Boya / nalburdan boyalar boya ile aynı şekilde eşleşebilir mi?


11

Bir boya mağazasına (veya bazı donanım mağazalarına) renk örneği alabileceğinizi ve bunları eşleştirmelerini ve size özel bir toplu işi karıştırabileceğinizi biliyorum.

Leke için herhangi bir yerde benzer bir hizmet veriliyor mu? Leke üreticilerinin renk şemaları bazen yardımcı olur, ancak genellikle aradığım şeyle tam olarak eşleşmez.

Lekenin biraz yanlış bir bilim olduğunu biliyorum ve muhtemelen kullanmayı düşündüğüm tip için boyanmamış bir örnek tahta parçası sağlamam gerekecek, ancak bir renge dayalı özel lekeler elde etmek en azından marjinal olarak mümkün görünüyor eşleştirmeye çalıştığınız örnek. Ay mı istiyordum, yoksa böyle bir hizmet sağlayan bir kaynak var mı?

Yanıtlar:


4

Yakın bir şey alırdım ve kendiniz renklendirirdim. Bitmemiş kerestenizin artıkları üzerinde örnek renk örnekleri çalıştırabilir ve doğru bulduğunuzda durabilirsiniz. Bu aynı zamanda hangisinin en iyi eşleştiğini görmek için farklı teknikler denemenize de izin verir, örneğin lekeyi silmeden önce ne kadar süre bekleteceğini.

Bkz. Http://www.ehow.com/way_5938323_can-add-tint-wood-stain_.html


3

Bir profesyonel en azından bir tahmin yapabilir ve yaklaşabilir. Zemin tamircilerinin evdeki diğer zeminleri eşleştirmek için rutin olarak zemin boyadığını biliyorum.


3

Orijinallere (90 yaşında) uyması için lekelenmemiz gereken ahşap panellerimiz var. Boya dükkanı işe yaramazdı, bu yüzden ham yeni ahşap ve eski ahşap örneklerini aldık ve onları yerinde lekeledik. Bulduğumuz şey şuydu:

a) hiçbir leke dükkanda örnek blokları ile eşleşmedi

b) renkler bir saat içinde değişti. Eşleştirme çok hit veya özledim - dükkanda harika görünebilir ama daha sonra korkunç olabilir.

c) iki farklı lekeyi karıştırmak zorunda kaldık. Doğru gölgeli bir tane, sonra biraz daha sarı eklemek için başka bir tane seçmek zorunda kaldık.

Benim hanımım bütün gün farklı oranlarda iki lekeyi karıştırarak numunelerin kurumasını bekledi. Sonunda 1:10 harman kullandık.


1
Altında görüntülediğiniz ışık türüne bağlı olarak bile farklı görünecektir. İki renk aynı ışığa benzeyebilir ama diğerine
Walker

1

Boya ile olduğu kadar eşleşebileceklerinden de çok şüpheliyim. Ne hakkında konuştuklarını bilen ve çeşitli lekeler ve ahşaplarla çalışma deneyimi olan birine soruyorsanız, muhtemelen yaklaşabilirsiniz.


-2

Dış beton boyasıysa ve yıllar hatta aylar önce boyanmış bir bölgeyle eşleşmememi bekliyorsanız, olası değildir. Orijinal lekeniz veya renk örneğiniz veya renk kodunuz yoksa ... hiçbir şekilde. Yapmış olsanız bile, tam renk koduna sahip olsanız veya lekenin kendisi, yeni uygulanan leke aslında açıkçası taze olacaktır ...

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.