deliyorsanız, bant (ve el tipi bir matkap) muhtemelen çok iyi sonuç vermeyecektir.
gregmac

12

açıkta kalan matkap ucunun uzunluğu eksi delmek istediğiniz derinlikten biraz hurda ahşap kullanabilirsiniz, böylece ayna hurdaya dokunurken tamamen delinirken sadece istenen matkap derinliğini açık bırakır

bu şekilde hurdayı delerken kılavuz olarak kullanabilirsiniz ve deliğin kare olduğundan emin olun

veya varsa matkap presini kullanın.


Matkap-basın söz için şeref. Bu mutlak en iyi yoldur, ancak daha pahalıdırlar ve herkesin bir tane yoktur.
Brock Adams

4

Ayrıca yeni bir matkap aldığınızda her zaman kutuda bıraktığınız şeyler de var ... (matkabınız bir matkap durağı ile donatılmışsa) o zaman bunu kullanacaksınız.

resim açıklamasını buraya girin


İyi bir nokta. Her zaman işe yaramaz (dar noktalar, küçük parçalar, düz olmayan parçalar), ancak hatırlamaya değer.
Brock Adams

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.