Lokma anahtarı: 1/8 ”sürüşte 3/8“ sürüşte bir avantaj var mı?


11

Soket anahtarlarının çeşitli boyutlarda olduğunu fark ettim. Ev sahipleri ve yapıcılar için iki boyutta gelen lokma anahtarlarını görmek oldukça yaygındır: 3/8 "sürücü, 1/4" sürücü ve bazen 1/2 ". 3/8" sürücü genellikle% 30 daha pahalı veya daha fazladır .

1/4 inçlik bir sürücüde 3/8 "sürücüye sahip olmanın bir avantajı var mı?

Bu araçlarla büyük otomobil çalışmaları yapmayacağım.

Yanıtlar:


13

Bu 1/4 inçlik bir sürücü, bazı işleri yapacak kadar güçlü olmayabilir. Örneğin, pabuçları bir arabadan çıkarırsam, 1/4 inçlik bir sürücü boğulabilir. Öte yandan, daha küçük yuvaların sıkı bir yere girmesini seviyorum.

Bu yüzden, traktörde bir şeyler yapmam veya arabadaki lastikleri döndürmem gerekmesi durumunda, darbe anahtarı için darbelere kadar bir karışım yapmayı seviyorum. Bunlar 1/2 inç sürücü olma eğilimindedir veya en azından 3/8. Geçen yıl 3/8 sürücü anahtarı kırdım, bu yüzden bazen fazladan sığır eti olması güzel.

ASLA ağır bir şey yapmazsanız, hafif ağırlığınızı takdir edebilir ve 1/4 inçlik bir seti taşıyabileceğiniz kolaylığı elde edebilirsiniz. Aracınızdaki lastikleri döndürmek sizin için önemli bir iştir mi yoksa yapabileceğiniz bir şey mi?

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.