Mutfağımdaki karbonatlı su musluğunu nasıl ekleyebilirim?


11

Gazlı suyu seviyorum, ancak şişelerde satın almaktan bıktım ve bıktım. SodaStream gibi evde su karbonatlı cihazlar var , ancak başka bir tezgah cihazına sahip olmamayı tercih ediyorum. Tezgahın altına bir karbonasyon cihazı takabilir ve tezgah üstü su filtrasyon cihazlarının sıklıkla takıldığı gibi, lavabomdaki bir musluğa yerleştirebilir miyim?

Ayrıca yeniden doldurulabilen veya en azından geri dönüştürülebilen bir CO2'ye sahip olmayı tercih ederim.


Herkese cevaplar için teşekkürler, son çözümüm hakkında blog yazdım: lukecyca.com/2012/diy-soda-water.html
lukecyca

-1 çünkü bu soru DIY tavsiyesi yerine alışveriş yardımı talep etme eğilimindedir.
BMitch

BRITA Almanya tam aradığınız ürünü sunuyor ... Maalesef ürün sadece Almanya'da mevcut ... ama orada yaşayan birini tanıyorsanız bir seçenek olabilir ... bir göz atın.

Yanıtlar:


12

Bunun için 3 ana faktöre ihtiyacınız var:

1) bir CO2 kaynağı. Birçok kişi yeniden doldurulabilen paintball tankları kullanır. 12 ve 20 oz tanklarda gelirler, böylece tezgahınızın altına kolayca sığarlar. Ama 20 kiloluk bir tank aldım, çünkü tank maliyeti için gaz yerine tatlı maliyet gibi görünüyordu.

2) basınçlı suyu tutmak için bir tank. Örneğin, 3 Galon Pepsi tarzı bir Cornelius fıçısı 17 "yükseklikte 8,5" genişliğindedir.

3) su tankını soğuk tutmanın bir yolu. Bu zor kısmı ve kolay bir çözüm bilmiyorum. 7 CF derin dondurucu aldım ve termostatı hackledim. Tezgahın altına sığmıyor ama o bir sürü gazlı su içer çünkü eşim onunla Tamam.

- Su deposunun doldurulması ile ilgili soruya cevap olarak:

En ucuz Cornelius fıçıları kullanılır ve 5 litre / 19 litre tutar. Çoğu insan en az bir hafta sürer. Bu yüzden fıçıyı boşalırken dolduruyorum.

Fıçı elle doldurmak için açıldığında kısmen boşa harcanan CO2 miktarını azaltmak amacıyla fıçı doldurmak için başka yöntemler düşündüm.

Bir fikir, 2. fıçı satın almak ve suyu 2. fıçıdan 1. fıçıya zorlamak için bir hava kompresörü kullanmaktır. Havanın 1. fıçıya girmemesi için 2. fıçı boşalmadan duracaksınız. Daha sonra istenen fıçı seviyesine getirmek için 1. fıçıya CO2 eklersiniz.

Bunu yaparak ne kadar tasarruf edebilirsiniz? Tipik olarak karbonatlı suda 2 ila 4 hacim CO2 bulunur. 3 kullandığımızı varsayalım. Başka bir deyişle, 20 litre su 60 litre gaz kullanır. Ayrıca suyu dışarı atmak için 1 bar veya 15 psi kullanıyoruz. Bu, litre su başına ek bir litre gaz. Günde bir litre su tüketildiğinde, fıçıyı yeniden doldurmak için açarak yılda 365 litre gaz israfı olur.

Pound başına 229 litre gaz var ve pound başına yaklaşık 1 $ ödedim, bu nedenle boşalan 365 litre gazın maliyeti 1,60 $. Bunun gaz fiyatımdan kaçınmak için herhangi bir çabaya değeceğini sanmıyorum. Gazın size daha pahalıya mal olması durumunda, ödünleşmeleri kendiniz analiz etmeniz gerekir.

20 poundun 4,580 litre gaz verdiğini ve günde 1 litre suyun yılda 1,460 litre gaz verdiğini unutmayın. Bu, 20 pound gazın 3 yıldan fazla süreceği anlamına gelir.

Gerçekten otomatik bir şey istiyorsanız, su tankının ne zaman azaldığını tespit etmek için bir ağırlık sensörü kullanabilir ve fıçıya daha fazla su girmesini sağlamak için bir valfi açabilirsiniz. Bu, evsel su basıncının fıçı basıncından daha yüksek olduğunu varsayar. Benim için, sokaktaki su basıncı 100 PSI ve regülatörüm, fıçının kullandığı 15 PSI'dan çok daha fazla 60'a indiriyor. Bu sizin durumunuz değilse, bir su pompasına ihtiyacınız olacaktır. Ağırlık sensörünün fıçıda yeterli su olduğunda ve vanayı kapattığında da sinyal vermesi gerekir.

