Elektrikli çim biçme makinesi ile uzatma kablonuz üzerinden geçmek tehlikeli midir?


14

Şu anda bir çim biçme makinesi satın almak üzereyim, ancak yakıt, kablo veya akülü bir elektrik almalı mıyım bilmiyorum.

Kablo ile elektriğe daha fazla eğildim, çünkü bataryadan daha ucuz ve yakıt fiyatı ve yükseltme fiyatı birkaç yıl içinde beni yormuyor.

Ama merak ettiğim tek şey, uzatma kablosumun üzerinden geçersem ne olur?

Bir uzatma kablosunu mahvedecek miyim yoksa bunu yapmak için ciddi sağlık tehlikeleri var mı?

Yanıtlar:


27

Kablolu bir elektrikli çim biçme makinesi kullanırken minimum koruma, GFCI korumalı bir prizden / devreden güç sağlamaktır. Dış mekan çıkışlarınızda yerleşik GFCI yoksa veya uzantınızı normal bir iç mekan prizinden çalıştırıyorsanız, uzatma kablosu ile güç kaynağı arasında geçiş yapmak için bağımsız GFCI cihazları satın alabilirsiniz.

ABD sıralı GFCI İngiltere sıralı RCD

Sorunuzu doğrudan cevaplamak için - çim biçme makinesinin kendisi çift yalıtımlı olmalıdır, yani tutma çubuğu biçme bıçağından ve motor bileşenlerinden elektriksel olarak yalıtılmalıdır. Ancak kablonun üzerinden geçerseniz, dokundukları her şeye tam şebeke gerilimi sağlayan kopmuş kablo uçları probleminiz var, bu yüzden bir GFCI kullanmak çok önemlidir.


5
'Çift yalıtımlı', kullanıcı tarafından erişilebilen tüm metal şasinin güç kaynağı ve akım devresinden elektriksel olarak çift yalıtımlı olduğu anlamına gelir. Elektrikli çim biçme makineleri için özel bir anlam olmadığı sürece, bıçağı içerdiğine inanmıyorum.
user207421

2
@EJP IME tüm elektrikli çim biçme makinelerinin plastik kulpları vardır. Tanım onlar için değişmez, ancak normalde burada açıklandığı gibi yalıtılır.
Tim

Kesilen kablo toprağa temas eder . haha
Aequitas

1
Oldukça az sayıda hover tipi çim biçme makinesinin, ilk etapta elektrik kablolarını kesmeyi zorlaştıran plastik bıçakları vardır.
Tim

@Aequitas - kopmuş kablo iyi olabilir değil şimdiki toprağa ve RCD yolculuk için yeterince iyi yere temas. Gülecek bir şey yok!
Tim

22

Evet, ama daha iyi olan soru "ne kadar tehlikeli?" Ve cevap "çok değil".

Dış mekan prizlerinizin modern kodlara uygun olduğu varsayıldığında, GFCI tarafından korunurlar ve yüksek akım nötr veya topraklama kısa devre olmadan bile yolculuk yaparlar. GFCI çıkışlarınız yoksa, bunları yükseltebilir veya yalnızca GFCI korumalı bir uzatma kablosu kullanabilirsiniz. Ancak GFCI olmadan bile, bıçak uzatma kablosunu kestiğinde, kesiciyi harekete geçirecek yüksek akım kısa devre bekleyebilirsiniz ve herhangi bir modern elektrikli biçici, bıçakların saptan ve cihazın herhangi bir parçasından elektriksel olarak yalıtılmasını sağlar. harici olarak dokunabilirsiniz.

Kısa andaki kıvılcımlar, kuru koşullarda kesiyorsanız sıfır olmayan bir yangın riski oluşturur. Yaşadığınız yere bağlı olarak bu bir endişe kaynağı olabilir. Bir GFCI çıkışı riski kısmen (ancak tam olarak değil) azaltmalıdır.

Tabii ki kablo kesildikten ve biçici durduktan sonra, kesimin kesiciyi (veya GFCI) açabilecek kısa devre üretmeden gerçekleşmesi ince bir olasılıktır, bu durumda yerde yatan tel canlı ve tehlikeli olabilir. Bu, kabloyu çıkarmaya çalışmadan önce prizden çıkarılarak yönetilebilir.

