Evimin duvarlarında çelik “2x4” var, dolap, TV veya başka ağır eşyaları asabilir miyim?


9

Soru hemen hemen tüm başlıkta: Evimde duvarlarda metal "2x4" var. Dolapları veya TV'yi doğrudan bu metal saplamalara asabilir miyim? Doğrudan değilse, yapmam gereken özel bir şey var mı?

Ahşap 2x4s ile yaşadığım deneyim, süper güçlü olduklarını ve doğru ankraj vidaları ile onlara çok ağır eşyaları sorunsuz bir şekilde monte edebileceğinizi söylüyor. Bu metal 2x4'lerle ilgili sormamın nedeni, bu metal 2x4'lerin çok kolay bükülmüş gibi görünmesi ve TV'yi onlara bağlarsam, alçıpan üzerine eğilmeye ve çok fazla stres atmaya başlayabileceklerinden endişeleniyorum. çatlak veya daha kötü. Ben üs dışı mıyım? Bilmem gereken bazı teknikler var mı?


1
Alüminyum olduklarından emin misiniz? Daha çok çeliktirler.
DA01

saplamanın zaten taşıdığı tüm ağırlığı düşünün .. shingles + roof and side sheathing + siding + etc.Tabii ki, ağırlık bir grup arasında dağıtılır
Jake Berger

4
@jberger Metal saplamaların yük taşıyan olduğundan şüpheliyim. Tipik olarak kiriş sonrası ve kirişli yapılarda veya standart yapılarda yük taşımayan bölücü duvarlarda kullanılırlar.
DA01

Evet. Sanırım bir ev olarak adlandırdım, ama gerçekten bir kınamak, yük taşıyan duvarlar değiller.
Nate

1
@nate, bir kınamak olduğu göz önüne alındığında, eğer bu paylaşılan bir duvarsa, doğrudan duvara monte edilmemek için bir argüman olurdu.
DA01

Yanıtlar:


12

Metal saplamalar duvarları çerçevelemek için mükemmeldir. Onlar süper hafif, kullanımı kolay, düz. Ama bir dezavantaj keşfettiniz ... şeyleri monte etmek için neredeyse ahşap 2x4 gücüne sahip değiller.

Metal Çıtçıt do olsa farklı göstergeleri gelir. Daha ağır, daha iyi. Ama sizinki oldukça hafif gibi görünüyor.

Bazı seçenekler:

  • Sheetrock'u al, biraz odun ekle 2x4s, yeniden sheetrock
  • Bunun için uygun geçiş cıvataları bulun (mevcut dolapları veya HD TV'leri asmak için derecelendirildiğime rağmen mevcut olabilirler).
  • dışına kendi montaj panelinizi ekleyin ... bazı güzel bitmiş mobilya sınıfı kontrplak gibi. Kontrplak birden fazla konumda birden fazla saplamaya takılabildiği için yükü yayabilir.
  • kendi 'duvar' paneli ile tasarlanmış bir eğlence sistemi edinin. Ikea'nın birkaç örneği var, örneğin: resim açıklamasını buraya girin

Hangi ağırlığı destekleyebileceklerine bakabileceğim herhangi bir derecelendirme veya yol var mı?
Nate

2
Çoğu TV bugünlerde oldukça hafif. Sorunsuz bir şekilde metal çivilerden bir numara astım. Bir keresinde TV kurulumcunun metal saplamalara taktığı bir TV montajından asıldığını gördüm.
Steven

13
@Steven bu çok üzücü bir hikaye. TV yükleyicinizin kaybından dolayı başsağlığı diliyorum.
DA01

2
Ölüm değil, bir çekiş gibi demek istedim!
Steven

3
@ DA01, ben de aynı şeyi düşündüm. Bu çok marazi bir gösteri. Ve gerçekten sadece bir kez yapabilirsiniz.
JoeFish

4

Cıvatalayabileceğiniz 2 inçlik bir metal parçasına sahip çapalar yaparlar. Bkz. Http://www.lowes.com/pd_115385-10337-55150_4294925630_4294937087_?productId=3183817&Ns=p_product_qty_sales_dollar%7C1&pl=1¤tURL=/pl_psp_s_4_49_30_3_4_49_30_4

Bunlar harika. Onları metal çivilere bir düzine düz panel TV asmak için kullandım.

