Tuvalet tam patlama yapar, her saatte bir saniye dolum


10

Her zaman kız arkadaşım ve kedim beklenmedik ve şiddetli ses ürkütücü hariç, bu konuda uyku kaybetmek olmaz.

Bu yüzden tuvaletimizdeki doldurma valfini değiştirdim (bir kit kullanarak, böylece kilit somunundan taşma ağzına kadar her şey, ancak piston veya tutamak değil). Harika çalışıyor. Sızıntı belirtisi yok (en azından zeminde veya duvarda değil). Tankın arkasında yazılı olan dolum hattına kadar her seferinde tam bir yeniden dolum yapar. Taşma musluğu, taşma borusunun içinde değil üstünde.

Her sıklıkta (belki de saatte bir kez), tuvalet, şamandıra akışı kesecek kadar düşüyor ve daha sonra sadece bir su fışkırmasıyla yükseliyor gibi, yarım saniyeliğine çığlık atıyor.

İlk düşüncem buharlaşma oldu, ama 1) bu kadar hassas ve 2) eski doldurma vanamızın bunu yapmadığını biliyorum (en azından ben bunu hatırlamıyorum ve eminim hem gf hem de kedi olsaydı bundan bahsederdi).

Tweak vermediğim tek şey su seviyesi vidasıydı, çünkü kritik nokta çizgisi ve taşma borusu 1 inç aralıkla belirlenmiş (göz küresi) ve su tam olarak yukarıda belirtilen çizgiye kadar dolduruyor.

Su seviyesi ise, bu kendiliğinden ve kısa patlama, su seviyesini düşürmek veya yükseltmek gerektiğini gösterir mi? Birisi bunun neden olduğunu açıklayabilir mi? Su seviyesi ayarının şamandıranın "yüzdüğü" yerde değiştiğini hayal ediyorum, bu yüzden su seviyesi bir yeniden dolumdan sonra olması gereken yerde ise, neden kısa bir patlama için 30-60 dakika sonra çalışsın?

Yanıtlar:


16

Açıkladığınız semptomlara neden olan en yaygın sorun, sineklik etrafında yavaş bir sızıntıdır. Zamanla kaseye çok az miktarda su akar, tank seviyesini az miktarda düşürür ve tankı doldurmak için birkaç saniyelik şamandıra valfini etkinleştirir. Doldurma vanasını sökmeden önce yapmanız gereken, kanadı kontrol etmek, temizlemek ve iyice oturtmak ve drenaj üzerinde ortalandığından emin olmaktır. Kenarlarda aşınma veya çatlak belirtileri varsa değiştirin. Fantom dolgular arasındaki tank seviyesini izleyin, hiç değişiyor mu? İkinci şey şamandırayı hafifçe düşürmektir, böylece su doldurma işaretinin yaklaşık 1/2 inç altına kadar dolar. Bu, taşma sırasında su kaybetme ve doldurma vanasını takma olasılığınızı ortadan kaldırır.

Bu kontroller basit, ucuz ve genellikle çok yaygın bir sorunu çözüyor. İyi şanslar.


İyi karar. Bana giriş üzerinde aşırı baskı düşündüren "yarım saniye tuvalet shrieks" ifadesiydi.
ChrisF

Yine de sineklik değiştirmeyi düşünüyordum, ancak genişlik (veya menteşe) standart olmadıkları korkusuyla tereddüt ettim. Taşma borusuna giren suya kadar, bu, dolum bittikten 30 dakika sonra olur mu?
Anthony

Bazı yeni vanalar çok hassastır, özellikle de top yuvarlağı tertibatında şamandıralı olanlar. Ayarlandığı yere bağlı olarak, etkinleştirmek için yalnızca 1 / 8'lik aşağı doğru hareket gerekebilir. Taşma borusunun seviyesine çok yakın ayarlanırsa, olabilir. İlk olarak aşınmış veya yanlış hizalanmış bir sinekle bahse girerim.
shirlock evleri

Seviyeyi düşürdüm, hala anladım, ancak daha az sıklıkta görünüyordu. Kanatçıyı değiştirdim - daha önce düşünmediğim gibi - hala oldu. Seviyeyi başka bir çentik düşürdü, o zamandan beri fark etmedim. Teşekkürler!
Anthony

20

Tekrar doldurulmadan önce tekrar doldurulduktan sonra depoya birkaç damla gıda boyası ekleyin. Dağıldığından emin olmak için biraz karıştırın. Daha sonra, o renkli sudan herhangi birinin sızıntı olup olmadığını görmek için kaseyi izleyin. Eğer öyleyse, o zaman diğerlerinin açıkladığı gibi bir sızıntı sineklik var emin. Değilse, sorun muhtemelen arz tarafındadır.