Gazlı ve akülü çim biçme makinelerinin, kablolu çim biçme makinelerine karşı tartılması gereken kendi riskleri de vardır:

  • Yakıt deposunun veya pilin delinmesi yangına neden olabilir.
  • Kablolu çim biçme makinelerinin başlayamayacakları% 100 arıza güvenliği modu vardır: fişi çekili. Pille çalışan bir motor veya gaz ve akü marş motoruna sahip bir ünitede her zaman beklenmedik bir şekilde başlayabileceği arızalar vardır (sahadaki parçaları çıkarmak için aşırı uzunluğa gitmedikçe).

FWIW Biçme yapmanız gereken alan bir alana (prizlerden çok uzak değil, kordonun etrafında çalışmak için birkaç engel) uygunsa, kablolu bir elektrikli çim biçme makinesi tavsiye ederim. Bir içten yanmalı motordan ve yakıttan veya aküden ağırlık farkı aşırıdır ve onu kullanmak için harcanan çaba farkını fark edeceksiniz.


2
Güvenlik açısından "yükseltilmiş" ve "pilsiz" eşdeğerini düşünürdüm - bunların hiçbiri açık bir eylem olmadan çözülmez. Bununla birlikte, bujinin gaz motorlarından çıkarılması da yaygındır, bu yüzden genel olarak biraz yıkama olduğunu hissediyorum.
GManNickG

6
(Sadece ;-) ... telefonda kullanıcı arayüzü aracılığıyla / durdurma pillerle elektrik biçme nesil olduğunu til "IOT etkin" bekle ve başlangıç olmuştur
R .. GitHub DUR YARDIMCI ICE

2
@R .. geliyor ...
CactusCake

3
1. Kendi kendine çalışan biçici bir şey üzerinde çalışır ve bıçaklar sıkışır. 2. Durdurun, ters çevirin ve sıkışmayı gidermeye başlayın. Zaten biçme köklü 3. Skript kiddie "motoru start" komutu ... gönderir
R .. GitHub DUR YARDIMCI ICE

2
Karşı nokta: 30 yılı aşkın bir süredir gazlı çim biçme makinesi kullandım ve hiç bir "yeni başlamam" olmadı. Genellikle, ateşlenecek şeyi almak için çekme kablosuyla ilgili oldukça tartışmalı bir konudur. Bunun demiyorum olamazdı olur, ama dikkate alacağını derece düşüktür. Gazlı bir çim biçme makinesini çalıştırmak için gereken çaba, neredeyse arızaya karşı güvenli olmasını sağlar - 4 yaşındaki çocuğunuz başlayamaz , ancak muhtemelen kablolu bir elektrik takıp ateşleyebilir.
FreeMan

9

Kablo ile elektrik, eller aşağı. Aküden daha ucuzdurlar ve tüm elektrikli çim biçme makineleri gazlı çim biçme makinelerinden çok daha sessiz olacaktır . Tek düşünce, bahçenizin bir kablonun uzak köşelere ulaşması için çok büyük olması.

Kablo ile ilgili olarak size verebileceğim en iyi tavsiye, kablonun üzerinden geçmemektir. Evet, kabloyu kesmeyebilirsiniz, evet, iyi olabilirsiniz, evet, GFCI yardımcı olabilir, evet, kesici açılabilir. Ancak her zaman dikkat edin ve kabloya dikkat edin. İlk başta bir güçlük, ama hızlı bir şekilde kordon "atma", yoldan çıkarmak için yan yana sallanan asmak var.