Ayrıca, duvara bir TV astığınız için, kabloları çalıştırmak için yine de arkasında bir delik kesiyor olabilirsiniz, böylece 2x4 bir parçayı kesip deliğe koyabilir ve yaymak için çok çiviye sığdırabilirsiniz yük.


3

Haftada 20 ila 30 televizyon kuruyorum ve bu tesislerin daha fazlası duvarlarda metal çivili evlere. Daha yeni bir televizyon monte ediyorsanız (daha büyük olanlar bile 65 lb'nin altında) ve düz veya eğimli bir montaj monte ediyorsanız. duvarın güçlendirilmesine gerek yoktur. Montajınızın, iki saplamayı kapsayacak şekilde 24 inç veya daha fazla bir duvar plakasına sahip olduğundan emin olmanız gerekir. Saplamaların merkezini bulun ve montajı sabitlemek için metal saplamaların 1/2 inçlik deliklerinden kayış değiştirme cıvataları kullanın. Bu 4 cıvatanın üzerine, duvar montajını daima yükün yayılmasını sağlamak için eşit aralıklı ek 4 kayış değiştirme cıvatası ile destekliyorum. Metal saplamalardan geçen değiştirme cıvatalarını torklayabileceğinizi, ancak yalnızca ek olanları yıkayıcıların dönmediği noktaya kadar sıkabileceğinizi unutmayın.

Şimdi tamamen eklemli montajlar için duvarı güçlendirmelisiniz. Bu 3/4 inç kontrplak kesilerek yapılır (zımparalanmış tip olsun). 30 inç x 24 inç kesin ve iki metal saplamaya monte edin. Her saplama için üç değiştirme cıvatası kullanın. Duvara monte etmeden önce arkasını inşaat yapıştırıcısıyla kaplarım. Kontrplağı yerinde tutmaya yardımcı olur ve TV'nin yükünü dağıtmaya yardımcı olur.

Kart takıldıktan sonra, TV montajını duvara monte etmek için basit gecikme cıvatalarını kullanabilirsiniz. Bu tekniği 100 defadan fazla kullandım. Ben güney Florida'da bir numaralı anma yükleyici. Ve ciome'u duvara monte ettiğim bir televizyonum olmadı.

Bir kiralama mülküne montajınız varsa, kiracılara tutkalın kurulumu kalıcı hale getireceği bilgisini verirseniz ve bunu denemeden önce ev sahiplerinden onay almaları gerektiğini ekleyeceğim.


1

Plan A: Alçıpan ve metal saplamalardan delikler açabilir ve sonra mafsal cıvatalarını metal saplamalardan geçirebilirsiniz. Bu ahşap saplamalara vidalamak kadar iyi olmasa da, bir vidadan çok daha güçlü olduğuna inanıyorum.

Plan B: On kat daha fazla vida kullanın.

Plan C: Plan A veya Plan B'yi sıvı çivilerle (ek olarak sheetrock'a sıvı çivi) ekleyin.


4
Sıvı tırnaklar fazla bir şey yapmazdı. Sheetrock sadece kağıt.
DA01

Ve Sheetrock, metal vidalara küçük vidalarla sabitlenir.
BMitch

Vidalar tutmaz, metal çok incedir - sanırım herhangi bir kuvvetle dışarı çekerlerdi. Geçiş cıvataları sabitlemek için doğru yoldur.
Steven

1

Bir arkadaşının duvarına metal çivilerle 50 inçlik bir TV monte etmesine yardımcı oldum. Çok sayıda vida kullandık (bence sac), bu yüzden sayı durumunda bir güçtü. Bunun herhangi bir şekilde en iyi çözüm olduğunu önermiyorum.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.