Fıçı basıncının çok düşük olduğunu tespit etmek ve daha fazla CO2 enjekte etmek için bir basınç sensörüne de ihtiyacınız olacaktır. Bunu ev kullanımı için çok karmaşık buluyorum.

Bunu bu şekilde yapmamın bir başka nedeni de eşimin ve San Pellegrino'nun tadını sevmemiz. Evde nasıl yapılacağını açıklayan bir makale okudum.

http://blog.khymos.org/2012/01/04/mineral-waters-a-la-carte/

Ben "Burton su tuzları" satan yerel bir bira tedarik evi bulmak mümkün. Suya uygun bir oranda karıştırılır (litre başına 1 gram kullanırım), tadı çok iyidir.

Zaten mineralleri suyuma karıştırmam gerektiğinden, fıçıları doldurmak ve toplu bir işlem olarak basınçlandırmak ekstra bir yük değildir.

İşte bazı fotoğraflar, umarım facebook bağlantısı herhangi bir kuralı ihlal etmez.

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10151813156323324.1073741838.770693323&type=1&l=eaa13eed3b


Kurulumunuzun sesini seviyorum. Suyu karbonatlamak için prosedür nedir? Üstte kalmak için otomatik olarak periyodik olarak su / CO2 bayat fıçıya çekiyor mu? Yoksa bireysel "gruplar" mı yapıyorsunuz? Paylaşabileceğiniz diğer ayrıntılar veya fotoğraflar harika olurdu!
Lukecyca

1
İnanılmaz derecede kapsamlı bir cevap! Bir ev sahibi IMO olarak, CO2 maliyetinin, özellikle 20 lb'lik bir tankınız varsa, ilkini geri doldurmak için ikinci bir fıçı satın almaya değer olduğunu düşünmüyorum.
Roy

3

Karbonatlı su için kullanılabilecek bir musluk ile sorduğunuz karbonatlama için birkaç seçenek var .

Sadece lavabonun altından çıkan bir hortum olan bir 20lb CO2 şişesi kullanılarak DIY seçenekleri de vardır ki kendi şişeleri bağlanmak ve birkaç örnek dilek gibi daha sonra kömürleştiriyorsa edebilirsiniz ev carbonation sistemi ve truetex örneklerde


1

Bayat fıçı yaklaşımı iyi. Ancak karbonatlamak ve basıncı ayarlamak için bakım yapmak, ardından servis basıncı vb. İçin yeniden ayarlamak gerekir.

Endüstriyel tip isteğe bağlı karbonasyon sistemi için istediğiniz şey budur. Daha fazla iş, ama aynı zamanda sorunsuz: http://www.homebrewtalk.com/f95/dedicated-sping-water-soda-water-machine-build-390573/


Bu ilginç (ama pahalı!) Bir yol. Gerçekten ikinci pompaya ihtiyacı olup olmadığını merak ediyorum.
Philip Ngai

Karbonatör motoru basınçlı giriş gerektirdiğinden basınç pompasına ihtiyacınız olacaktır. Tabii ki ev su hattınıza bağlamadığınız sürece. Ama kim musluktan soda suyu istiyor (denedim, kaynak veya filtrelenmiş su kullanmaktan belirgin şekilde daha kötü).
sarink

1

Bir çeşit melez yaklaşımım var. Gerçekten sürekli akış istedim, bu yüzden ebay'a gittim ve nispeten ucuz bir McCann karbonatörü aldım. Ben bir pompa fıçı girişine pompa su ve co2 (100psi) var. Bayat fıçı, buzdolabına (keezer) dönüştürdüğüm bir göğüs dondurucuda oturuyor. Daha sonra, standart bir bira musluğundan 30 fit (direnç yoluyla basıncı azaltmak için) çıkışım var. bonus dondurucu bazı fıçı bira için başka bir fıçı için yeterli oda var.
Üstten doldurma ve alttan dışarı çekme bayat fıçı nedeniyle, sıcaklık farkını fark etmek için çok fazla su kullanmam gerekir. Ayrıca her zaman dokunmamı sağlıyor.


Çözümünü beğendim. Bir dondurucuyu buzdolabına nasıl dönüştürürsün? Standart bir bira musluğu kullanmak için basıncı azaltmak gerekli mi?

0

Youtube'a bir göz atın: grohe mavi grohe kırmızı

Mavi, ünlü üretici Grohe tarafından geliştirilen güzel bir musluk versiyonudur.


Bunların hiçbiri karbonatlaşma gibi görünmüyor - mavi bir filtre ve kırmızı bir anında sıcak su musluğu.
Steven

1
@steven: mavinin bir karbonasyon seçeneği var sayfalarına bakın
Niall C.

haklısın! Başlangıçta görmedim
Steven

Bence bu ürün "Grohe Blue2" - pazarlama millet seviyorum ..
Steven

Maliyet nesne değilse iyi bir üründür. Sevdim: Eşime ne kadar tasarruf ettiğimizi gösterebilirim.
Philip Ngai
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.