Unutmayın, besleme suyunu içeri sokuyor ve sızmıyorsa, renkli suyun herhangi birinin taşma seviyesine düşmediğinden emin olmak için seviyeyi geçici olarak düşürmek isteyebilirsiniz.


büyük ipucu. Bundan bahsetmeyi unuttum. Harika çalışıyor. + oy
büzgü evleri

1
Su kaynağını da kapatabilirsiniz. Seviye düşerse, kaçak olduğunu biliyorsun.
BMitch

1

Besleme borusuna uyan akış sınırlayıcıyı (genellikle plastik bir sarmal) taktınız mı?

Su basıncının valf için çok büyük olması ve onu zorlamaya zorlaması olabilir. Bu, valfin tekrar kapanması için yeterli basıncı tahliye eder. Suyun taşmasına neden olmak yeterli değildir ve gün boyunca tuvaleti kullandığınızda doğru seviyeye sıfırlanmaya devam edecektir.

Bunu kontrol etmenin bir yolu, geceleri son tuvaleti yıkamak, gerçek su seviyesini işaretlemek ve sonra sabah bu seviyenin biraz üstünde olup olmadığını görmek olacaktır.

Artık vana ile birlikte gelen kısıtlayıcıya sahip değilseniz veya bir yedek bulamıyorsanız, bunun yerine kullanabileceğiniz kısıtlayıcı vanaları alabilirsiniz.


Bu, duş başlıkları ve evye bataryalarındaki akış kısıtlayıcılarına benzer mi? Yıkayıcıdan önce mi sonra mı gider? Tuvalet besleme borusu için standart boyutta mı? Doldurma vanasını değiştirirken ya biri olmadığından ya da (aptalca) attığımdan eminim. Boyut standartsa, sadece bir tane alacağım.
Anthony

@Anthony standart olmalı, yaklaşık 1 - 1 1/2 inç uzunluğunda. Tam olarak nereye takılması gerektiğini hatırlayamıyorum (tuvaletlerimizi / doldurma vanalarımızı taktığımdan bu yana bir süre sonra). İzolasyon valfinden hemen sonra oldukça eminim. Bir görüntü kazmaya çalışacağım.
ChrisF

Kısıtlayıcı tipine bağlı olarak bazen yeni valfin içine doğru kayarlar, iyi toplama @ChrisF
UNECS

Valfte yukarı kayarsa, şaft rondelasına koymaktan ve taşma memesini bağlamaktan başka bir şey yapmadığım için önceden kaydırılmıştır. Eğer tedarik hattında (ve bağlantı noktasında), bir tane görmüyorum ama aynı zamanda bir yedek almak için google'da iyi bir isabet bulamıyorum. Bu ücretsiz olduğu için şamandırayı düşürmeye çalışacak.
Anthony

0

Bunun ne olduğu hakkında iyi bir fikrim var çünkü benimki aynı şeyi yapıyor. Yıkama vanasını değiştirme talimatlarında, "Yüksek Sıkma ve sonra elle sıkmanın ötesinde 1/2 tur sıkmak için alet kullanma" yazıyor. Şey ... Ben bir "aracı" yoktu (bir floş vana aracı - özel bir öğe olurdu) bu yüzden elle sıktım. Şimdi su tanktan kaseye çok, çok yavaş akıyor. Hayatımda bir kez kullanacağım özel bir araç almaktan nefret ediyorum, ama bunlar molalar.


Bu, kullanıcının kanadı değiştirmeden önce problemi olduğu gerçeğini göz ardı eder ve sonunda su seviyesini biraz düşürerek çözdü.
Ecnerwal
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.