Alçıpan katılırken her bir çamur tabakasını zımparalamalı mıyım?


14

İlk alçıpanımı sıvalıyorum ve daha önce birkaç kez yapan bir arkadaşımdan tavsiye aldım. Katlar arasındaki çamuru (birleşik birleşik bileşik olarak) zımparalamamam gerektiğine inanıyor, ama sanırım yapmalıyım. İlk katın olması gerektiği kadar pürüzsüz olduğunu düşünmüyorum ve sanırım bir sonraki kattan önce küçük çıkıntılar yapmak iyi bir fikir olurdu. Kesinlikle bıçağın bir sonraki tokatlamak onları yakalayacak ve uzun sırtları veya çizikleri akıntıya bırakacaktır.

Yanıtlar:


13

Evet, katlar arasında herhangi bir çarpma yapın, ancak mükemmel hale getirmeye gerek yok. Bir direğin ucundaki ekran zımparası bu iş için en iyi araçtır. Ve daha sonra zımparalamaktan kaçınmak için çamur hala kururken herhangi bir yumruları en aza indirmeniz gerektiğini söylemeye gerek yok. Bazıları, son kat üzerinde premiks eklem bileşiği kullanılmasını ve kurumadan hemen önce, herhangi bir yumru çıkarmak için hafif nemli bir süngerle geçmesini önerir.


6
Katlar arasında nadiren zımparalıyoruz, ancak herhangi bir güçlendirici ve yükseltilmiş patikaları kesmek için 8 inçlik bir bıçak kullanıyoruz. İlk katta ayar tipi çamur, 2. ve 3. katlarda ön karışım kullanıyoruz. Son katın ıslak yüzmeden veya zımparalamadan önce tamamen kuruması gerekir. Hala nemliyse, yuvarlanır veya çizilir. Çamurlama çok pratik gerektirir ve bir DIYer'ın tecrübeli bir profesyonelden çok daha fazla zımparalaması gerekebilir. Çok memnunum "Sanatçılar". LOL. Onları izlerken hala hayranlık duyuyorum. 38 yıldır yapıyorum ve hala hızlarına ve kalitelerine uygun değilim.
shirlock evleri

@shirlockhomes Burada ıslak yüzen duymuştum ama kendim denemedim, bu yüzden işaretçi için teşekkürler. Habitat projelerinde çamurlamayı yapmamıza izin vermiyorlar, çünkü iyiden daha fazla hasar vereceğiz. Bir sürü zımparalama grubu yaptım ve sanatçılar ile amatörler arasında büyük bir fark var. Ve keşke bu cevabı + 1'leyebilseydiniz!
BMitch

1
Teşekkürler, ama çok oy aldım. Zenginliği yaymalıyım. lol. Başka bir ipucu: son katta, biraz su ve Fildişi sıvı bulaşık sabununu çamurla karıştırın. Çok iyi karıştırın. Yumuşak tereyağı gibi çok pürüzsüz devam eder ve daha az hava kabarcığı vardır. Bu tarif aynı zamanda yağsız kaplama problem alanları, zımpara izleri veya duvar kağıdı çıkarılmasından kaynaklanan hasarlı alçıpan için de mükemmeldir. Ayrıca son finisaj için sadece ince zımparalama süngerleri kullanıyoruz.
shirlock evleri

1

Başlangıçta kum gerekiyorsa, ama birkaç denemeden sonra bahse girerim, katlar arasında zımpara yapmanıza gerek kalmadan ustalaşabilirsiniz. Son kattan biraz sonra zımparalamanız gereken yere ulaşacaksınız.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.