Açık Çocuk Oyun Seti - Kereste Kullanımı / Bakın


10

Ahşap bir oyun seti (bir kaya duvarı, salıncaklar, slayt ve üstte küçük bir kulüp binası olanlardan) alıyorum ve ne tür bir kereste aramam gerektiğini merak ediyordum. Geldiği ağaç türü değil, kesildikten sonra kerestenin tedavisi. Basınçla işlenmiş ahşaptan veya işlenmemiş bir ağaçtan yapılmış bir set bulmalı mıyım? Basınçla işlenmiş ahşabın daha uzun süre dayanacağını ve daha az bakım olacağını tahmin ediyorum ama çocuklar için bir seferde saatlerce oynamaları güvenli mi? Eğer işlenmemiş ahşapla gitseydim, parçalara bir dolgu macunu sürdüğüm gibi uygulardım.

Yanıtlar:


9

İnsanların ahşaba, özellikle de çocuklara sık sık dokunacağı herhangi bir uygulamada basınçla işlenmiş ahşap kullanmak istemezsiniz. Sedir dış mekan uygulamaları için iyi bir ahşaptır ve genellikle oyun evlerinde ve salıncak setlerinde kullanılır. Gerçekten derin cepleriniz varsa, Teak dış mekan uygulamaları için çok iyi bir seçimdir. Tik genellikle üst düzey veranda mobilyalarında kullanılır, çünkü çok az bakım gerektirir ve sedir gibi yüksek yağ içeriği nedeniyle hava şartlarına iyi dayanır.

Muhtemelen her türlü odun (hatta çam) ile kaçabilirsiniz, ancak her yıl mühürlemeniz ve çürümeye başlamışlarsa parçaları değiştirmeniz gerekir.


Home Depot yaklaşık 15 $ için kaba kesim sedir 4 "x4" x8 ve 6,50 $ için 2 "x4" x8's vardır.
Doresoom

3
Tedavi edilen kereste kötü bir rap alır. Çocuklar tahtada çiğnemedikçe, iyi olacaklar. Hala bir endişe varsa, kerestenin bir sezon boyunca kurumasını bekleyin ve ardından mühürleyin. Sedir olsa iyi bir alternatiftir.
DA01

8
Sorun şu ki, hepimiz çocukların yapmamaları gereken birçok şeyi çiğnediğini gördük.

1
PT ile ilgili diğer bir problem, bileşiklerin suda çözünür olmasıdır. İlk etapta ahşabı bu şekilde alıyorlar; fırında kurutun, daha sonra basınç altında bir bakır arsenid "tuzlu su" içine koyun, sonra tekrar kurutun. Sorun şu ki, yağmur bu malzemeleri ahşap yüzeyden nispeten hızlı bir şekilde yıkayacak ve daha sonra böcekler ve bakteriler içeri girip daha da kötüleştirebilir. PT'nin uzun süre dayanmasını istiyorsanız, bir su sızdırmazlık maddesi ile veya başka bir şey altında barındırarak doğrudan yağmura maruz kalmaya karşı korumanız gerekir.
KeithS

Peki, 'oyun seti yaşı' olan çocukların muhtemelen 'her şeyde çiğneme' sahnesinin dışında olduğunu söyleyebilirim.
DA01

4

Sedir, selvi, sekoya, tik, ipe vb. Çürümeye dayanıklı ve küçük çocukların sürekli temas halinde olmaları için kötü şeyler olmayan birçok seçenek vardır. Tabii ki, bu alternatiflerin bazıları inanılmaz derecede pahalıdır veya sürdürülebilir kaynaklardan gelmeyebilir.

Bazı bileşenler için Trex gibi bir alternatif de düşünebilirsiniz ve babam bir zamanlar tamamen 2 inç PVC borudan bir dizi şezlong yaptı. Elbette dikkatli olun, çünkü bu malzemeler sınırlı mukavemete sahiptir ve PVC paramparça olduğunda keskin olacaktır.


1
PVC boru, bunun için özel olarak derecelendirilmedikçe UV korumasına sahip olmayacaktır. UV koruması olmadan kırılgan hale gelirler ve belirttiğiniz gibi paramparça olmaya eğilimlidirler. Trex ve benzerleri işe yarayabilir, ancak (AFAIK) hiçbir sentetik odunun henüz yapısal elemanlar için derecelendirilmediğine dikkat edin.
DA01

1
Evet. Bu malzemeler, başarısız oldukları takdirde soruna neden olacakları yerlerde değil, sadece az miktarda kullanılmalıdır.
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.