Karşı kapılarla laminasyon koridoru - arşitrav ve kapı çerçevelerinin altını kesen son parça / sıra nasıl ele alınır?


9

Yarın banka tatilimi koridorumuzda laminasyon yaparak geçirmeyi planlıyorum. Oldukça fazla deneyimim olmasına rağmen , son laminat sırasının ve özellikle aşağıdaki şekilde KIRMIZI olarak işaretlenmiş parça ile başlayan son sıranın nasıl yerleştirileceğiyle ilgili biraz sorun yaşıyorum . Gördüğüm sorun, evimin düzeninde tam tersi kapıların olması.

koridorda problem senaryosu

Şimdiye kadar mücadele ettik tüm odalarda arşitrav ve kapı çerçeveleri altını seçtim .

İlk parçayı kapının alt kısmına döşemek açıkça bir beyinsizdir, umarım koridor boyunca parçaların çalıştığı işin geri kalanı gibi - umarım. Beni ilgilendiren kısım, son sıraya geldiğim zamandır. KIRMIZI parçayı , o kapının alt kesim oranlarına göre keseceğim . Şekilden de görebileceğiniz gibi, bu laminat parçası bir T bölümü gibi şekilleniyor ve işin sonuna yaklaşacağım ve daha sonra bu parçayı sığacak veya en azından rahat edemeyeceğimden endişeliyim arşitrav altında.

Umarım nispeten zayıf diyagramımla yeterince açık bir şekilde aktarılır. Belki de bu senaryoda daha iyi çalışacak farklı bir parça düzeni vardır.

Bu sorunu değerlendirmek için zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bu durumda laminatı döşemeyi nasıl seçersiniz?

Yanıtlar:


6

Yakın zamanda kendi koridorumda da aynı sorunu çözdüm. Yaptığım çözüm aşağıdaki gibiydi. Kapı açıklığına ve biraz daha fazlasına uyacak şekilde bir parça kestim, böylece kapı çerçevesinin altına girecek. Bu parçayı kestim, böylece bir tarafta hala laminat "klik" tarafı var, diğeri doğal olarak kesiliyor (bu çizimde parça 2). Bu şekilde, buna başka bir laminat parçası ekleyebilirsiniz. Sonra, parça 2'ye tıklayabilen dar bir laminat parçasını (parça 1) kestim. Son olarak, parça 3'ü parça 2'ye karşı kıracak şekilde kestim. Orada bir "klik" tarafı olmadığından, küçük boşluk (bir boşluk bırakmadan yeterince doğru kesebilirseniz, daha iyi). Bu boşluk laminat levhaları keserek talaşla karıştırılmış ahşap tutkalı ile doldurdum. Özel laminatım için laminatın rengine çok yakın, artı oldukça küçük bir bölüm (benim için bir inç civarındaydı). Durma yüksekliğinden zar zor fark edilir ve dikkatli zımparalama ile iyileştirilebilir. Dolgu maddesi olarak daha iyi bir şey varsa, elbette kullanın.

1 ve 3 numaralı parçalar arasında geçiş yapabilirsiniz.

Montaj için, parça 2 (veya gideceği parça) "klik" kısmının kısmen çıkarılması gerekir, böylece karşı odadan, kapı çerçevesinin altında ve yerine, tutkal tutma çizgisiyle kaydırılabilir. iki parça birlikte. Daha sonra parça 1 yerleştirmek için tıklatılabilir ve parça 3 tıklanabilir ve yapıştırılabilir.

Laminat önerisi

Düzenleme: İşte bazı resimler. İlk olarak, yapıştırılmış kısım. Resimde gerçek hayatta olduğundan çok daha kötü görünüyor (ayrıca süpürgelik eksikliğini de görmezden gelin). Tüm yönlerde bazı boşluklar olduğu için tutkal parçanın etrafında gider ve dediğim gibi, ayakta durma yüksekliğinden zar zor fark edilir: Yapıştırılmış laminat

Burada parçanın tıklandığı kapının karşı tarafı. Orta parçanın (parça 2) kapı çerçevesinin altına iyice oturduğuna dikkat edin: "Click" laminat

Ve son olarak tüm kapı çerçevesi. Bulanık çekimi affedin, ancak umarım kurulumum hakkında bir fikir vermeniz yeterlidir: resim açıklamasını buraya girin

