Yatağım için bir kutu yaya ihtiyacım var mı?


12

Daha küçük bir odaya taşındım ve alanımı en üst düzeye çıkarmak istiyorum. Yeni bir yatak çerçevesi inşa etmeye karar verdim, ancak bunun için nasıl çalışabileceğimi, yatağı çok yüksek hale getireceği için kutu yayınımı ortadan kaldırmam gerekecekti.

Şu anda metal bir çerçeve üzerinde kutu yaylı standart bir yatağım var. Yeni yatak çerçevesinin yeterince sağlam bir temeli varsa, kutu yayını çıkarabilir miyim?


5
Kutu yaylar araba satıcılarında pas kaplamaları gibidir. Satıcının kârını artırmak dışında gerçek bir amaç sunmuyorlar.
DA01

4
@ DA01 Kabul etmiyorum. Ben ve olmadan yatak uyudum ve ben her zaman tercih ederim. Kişisel tercih ama size sadece bir şeyler satmak için var olduklarını düşünmüyorum.
Steven

1
Şahsen, DA01'e katılıyorum. Ve yatağımızın zemine bir tane olmadan daha alçak olmasını seviyorum. Aslında, yatağımız hiçbir yerde yay olmadan, doğrudan yerde yatıyor. Bu, birkaç yıl önce köpeğimiz yaşlanınca yapıldı, ancak onu bu şekilde bırakmayı seçtik. Tamamen kişisel bir tercihtir.

5
Kesinlikle rahat bulmak ne satın. Tek noktam , yatak endüstrisinde çok miktarda işaretleme ve gereksiz özellik olması. Biraz araştırma, fazla ödeme yapmamak için uzun bir yol kat ediyor.
DA01

2
Sağlam temel çıtaları veya yatağın her tarafına hava girmesini sağlayan bir şey mi? Yatağı sağlam bir yüzeye koymak (tam bir ahşap levha veya düz bir zemin gibi) genellikle kötü bir fikirdir, çünkü yatak nemi altından tutabilir.
Curtis

Yanıtlar:


12

Evet. Kutu yay yerine çıta kullanabilirsiniz. KÜÇÜK biraz daha sert olacak, ama mükemmel para cezası ve yatağınızın nasıl daha az gıcırdadığını seveceksiniz. İşte bir Ikea yatak çerçevesi montaj kılavuzundan bir resim - sadece örnek olarak:

resim açıklamasını buraya girin


Ve diğer cevaplarda önerildiği gibi çıtaların üzerine bir tür ince tahta ekleyin.
Ken

2
Gönderen Döşekler gitmek : "Birçok Avrupalı kutu yay olmadan platformu yatak kullanın bunları şikayet duymak yapın.?"
Joshua Drake

Birçok Amerikalı, kutu yaysız platform yatakları da kullanır ve bu kurulumdan çok memnun olur. Birincisi ben. Leydim bir diğeri, ama Amerikan tarzı bir platformda bir futon yatak kullanıyor olsa. "Eğer olursa, mümkün olmalı."
keshlam

Ben Amerika'da yaşayan bir Avrupalıyım ve yay kutusu kullanmıyorum çünkü yatak "çok yüksek" . Yatağa gitmek istediğimde, dağa tırmanmamak için yatağa gitmek istiyorum. Sadece çıta kullanıyorum.
Cano64

7

Kutu yayları, sadece döşeme sırasında değil, yatağa girip çıktığınızda da konsantre basınç noktaları ile sonuçlanan yatak üzerindeki baskıyı eşit olarak dağıtmaya yardımcı olur. Çoğunlukla, çok sağlam ve sadece en ufak bir parça verir. Çoğu kutu dizesi yaylardan bile ibaret değildir. Normalde ucuz esnek ahşap, ince döşemelik vatka ve kartondan oluşurlar. Bir kutu yay olmadan, yatağınızda bir yay patlatma riski daha yüksektir. Bir kutu yayın kalınlığı sadece dekorasyon içindir, fonksiyonel özellikler çok daha küçük bir tasarıma indirgenebilir.

Çıtalar tipik olarak yayları (bobinleri) olmayan şiltelerle kullanılır. Çıta yaklaşımına gitmek ve yaylı bir şilte istiyorsanız, çıtalar üzerinde ince ama güçlü bir tabaka gibi malzeme kullanmanızı şiddetle tavsiye ederim. Kontrplak veya sahte ahşap paneller gibi bir şey.

Yeni çerçevenizi oluştururken bu kavramları göz önünde bulundurun ve geleneksel bir kutu yayı olmadan mükemmel bir şekilde iyi olmalısınız.


3
Çıtaları örtmek için kontrplak veya sahte ahşap paneller kullanmak yerine bir pegboard levha kullandık. Avantajı, yatağın nefes almasına izin vermesiydi.
pdd

@pdd, Bu harika bir fikir!
13'te kullanılabilir

4

Yatağın döşenmesi için bir temele sahipseniz, ihtiyacınız yok, kalın bir kontrplak tabakası yapacaktır, çünkü temelde sadece bir kutunuz varsa 4-6 inç daha düşük bir yatağa sahip olursunuz. 4 inçlik tipik bir yatak.


2

Yıllarca mobilya satan bir arkadaşım var. Bana kutu yayların bir yatağın sıkılığını büyük ölçüde değiştirebileceğini söyledi. Bu nedenle, daha sıkı bir yatak satın almak istiyorsanız, bunun yerine kutu yayını çıkarın.


2

Avrupa'da hiç kimse kutu yayları kullanmıyor. Çıta veya tel örgü kullanırlar ve üzerine şilte koyarlar. Kutu yaylar sadece hatalar için bir yuva! Git ve IKEA'da bir Euro yatak satın al, daha az maliyet, daha az yer ve böcek yuvası yok!


0

Bence en iyi yatak, özellikle kamp kalitesinde hava yatağı için değil, bir yatak için tasarlanmış kaliteli bir hava yatağıdır. Bunları yapıp yapmadığını bildiğim sadece bir şirket, ama adını söylemeyeceğim. Muhtemelen reklamları görmüşsünüzdür. 20 yılı aşkın bir süredir kullanıyor ve harika. Sıkılığı ayarlayabilirsiniz. Hiç zıplamıyor. Altında kutu yaylara karşı bir kontrplak levha kullanıyorum. Bazı "köpük" tipi yataklarda bulunan tehlikeli kimyasallar. 1. günden 20 yıl sonra aynı sıkılık. Sadece hoşlanmayanlar geleneksel yatak satıcılarıdır, çünkü işlerini götürürler.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.