Lavabo ve drenaj borusu arasındaki köprü boşluğu


9

bağlam

Kiraladığım dairenin banyosunun kenarını kırdıktan sonra, masraftan tasarruf etmek için bir yedek parça yerleştirmeye çalıştım. Bu benim ilk sıhhi tesisat projem!

Yontma orijinal havza ( Orijinal havza )

Buradaki tesisatın oldukça eski olduğunu düşünüyorum - borular metal ve bir karıştırıcının aksine ayrı bir soğuk ve sıcak musluk var. Apartman kompleksi de 1970'lerde inşa edilmiş gibi görünüyor.

Dairenin ana bölümündeki suyu kapatmayı, besleme hatlarını ve drenaj borusunu sökmeyi ve havzayı çekmeyi başardım. Neyse ki, yeni havza orijinal havzanın duvar desteklerine uyuyor!

Yeni havza yerleştirildi ( Yeni havza )

Benim sorunum

Yeni havuz, drenaj borusunun yaklaşık ~ 5 cm (~ 2 inç) üstünde oturur.

görüntü tanımını buraya girin ( Lavabo ve drenaj borusu arasındaki boşluk )

Bu açığı kapatmam için en pratik çözüm nedir? Tüm drenaj borusunu ve lavabo tuzağını değiştirmem benim için daha mı iyi, yoksa bu boşluğa tam olarak uyan bir pvc adaptör benim için mümkün mü?

Drenaj borusu ( Drenaj borusu )

Ek olarak, drenaj borusu oldukça gangster görünüyor - düzensiz diş açmanın yerini tutacağını veya sızıntıyı önlemek için kullandığını düşündüğüm bir ip var?

Manky eski drenaj borusu ( Manky eski drenaj borusu )


3
İp, bir noktada sıhhi tesisat bağlantılarının dişlerine su geçirmez hale getirmek için sarılmış olan fitil gibi görünüyor. Çoğunlukla naylon bant veya kimyasal bir "uyuşturucu" ile desteklenmiştir. (Büyük ölçüde, eski çalışma / koruma durumlarında zaman zaman değiştirildiğinden dolayıdır.)
Matthew Gauthier

1
Ayrı sıcak ve soğuk muslukları mikser musluğu ile değiştirdiğinizi görüyorum. Sıcak ve soğuk su devrelerinin ayrı kalması gerekebileceğinden bu uygun bir ikame olmayabilir . (Sıcak su değilken soğuk su içme kalitesindedir).
SQB

Mükemmel nokta @SQB, bu olasılığı bile düşünmedim. Özel şartlarımız için, lavabo banyodadır, bu yüzden bu musluktan gelen tek su tüketilir, dişlerimizi fırçaladıktan sonra ağızlarımızı durulamaktır. Sıcak su sistemi modern görünüyor ve banyonun yanındaki bir dolapta oturuyor. Bitmiş ürünü (aşağıda cevabında görüldüğü gibi) ev sahibine gösterdim ve başparmaklarını kaldırdım, umarım bu bir sorun olsaydı, bunu işaretlerdi.
Allan

Yanıtlar:


7

Borunun çapını ölçmelisiniz (hem iç hem de dış çap önerilir) ve ardından bölgenizdeki benzer tesisat malzemelerinin mevcut olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Etrafta alışveriş yaparken “A” yı bile yanınıza alabilirsiniz.

görüntü tanımını buraya girin

Aramak istediğiniz şey, kayma mafsal tipi bir kaplin tipine uyan iki parçada gelen "A" kısmına benzer bir parça. Aşağıdaki resim ne istediğinizi bir fikir. Belirtilen alandaki kayma eklemi daha büyük bir çapa sahiptir, böylece lavabonun tabanından üst kuyruk parçası doğru uzunlukta kesilebilir, ancak yine de nihai uzunluk ayarı için genişletilmiş alanın içine girip çıkar.

görüntü tanımını buraya girin


Harika görünüyor Michael - açıklama ve bazı resimlere açıklama ekleme çabası için teşekkürler. Bu akşam yerel hırdavatçıma gideceğim (Avustralya’da, Bunnings adında bir yer) drenaj borusu (tuzaklı ve diğerleri) ile birlikte kalacağım bir parçayı avlayacağım.
Allan

1
@AllanofSydney aynı zamanda havzanızdan dişli kısmı da çıkarabiliyorsanız, her iki uca da uyan bir parçayı alma ihtimaliniz çok yüksektir - sadece Bunnings'deki danışmanlara danışın.
Kromster

@Kromster İyi fikir, yapacak!
Sydney’den Allan,

1

Yukarıda verilen cevabı kabul ediyorum çünkü yaptığım işle kıyaslandığında daha şık olduğuna inanıyorum.

Michael'ın cevabını aldıktan sonra P-trap & tahliye borusunu çıkarmaya çalıştım, ancak başarısız oldu. Bu yüzden, en iyi çözümün, herhangi bir şekilde boşluğu doldurmak olduğuna karar verdim.

Sıhhi tesisat mağazasını ziyaret ettikten sonra aşağıdaki ekipmanla geri döndüm:

sıhhi tesisat mağazasını ziyaretten gelen ödül

Soldan sağa, bunlar:

  • 40mm'lik bir boruyu 32mm'lik bir boruya bağladığına inandığım bir pirinç adaptör (drenaj 32mm'dir).
  • Sonraki PVC boru uzatma, benim boşluk çok daha uzun, ama boyutlandırılabilir mümkün.
  • Bunun sonunda, musluğu (32mm) uzatma borusuna (40mm) bağlayacak bir adaptör var.
  • Sonunda, havzadan geçirilecek orijinal musluk (32mm).

Adaptörlü Musluk ve Drenaj Borusu

Uzatma noktası olmadan adaptörler takılı olarak şimdi bizim boşluğumuz. Buradan boşluğu ölçtüm ve boruyu boyuta göre kesmeye hazırlamak için işaretledim. Adaptörlerde kaybedilen uzunluk, boru ve adaptörlerin üst üste binmesi nedeniyle bu iş çok zordu.

Borunun işaretlenmesi Borunun kesilmesi Boruyu yapıştırma

Ve nihayet, bitmiş proje - oldukça uzak, ama işi yapıyor. Her bağlantı noktasında bol miktarda su tesisatçısı bandı kullanmak zorunda kaldım (bence en az dört numara).

Tamamlanmış ürün

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.