Pergola yaptık, güvenli mi?


14

Tasarımı sevdiğimiz ve kopyaladığımız bir pergola tasarımı bulduk, ancak şimdi (çoğunlukla) yukarıdayken, kararlılığını ve güvenliğini sorgulıyoruz. 2x6 kirişler birbirine uyması için 3 "çentiklidir, okuduğum 2x3'lere eşdeğerdir. Bu tasarımı seviyoruz ve sağlam ve güvenli hale getirmek istiyoruz. Direklerden kirişlere çapraz destek koymayı planlıyoruz, ancak aramak istedik Panjur tahtaları (ikinci resme bakın, 8 açıklığın her birinde inşa edilecekler) bir yük eklediler.Bunu istikrarlı hale getirmek istiyoruz.

resim açıklamasını buraya girin resim açıklamasını buraya girin


Direklerin toprağa nasıl bağlandığı önemli olabilir.
sharptooth

3
Güzel. Bazı kararlılık tartışmaları için bu soruya bakın. diy.stackexchange.com/questions/13636/…
Chris Cudmore

@sharptooth direkler betona tutturulur. 2 "delik açtık
Cindi

@ Chris Cudmore Bu yazıyı gördüm, bu beni biraz endişelendirdi!
Cindi

Kaldırma kuvvetlerinin pergolanızı yırtmasını önlemek için ZMAX Hurricane Bağları eklemeyi düşündünüz mü? ( homedepot.com/h_d1/N-5yc1v/R-100275721/h_d2/… )
Brian

Yanıtlar:


10

Benim için tamamen güvenli gözüküyor, sana acımasızca düşmeyecek. İçine bir kamyon süremezsiniz, ancak altına oturabilirsiniz. Üzerine bir uçak inemezsiniz, ancak yağmur ve karla başa çıkabilmelidir. Gerçekten yük taşıma değil ve güzel görünüyor.

Ancak korkuyorsanız, bir Kreg eklem kiti alın ve bunları çentiklere vidalayın. Kenarlardan çentiğe kadar 1 / 3'lük kenarlardan yapın. Deliğe bir dübel koyabilir, kesebilir, zımparalayabilirsiniz ve orada hiçbir şey söyleyemezsiniz.


6

Bence güzel görünümlü bir pergola inşa ettin. Tebrikler. Yayınlardan kirişlere çapraz destek üyeleri eklediğinizde iyi olacağınızdan eminim. Bunları (2X stok) 4X4'ten 2X6'ya kadar olan boşluğa vidalayabilir veya süsleyebilirsiniz ve onları gömebilirsiniz. Her iki şekilde de yanal destek verecek, böylece yapı eğilmeyecek. Yanlara herhangi bir panel ekledikçe, size biraz ek destek verecekler. Masa ve sandalyelerinizi oraya koyup tadını çıkarmanız gerektiğini düşünüyorum! Aferin.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.