Kablonun üzerinden geçme konusunda kişisel deneyimim var. Çıkış ideal değildi GFCI değildi. Bazı cevaplar ve yorumlar kesicinin koruma sağlayacağını söylüyor. Ben öyle düşünmüyorum. Başka biri biçiyordu ve kordonun üzerinden geçiyordu, kesmiyordu, ama iyi miktarda yalıtım çıkardı ve bakır açığa çıkardı. Gördüğümde, fişinin çekildiğini varsaydım ve (aptalca) çıplak bakıra dokundum. Güçlü bir karıncalanma yaşadım ve neyse ki kalıcı hasar yapılmadan önce kabloyu serbest bıraktım. Elektrikli bir sığır çitiyle (başka bir zaman için hikaye) kısa bir temas gibi hissettim. Kesici açmadı. Post-mortem tam yapmadım, ama benim tahminim sadece sıcak tel kesildi, bu yüzden kısa yoktu. Sonra ona dokunduğumda, vücudum ile toprak arasında bir devre tamamlandı (ayakkabılarımdaki nemle, olabilir? emin değil).

DÜZENLEME: Yorumlara yanıt olarak, topraklı bir prize topraklanmamış bir prize takmak için bu dönüştürücülerden birini de kullandığımı hatırladım. Bu, sahip olmamdan daha az korumaya sahip olduğum anlamına geliyor. Sanırım hikayemin ahlaki "Elektrik kurallarına uyun, hayatınızı kurtarabilir."


İdeal olarak, biçme makinesi topraklanmış bir fiş kullanmalı ve bıçaklar toprağa bağlanmalıdır, böylece sadece sıcak telin kesilmesi / sıyırılması kesiciyi açmaya zorlar, ancak belki de bunun yapılmamasının bir nedeni vardır. Modelimin polarize, ancak topraklı olmayan bir fişi var; bu durumda prizin geriye doğru bağlanma riski çok büyük olabilir?
R .. GitHub BUZA YARDIMCI DURDUR

1
Evet, elektrik gazdan çok daha sessiz, ama yine de "pervane gürültüsü" var. Benimki sadece rahatsızlık eşiğinde, bu yüzden yine de kulaklık kullanıyorum.
AaronD

1
Onların sıcak olarak adlandırılmasının nedeni, bir kez canlı olduğunda, dokunursanız hissedeceksiniz, (bu çok tehlikeli, lütfen bunu yapmaktan kaçının). Sıcaklığa dokunurken nötr veya topraklı bir tel tutmanız daha kötüdür. SICAK, SICAK tellere dokunmaktan kaçının, (veya herhangi birinden gerçekten). Açıkta kalan tel tehlikeli midir? Bu bağlantı, bir binanın içinde olduklarını gösteriyor, bu yüzden sınırlı bir zemin, cevaplar hala şok olma tehlikesi hakkında konuşuyor.
Blerg

Kabloları eller insanlarla test etmeyin ... Yüzünüzü ona vurarak bir yüzeyin sert olup olmadığını kontrol etmek gibi. Açıkta bakır olsun, bir tel hala çalışıyor olsun ya da olmasın hurdaya çıkarılmalıdır ve ıslak otların arasında durarak elinizle test ederek kargaşayı davet etmemelisiniz. Künt olduğum için üzgünüm, ama elden yere giden şebeke voltajı sizi öldürebilir. Ölmek için ne kadar aptalca bir yol olurdu.
Stian Yttervik

3
devrenin gerçekten tamamlanması gerekmez - vücudunuz biraz kapasitiftir, bu nedenle hala herhangi bir voltajdan biraz akım akarsınız ... özellikle AC
Florian Castellane

4

Elektrik kablosu olan bir elektrik biçme makinesi kullanıyorum ve biçme gerektiren üç yarda var. Bir sorunum yok ama kablo yönetiminde yetenekli oldum. Kablonuzun nerede olduğunu bilmek ve onu geçmeniz gerektiğinde biçilmiş alana doğru itmek önemlidir.

Mümkün olduğunca sorunsuz biçmek için, her zaman sokete mümkün olduğunca yakın bir yerden başlarım ve sonra yavaş yavaş daha fazla yaymak için düz çizgilerle biçerim. Bu şekilde kabloyu doğal olarak dışarı çekiyorum. 50 metre güç kablosu kullanıyorum.

