Sedir çitimin üstünde veya üstünde motosiklet bağlanma noktasını en iyi nasıl yaratabilirim?


5

Garaj yolumu aşan bu tarz bir çitim var (ama bu benim çitim değil):

Cedar fence

Şu anda, motosikletimin inç kalınlığında kablo kilidini, çitin çıtalarından beslemekten başka bir şeye (veya herhangi bir şeye) takmak için iyi bir yolum yok, bu yalnızca bir kez çitime ve çitlere zarar vermeyecek İçinde büyür, ama bu bir acıdır (levye levhasının yine de çitleri çabucak halledebileceğinden bahsetmez).

Garaj yolu 6 inç kare bloklardan oluşan bir kaldırım kenarıdır, bu nedenle garaj yoluna bir delik açıp çapa yerleştirmekten kaçınmak istiyorum.

Hangi yaratıcı seçeneklere sahibim? Çitin öbür tarafında çok geniş bir çiçeklik vardır: pürüzlü bir bloğu batırmak ve bir çukurun üstünden geçip, kolayca demirleyebileceğim bir yer tutacak kadar uzun bir telden geçmeye ne dersiniz?

Bonus: Birisi bana bu tür çit için teknik adını verebilir, bu sadece merak ediyorum çünkü iyi olurdu.


2
Her iki taraf da diğerinden daha kötü göründüğü için, kazıkların yapılandırmasının bunu "iyi komşu bir çit" yaptığına inanıyorum.
ArgentoSapiens

Yanıtlar:


7

Gömülü zincir fikrini seviyorum. Aslında, kül blokları kullanmanıza bile gerek yok. Kelimenin tam anlamıyla dünyaya vidaladığınız, büyük burgu görünümlü bir şey olan 'toprak vidaları' yapıyorlar. Genellikle oyun grubu kravatlı montlar veya parti çadırı kravatlı montlar olarak kullanılır.

enter image description here

Alternatif olarak, çit direklerinden birine bir çubuk takabilirsiniz. Normalde duşta kullanacağın paslanmaz el çubuklarından birini düşünüyorum. Tek parça, paslanmamalı ve iyi görünmeli.


4
Topraklama vidası fikrini seviyorum, ancak alet kullanmadan yerden bir kül blokundan çıkarmak daha kolay olurdu - sadece "vidayı çıkarın". Bunun olmasını engellemek istiyorsanız, iki tane yan yana yere koyun ve çelik bir çubuğu üstteki iki göz deliğinden kilitleyebilirsiniz. Bu şekilde yerden kaldırılamazlar çünkü onları çeviremezsiniz.
Doresoom

2
Bu, fena bir fikir değil, yine de, deliğinden geçen bir zincirle, sökülmesi zor bir şey olacağını söyledi.
DA01

1
Bu fikri çok sevdim! Başka bir şey olup olmadığını görmek için sabırsızlanıyorum, ancak bu kazanan gibi görünüyor. Kendime not: yağmurlama borularına dikkat edin ...
msanford
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.