Yaprak tonlarını yamaladıktan sonra alçıpan yeniden boyama


12

Alçıpanda birkaç sıyrık ve küçük delikler yamaladım, daha sonra donanım mağazasında bir renk eşleştirme boyası aldım (benimle bir örnek aldım, renk eşleştirdiler ve boya hazırladılar). Zaten beyaz bir renk.

Ancak ilk kat uygulandıktan sonra, duvarda renk tonlarında bir fark olduğunu açıkça görüyorum - yeni kat orijinalinden daha koyu. Bu yüzden herhangi bir değişikliği görmek için duvarın bir bölümüne 2. kat uyguladım - ama hiçbir fark görmüyorum.

İlk önce bir astar uygulamam gerekiyor muydu? Şimdi uygulamak ve sonra yeniden boyamak için geç değil mi?

Teşekkürler.


Biraz aynı saf beyaz ile biraz karıştırın ve aynı düz doku için kağıt havlu ile hafifçe sünger
Tony Stewart Sunnyskyguy EE75

Yanıtlar:


33

Üç şey:

  1. Evet, bir astar uygulamanız gerekiyordu.

    Taze derz dolgu ve alçıpan çılgın gibi boya emdirin. Astar, derz dolgu macunu ve alçıpanın kapatılmasına ve tutarlı bir yüzey oluşturulmasına yarar. Bununla birlikte, zaten boyadınız - ve boya aynı şeyi yapacak - aynı derecede etkili değil ve muhtemelen üçüncü bir kat yapmanız gerekecek.

  2. Boyayı tedavi etmek zaman alır ve rengi olduğu gibi değiştirir

    Boyanın tamamen kuruması yaklaşık 30 gün sürer - ve genellikle rengi olduğu gibi derinleşir - bu nedenle 3. katınızdan sonra bir hafta ayarlanıp karışmaya başlayıp başlamadığına bakın.

  3. Boyanız asla mükemmel uyum göstermeyebilir

    Boya yaşı önemlidir - ve teknoloji ne kadar iyi olursa olsun, 2 kutu boya 2 kutu boyadır. Bir oda için bir seferde birden fazla boya tenekesi alan profesyonellerin, homojenliği sağlamak için boyamadan önce 2'yi birlikte harmanlayacaktır. Açıkçası bunu yapmak için çok geç - eski boyanız kuru - ama en kötü durumda tedavi edildikten sonra dayanamıyorsanız - sadece bir duvarı yeni bir katla boyayın. Bütün bir duvarın biraz kapalı olması, bir noktadan boya rengine sahip olduğu kadar göze çarpmaz.


Renk eşleşmesinin kusurlu olması insan gözünün milyonlarca rengi algılayabileceğinden daha az sorun. Aynı formüle yapılmış 4 kutu boyam var, hepsi farklı. Evet, bilgisayar onları karıştırdı.
Harper - Monica

1
@Harper 3. maddeyi okudun mu?
The Evil Greebo

6

Boya, renkli veya parlaklık miktarında mükemmel bir şekilde uyuşmuyor. Bu renk eşleme makineleri vurabilir veya vuramaz ...

Rahatsız ederseniz - tüm duvarı yeni boyayla boyayın ve renkteki küçük farkı asla fark etmeyeceksiniz.


Ayrıca gerçek renk uyumu da mükemmel değildir.
The Evil Greebo

aslen duvar kağıdı asmakla ilgili "köşeler birçok hatayı gizleyebilir", ancak boya eşleştirmesi için de geçerlidir.
Criggie

2

Diğer yorumlara ek olarak: Duvarınızda bir doku varsa, portakal kabuğu doku spreyi daha sorunsuz hale getirmeye yardımcı olabilir. Bunu uygulamak bir sanattır. Biraz uzun bir yol kat ediyor ve sprey desenini doğru almanız gerekiyor. Kesinlikle eski bir tahtada bir bodrumdaki gibi umursamadığınız bir duvarda pratik yapın. Kenarları çevreleyen alana tüy atmak da çizgilerin karıştırılmasına yardımcı olacaktır.

Deneyimlerime göre kesin olarak söylemek neredeyse imkansız. Oldukça yaklaştım ama bazı açılardan parlama farklı olacak. Gerçekten mükemmel bir homojenlik istiyorsanız, tüm duvarı yeniden boyamanız gerekir, ancak yama mükemmel pürüzsüz ve duvar değilse hala işe yaramaz.


Bu doğru bilgi olsa da, burada sorulan soruya cevap vermek için çalışıyoruz. OP'nin sorusundaki hiçbir şey, söyleyebileceğim herhangi bir duvar dokusu tartışmasına bağlı değildir.
The Evil Greebo

1
@TheEvilGreebo İnsanların rengi gerçekten var olduğu gibi algılaması yaygın bir yanlış anlamadır. Sayısız faktör vardır ve doku, renklerin farklı görünmesine neden olan bir faktördür. Nötr duvarlarda, yamaları basitçe dokuyu giyerek neredeyse görünmez hale getirdim. Boya küçük bir faktördü.
JimmyJames

1
@TheEvilGreebo Ek olarak, doku sorunlarını ele almadan bir yama boyamak zaman ve boya kaybıdır. Bu sitenin amacı insanları bilgiçlik yanlısı nedenlerle yanlış yönlendirmekse, o zaman bana istediğiniz her şeyi küçümseyin. İnsanlara yardım etmeyi tercih ederim.
JimmyJames

Tabii, doku bir boya işinin farklı görünmesine neden olabilir. Ama yine, OP dokudan bahsetmedi - ve bir yorumda duvarın dokulu olup olmadığını sormadınız - bu nedenle gönderdiğiniz cevabın sorulan soru ile nasıl alakalı olduğunu görmek kolay değil.
The Evil Greebo

@TheEvilGreebo Rengin farklı görünmesini sağlayabilir. Çoğu insan bunu fark etmez.
JimmyJames

0

Plastik parçalar, vinil, boyalı parçalar ve kauçuk renk eşleştirme içeren bir iş vardı. Yüzey dokusu eşleştirme için büyük bir sorundu, gönderilen numuneler bile% 5 içinde sayısal olarak eşleşecekti. Parçaların yapıldığı malzeme önemli bir fark yarattı. İki renk eşleştirme enstrümanı markası ve farklı aydınlatmanın bulunduğu bir ışık kulübesi kullandık; Sonunda, renk enstrümantasyonunun test edilen renklerle eşleştiğinden emin olurken, üç set insan gözü görünümüm vardı ve kabul edilebilir kabul edilen örnekleri imzaladım.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.