Kabloyu asla "biçmedim" ama elektrikli çit düzelticim var ve bununla bir tane kestim. Ev güvenlik anahtarım hemen tüm gücü kapattı. Sanki bir sigortayı havaya uçurmuş gibisin. Bu yüzden güvenlidir, ancak uzun güç kablolarını kesmek pahalıdır.


3

Elektrikli vurgulu bir biçicim var ve birkaç yıl önce elektrik kablosunun üzerinden biçildim.

Patladı. Bıçaklar dönmeyi durdurdu (çok hızlı bir şekilde 1 veya 2 saniye). Kıvılcım veya rahatsız edici bir şey yok.

Bir tornavida ve bir makas kullandıktan sonra (kablonun daha kısa ucunu kesmek için) 30 dakika içinde tekrar biçmeye başladım.

Kızım da aynı şeyi bir önceki yaz (ki o kasten, biçme görevini almak için yaptım tahmin) yaptı.

İkimiz de elektrik çarpmadık ya da herhangi bir şekilde tehlikede değildik.

İngiltere'de yaşıyorum ve modern (<20 yaşında) bir evim var. Tüm devrelerde devre kesiciler var.


İngiltere'de 20 yaşından küçük olanlar, tüm devrelerde de RCD olduğu anlamına gelmelidir. (Kuzey Amerika'daki okuyucular için bir RCD biraz GFCI'ya benzer, ancak sigortanın devresinin bir kısmına değil, tüm devreye bağlanır).
AndyT

1

Evet, tehlikeli. Uzatma kablosu kesilecek ve çim ıslaksa, bir devreyi tamamlayıp bir sigortayı patlatabilir veya daha da kötüsü yangını başlatabilir.

Çözüm, çim biçme makinesiyle kablonun üzerinden geçmemeye dikkat etmektir. Kablolar, biçerken onu "atabileceğiniz" kadar hafiftir.


2
Elbette prizinize en yakın yerden başlamayı deneyebilir ve bundan kaçınmak için oradan dışarı çıkabilirsiniz
Jeff

3
Bir kırıcının açılması veya bir sigortanın üflenmesi genellikle tehlikeli değildir ve özellikle ıslak çim durumunda yangın olasılığı düşüktür.
isherwood

2
Olasılık hala mümkün! Kablonun üzerinden geçmek ve kopması elektrik çarpmasına neden olabilir. Elektrik çarpması ÖLÜM ile sonuçlanabilir.
Alaska Erkek

4
"elektrik çarpması" elektrik çarpması ile ölümün tanımıdır.
Norm

2
Bir GFCI sorunu güzelce çözdüğü için alarmist gibi görünüyor.
Harper - Monica'yı

1

Her şeyden önce: Herhangi bir biçme makinesiyle uzatma kablosunun üzerinden KOYMAYIN. Dönemi.

Çimleri yakalayan ve sepete atan emme etkisi, bir kabloyu kaldıracak kadar güçlü değildir, ancak kabloda bir halka varsa bıçağa ulaşabilir.

Kablonun kesilmesi için birkaç seçenek vardır.

  1. İki parça halinde kesilir. genellikle bıçak devreyi keser ve frenler devreyi açmalıdır. Sınırlı tehlike.

  2. Birkaç tel kesilir. Bıçak devreyi keserse, kesiciler açılmalı ve hikaye sona ermelidir. Sıcak tel hasar görürse, mevcut hatalı dengesizlik korumanın açılmasını tetikler. Nötr tel ise, biçici durur. Sınırlı tehlike.

  3. İzolasyon, bıçak tellere dokunmadan kesilir. Hiçbir elektriksel koruma bu tür hasarları yakalayamaz. Sıcak tel bu şekilde açığa çıktığında, izolasyon olmaksızın hala sıcaktır. Kazara kabloya dokunduğunuzda "sizin" şebeke olduğunu hissedeceksiniz. Ciddi tehlike!

Cevabı özetleme. Teli kesmenin ne kadar tehlikeli olduğunu düşünmeyin. İlk etapta kaçının.


Güzel bir cumartesi sabahı için planım gibi değil gitmek ve bilerek kablo benim üzerinde çalıştırmak oldu lol: p
Fredy31
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.