Buzdolabı su hattı basınç altındayken neden bağlantıdan çıkıyor?


6

Buzdolabım için su hattı çalıştırmaya çalışıyorum. Eyer valfini lavabonun soğuk su bakır borusuna koydum. Bu iyi iş gibi görünüyordu - vanadan bağlantı yok. Ancak, plastik boruyu buzdolabına vidalayıp suyu açtıktan sonra, su tam basınca ulaştığında plastik boru bir ucundan veya diğerinden dışarı fırlar. Çıkması sadece birkaç saniye alıyor.

Boru bağlantısının her bir ucunda plastik boru için bir bakır bağlantı parçası ve daha sonra borunun içinden geçtiği bir bakır somun vardır. Plastik boruyu somun içinden borunun içinden geçiririm, sonra eki yerleştiririm ve daha sonra bir anahtarla olabildiğince sıkın. Nafile.

Neyi yanlış yapıyorum?

Yanıtlar:


7

Borunun valfin içine sıkıştırma komplesini sıkmadan önce gidebildiği kadar girdiğinden emin olun - yalnızca halkaya doğru düzgün şekilde sıkılmazsa dışarı çıkar.

Diğer iki öneri:

  1. Delici sele valfinden kurtulun ve bir sıkıştırma fitingine sahip olan veya lehimlenen bir küresel vanayı (1/4 tur) takın.
  2. Plastik boruyu kazıyın ve 1/4 "esnek bakır tedarik hattını alın.

İlki daha önemlidir. Delme değerleri genellikle kod yazmaz. Kapatılması zor olabilir (bir sızıntı durumunda iyi değil) ve sık sık delici yeterli su akışı için yeterince büyük bir delik açmaz ve bu da buz yapımında sorunlara ve yavaş su dağıtımına neden olabilir.


Sele valfı ile gitmemem gerektiğine kesinlikle katılıyorum, ancak su tesisatında (henüz) vanaları değiştirebilecek kadar yetenekli değilim. Mecbur kalırsam önerdiğiniz değişiklikleri yapmak için bir tesisatçı getireceğim.
RationalGeek

3

Büyük kutu donanım dükkanına geri döndüm ve tesisat bölümündeki adam bana yardım etti. Birkaç kuruş için, bana farklı sıkıştırma somunları ve daha iyi çalıştığını söylediği uçlar sattı. Ek olarak, somunu sıkarken bir yandan da sıkışmadan dışarı itilmemesi için boruyu tutmamı söyledi. Bu adımları izledikten sonra her şey sızıntı olmadan çalıştı.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.