Çatı kaçaklarını nasıl bulursunuz?


8

Bazen bir çatı sızıntısının kaynağını bulmak zordur.

Sızıntıyı bulmak için bulduğum en iyi yaklaşım, birisinin suyun eve nereden geldiğini izlemesini sağlamak (bir tavan arasında yapılabilirse en kolay olabilir) ve ikinci bir kişinin çatıyı bir hortumla püskürtmesini sağlamaktır. İlk önce daha alçak yüksekliklerde püskürtün ve suyun içerisine girme şansı vermek için aynı noktaya en az bir dakika boyunca püskürtmeye devam edin. Su içeride görünmüyorsa, aynı yükseklikteki çatı boyunca ilerleyin. Ardından su içeri girene kadar aşağıdan yukarıya doğru ilerleyin. Sızıntı kaynağı muhtemelen püskürtme yaptığınız noktaya veya en son püskürtme yaptığınız yere yakındır.

Hangi teknikleri yararlı buldunuz?

Yanıtlar:


1

Ben tanımlanması zor bir güneş odasında neden bir sızıntı vardı. Çatıdan duvara yanıp sönme siding altında düzgün bir şekilde sabitlenmedi. Sadece yanıp sönmeyi aşağı itmek için yeterli su ağırlığı olduğunda sızdı ve dış tarafın arkasından dışarı çıkmasına neden oldu.

Uzun öykü kısa, yanıp sönmenin düzgün bir şekilde sabitlendiğinden emin olmak kontrol ettiğim ilk şeylerden biri.


0

Eski soru, ama biz sadece çok şiddetli yağmur ve kuvvetli güney rüzgar olduğunda bir soruna neden olacak sızdıran bir çatı vardı. Bizim inşaatçı (zaten su hasarlı ve değiştirilmesi gerekiyordu) bizim tavanda bir delik kesmek zorunda kaldı ve böyle bir fırtına (Cumartesi gecesi elbette) başını çatıya sopa. Ondan sonra bile bir sızıntı bulamadı. Düzeltme sonunda sızıntı gidene kadar daha fazla kurşun yanıp sönecekti.

Sonra geri geldi, bu yüzden başlıkları çatının kenarına kadar silikonladılar. Sızıntıyı düzeltir gibi görünüyor.

Sonra çatının başka bir kısmı sızmaya başladı .... henüz bir tane bulmak için.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.