Edit 2: OP'nin yorumunu takiben, karşı odadan kaydıramazsanız 2. parçayı nasıl yerleştireceğiniz hakkında bir fikrim var. Bu, panoları koridorda yerleştirmeyi bitirmemenizi gerektirir. Bazı geçici panoları söz konusu kapıya yerleştirmeniz, sonra 2 numaralı parçayı ölçüp kesmeniz gerekir. Geçici panoları ve 2 numaralı parçayı koridordan çıkarın. Sonra tahtaları her zamanki gibi döşemeye devam edebilirsiniz. 2. parçayı ondan önceki gerçek tahtaya bağlamak için, yine de biraz dışarı kaydırmalısın (koridorun dışından, bir sonraki odaya), tahtası döşeyin ve 2. parçayı geri içeri kaydırın. Kulağa karmaşık geliyor, ama yapamam başka bir yaklaşım düşünün.


harika görünüyor. Metodunu benimkinden daha çok seviyorum. + oy
shirlock evleri

@EliIser, Güzel fikir, ancak parça (2) ile ilgili olarak Korkuyorum, zıt yönden / bitişik odadan pozisyona kaydıramıyorum, çünkü oda kiremitli bir mutfak ve fayansların yüzeyi laminat yüzeyi ile aynı seviyede koridorda. Hala başımı kaşıyor ...

@bodhicode bunu duyduğuma üzüldüm. Benim şansım diğer tarafı daha düşük karo bir banyo, yani sürgülü parça 2 kolay oldu. Cevabımı sizin için işe yarayabilecek başka bir yaklaşımla güncelleyeceğim, yardımcı olup olmadığına bakın.
Eli Iser

2

Normalde, bir alt kesime sahip bir son parçayı takmaya gittiğinizde, oluğun alt yarısını son parçadan çıkarırsınız, böylece ilk önce duvar döşemesinin altına takılabilir ve derzden aşağı doğru düşebilir. Daha sonra küçük bitirme tırnakları ile üst çiviyi doldurur ve delikleri doldurursunuz. Bildiğiniz gibi, aksi takdirde dilin ve oluğun bitiş ucundaki bir alt kesime takılması imkansızdır.

Sizin durumunuzda, bir laminat kullandığınızdan, muhtemelen standart dil ve oluğa benzemeyen bir tıklama kilidi kanalı vardır. Laminat zemininiz muhtemelen yüzer tiptir, bu nedenle kilitlenmeyen bir eklemi çivilemek bir seçenek değildir. Son parçayı kilitledikten sonra koridorun ortasını bir veya iki inç yukarı eğmeye çalışmanız gerekebilir. Biraz eğilerek, döşemeyi temizlemek için yeterli açı oluşturabilir, ardından alanı son parça alt kesime kayacak şekilde aşağı doğru zorlayabilirsiniz. Tabii ki, en kolay seçenek, son parçayı, alttan kesme için ekstra olmadan çok hassas bir şekilde kesmek, daha sonra alanın tüm uzunluğunu, alt kesimin biraz altına kadar bitiş ucuna doğru kaydırmaktır. Bu, koridordaki gibi dar bir zemin ile mümkündür. Başladığınızda, alt kesitteki ilk rotayı mümkün olduğunca itin, böylece 1/4 inç kadar çekebilirsiniz. Çoğu durumda, yüzer döşemeler genleşme ve büzülmeyi telafi etmek için yine de parametrenin etrafında 1/4 "açıklık gerektirir. Gerçek kapı eşiklerinde, onları kesmeye çalışmaz. Herhangi bir geçiş parçasını çıkarın ve yeni zeminden sonra değiştirin yüklendi.


1

Tıkladıkları laminattan ÖNCE 1,2 ve 3 parçalarını monte ederdim (4 ve 5 parçalarını söyleyin) mümkün olduğunca kapı pervazının altına itin. 4 ve 5 numaralı parçaları tekrar takın ve 1,2 ve 3 numaralı parçaları uç kılavuz çekme aleti ile kendilerine doğru çekin. Onları kaldıramasanız bile, dokunarak onları tıklatabilirsiniz. Daha fazla alana ihtiyacınız varsa ara parçalarınızı karşı duvardan çıkarın ve daha fazla kıpır kıpır odasına ulaşmak için zemini geçici olarak itin.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.