Bu sütunun her iki yanında neden 4 inç metal var?


12

Mutfağımda bir sütun var. Bunun dekoratif bir sütun olduğunu ve yapısal bir şey içermediğini söyleyebildiğim kadarıyla - yüksek bir yükselişte yaşıyorum, gerçekten yapısal bir şey içeremez.

Yine de, fantezi saplama dedektörüme göre, burada gösterildiği gibi her iki taraftan metal 4 inç var: sütun

Bu bir köşe boncuğu gibi görünmüyor - tamamen farklı bir canavar gibi görünüyor.

Damızlık bulucuyu çalışırken görmek istiyorsanız: eylem damızlık bulucu

Bunu inceleyebilir miyim? Ne kadar kalın? Bu ne? Yine de bunu delebilir miyim ve plastik bir geçiş ankrajı kullanabilir miyim ?

GÜNCELLEME Burada birkaç şey var. Bir Depstech Boroskop aldım (bunlardan birini almanızı önermiyorum, emiyorlar, ama sonra tekrar, onlar için gerçekten iyi bir rekabet yok). Birincisi, insanlara metalin ne olduğunu cevaplamak - sadece sıkıcı saplamalardı. Delik Açma Metal Civatalar

İçeride, metal çiviler resminde görebileceğiniz gibi, çok daha ilginç hale geliyor, biraz yalıtım var. Bu sıcak su borusu. Orada da soğuk bir su borusu ve bir miktar elektrik borusu var. Sütunun kendisi oldukça salaktır, ancak boru hattında zırh yoktur.

Elektrik kanalı Soğuk Su Borusu


1
Bir boru kovalamaca olabilir.
mikes

1
Gördüğüm tüm alçıpan süslemeler metal iskelet (U profillerden yapılmış) ve daha sonra alçıpan vidalarla iskelete sabitlendi. Öyleyse neden her şeyi metal algılamadığınızı merak ediyorum: D
Agent_L

12
Neden yapısal bir şey içeremeyeceğini düşündüğünden emin değilim. Binanın planları var mı? Değilse, gerçekten bilemezsiniz.
J ...

2
Sütunun içinde ne olduğunu görmek için bir kapsam probu yerleştirecek kadar büyük küçük bir delik (sadece alçıpanı kırmak için yeterli, ancak daha fazla değil) delebilirsiniz. Bir elektrikli matkap çok fazla ise, diğer kesme seçenekleri el matkabı veya maket bıçağı kullanmak olacaktır.
Jim Fell

1
@JimFell Bu sonda delikleri için ideal bir gimlet buluyorum (bu bir İngiliz terim olduğundan şüphe duyduğum için bağlantı)
Chris H

Yanıtlar:


15

Tespit ettiğiniz metal muhtemelen sütunun her köşesinde bulunan metal saplamalardır. Resimden, bu sütun da alçıpan ile kaplanmış gibi görünüyor ve bu nedenle her dikey kenar boyunca da çok iyi bir metal köşe şeridi olabilir. Metal saplamaların genişliği tipik olarak 3,5 inç olacaktır. Bitişik kenarlardan alçıpan kalınlığı 0,5 inçtir ve metal köşe parçası ile gördüğünüz 4 inç'e kadar ekler.

Yorumlarda belirtildiği gibi, bu sütun büyük olasılıkla bina altyapısının bir kısmının bulunduğu bir yerdir. Yapısal bir kiriş, su veya gaz boruları veya elektrik tesisatı için dikey yönlendirme alanı olabilir.

Yaşam alan tarafına hafif şeyler monte etmek için geleneksel alçıpan ankrajlarını kullanıp kullanamayacağınız, içinde delik açmadan önce bu şeyin içinde ne olduğundan emin olmak en iyisi olacaktır. Tamam olabilir ama sonra tekrar çeşitli nedenlerden dolayı son derece cesaret kırılması bir şey olabilir.


11
Ben "çeşitli nedenlerden dolayı son derece cesaret kırılmış" için yetersiz olduğunu söyleyebilirim: BİNA YÖNETİMİ KONTROL ETMEDEN BU KOLONU HER ŞEY YAPMAYIN. HERHANGİ BİR ÖNEMLİ DERİNLİKLE PENETRASYON PRATİK, FİNANSAL VE YASAL OLARAK Felaket Olabilir. (Ama bir kenara abartı bırakarak, borular ya da teller zırhlı veya üzerlerinde uyarı levhası var olmaz bu bir çelik destek kolon içine olabilir mi??)
Jim Stewart

4
@JimStewart çoğu yerde olmasa da, bu şekilde kutulu birçok boru, tel veya zırhlı değildir. Boks, ihtiyaç duydukları tüm korumadır.
Chris H

13
@AndyT: Soruyu tekrar okuyun. Soru, yüksek katlı bir binadaki "dekoratif" bir sütun hakkındadır. Yüksek binalardaki sütunlar nadiren inşa edilir, çünkü insanlar mutfaklarındaki sütunları sever.
Eric Lippert

3
Ah bok, haklısın. Bina sıhhi tesisat planlarının daha fazla incelenmesi üzerine, bu sütunun içinden akan bir Soğuk Su, Sıcak Su var (atık su dönüşü gizemli bir şekilde eksik olsa da).
Sargun Dhillon

2
@SargunDhillon bunu soruda düzenlemelisiniz. Öğrenmek için ne yaptığınızdan da bahsedin.
Nelson

5

Bunu inceleyebilir miyim?

Ne olduğunu tam olarak belirleyene kadar yapmazdım. Önerilerle gelebilirim (bu cevabı aşağıya bakın), ancak alçıpanı çıkarmanız, ne olduğunu kontrol etmeniz gerekebilir ve daha sonra bir sorun değilse, alçıpanı eski haline getirebilir, iyi yapabilir ve sonra delebilirsiniz.

Bu ne?

Metal borular olabilir. Drenaj yığını genellikle mutfakta bulunur ve drenaj yığını etrafındaki kutunun içindeki tedarik borularını çalıştırmak genellikle uygundur.

Mutfak drenaj yığınım, şebeke suyunu zemin kattan (Amerikan İngilizcesi konuşmacıları için birinci kat) birinci kata (AmE'de ikinci kat) ve birinci kat sıcak su deposundan sıcak su deposundan yerdeki mutfak lavabomuza taşıyor kat.


1
Çatı katından (tavan arası) birini kontrol etmeyi başardım, oradaki tek boruya çarpmadan önce durduğumda delmenin tamam olduğunu bildim (tuvaletten atık taşır). Sonra ağ soketlerini takabilir ve yapıda CAT5'i çalıştırabilirim
Chris H

5

Eğer metale vurursanız, durun

Başka ne olursa olsun, elektrik kablolarını veya plastik boruları korumak için oraya yerleştirilmiş bir metal plaka olabilir.

Böyle bir plaka, borular veya kablolar yüzeyin 1.75 "dahilinde olduğunda gereklidir. Sadece uyarmak için oradadır.


Bu ne? (ABD / AB / bir yerde bina standartları, şirket uygulamaları?) Sadece ilgisiz! :)
Wilf

@ En azından bazı ABD bina kodları belirli durumlarda bunu gerektirir
UuDdLrLrSs

@wilf Elektrik bölümü için, NEC 300.4d
Harper - Yeniden

Evet ... Yukarıda görüldüğü gibi, metal boru korunmuyor ve bakır boru da. Bakır boru yaklaşık 2 inç uzaklıktadır, ancak boru hemen merkezin dışına oturur.
Sargun Dhillon
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.