Akülü matkap üzerindeki sayılar ne anlama geliyor?


10

Bir var Hitachi akülü matkap :

resim açıklamasını buraya girin

Darbeli matkap, matkap ve tornavida modu arasında geçiş yapmak için gri numaralı parçayı çevirebilirsiniz. Tornavida modu 22'ye kadar numaralandırılmıştır. Birisi farklı sayıların ne anlama geldiğini açıklayabilir mi? Aralarında gerçekten bir fark görmedim.


2
Bu DIY blog gönderisinin olası kopyası: diy.blogoverflow.com/2012/04/clutches-torque-and-you
Niall C.

# 1 ve # 22 arasında bir fark görmediniz mi? Tatbikatınız arızalı veya marshmallow deliyorsunuz.
Matthew

Benim hitachi darbeli matkap 4 saat sürdü - iyi şanslar!
DMoore

Yanıtlar:


14

Matkap tornavida olarak kullanıldığında, sayılar tork kırılma noktasını gösterir. Yüksek sayılar daha fazla tork anlamına gelir. Kırılma noktası ile, torkun artık uygulanmadığı noktayı kastediyorum.

Bu özellik kullanışlıdır, çünkü vidaların veya takıldıkları malzemelerin soyulmasını önlemek için uygulanan tork miktarını sınırlayabilirsiniz. Vida sonuna kadar geldiğinde, torkun durmasını istersiniz.

Matkabı bir tornavida yerine matkap olarak kullandığınızda, sayıyı en yüksek ayara ayarlarsınız, Çoğu matkapta bu ayar bir sayı yerine bir matkap ucunun resmi ile gösterilir. En yüksek sayıdan sonra olacak. Bazı matkapların bir çekiç resmi de olabilir. Bu, darbeli bir çekiç eylemine ve matkap moduna sahip olduğunu gösterir.


Belki modele bağlıdır, ancak kullandığım tüm matkaplarda tork sınırlayıcı sadece tornavida modunda bir fark yaratır. Vurmalı veya matkap modunda motordan tam tork elde edersiniz.
Carl
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.