Bir radyatörü boyamak için ne tür boya ve kaç kat kullanılmalıdır?


6

Oldukça uyumsuz bir iç tasarım anlayışıyla yeni bir eve taşındık. Özellikle bir odayı göstermek için, duvarlar turuncu, tabandan tavana raflar turuncu, şömine mantosu turuncu, pano turuncu ve radyatör turuncudır.

Tüm oda aynı portakal renginde ve hatta aynı boya türünde boyanmış gibi görünüyor.

enter image description here

Duvarları ve radyatörü yeniden boyamak isterdim ama radyatörleri boyamak için yeniyim ve nereden başlayacağımı bilmiyorum. Hangi boya türünün kullanılacağı ve kaç kat boya uygulanması gerektiğiyle ilgileniyorum.


Ne tür bir radyatör?
kavisiegel

@kavisiegel: Bilmiyorum ama bir fotoğraf çektim alakalı olması durumunda.
Ambo100

Buhar mı yoksa sıcak su mu olduğunu biliyor musunuz? Buhar daha yüksek bir sıcaklıkta akar ve farklı bir işleme ihtiyaç duyar. Borular her iki ucundan da akıyor mu?
rjdevereux

Yanıtlar:


9

Eğer bir dökme demir radyatörden bahsediyorsak, bu iyi bir işlem.

İlk önce eski bitişi kaldırmanız gerekir. Kumlanabilir veya birkaç saat zımpara kağıdı ile içeri girebilirsiniz. Bir açılı taşlama makinesindeki bir tel tekerlek iyi bir parça çıkarabilir veya bunları soymak için kimyasallarla şansınız olabilir. Kimyasallar kullanırsanız, tamamen kurumasını beklemeniz gerekir, ardından tüm kalıntıların gittiğinden ve yüzeyin yeterince pürüzlü olduğundan% 100 emin olmak için radyatörün çıplak metalini zımparalayın.

Sonra, tüm zımpara kalıntısının gittiğinden ve içerisindeki diğer çöplerle birlikte olduğundan emin olmak için bir temizleyici ile temizlemek isteyeceksiniz. Boya, onsuz çok iyi yapışmaz ve ısıtıcı kadar genişleyen ve daralan bir şeyle .. tamamen temiz olduğundan emin olmak istersiniz.

Şimdi duvarlarınızı ve döşemelerinizi koruma zamanı. Damla bir bez alın, bir yarık kesin ve birimin üzerine kaydırın. Duvarlara bantla, zemine bantla ve yapabildiğin kadar yarık bantla.

Daha sonra astarlamanız gerekecek ve son bulduğunuz boyaya göre astarı seçmeniz gerekecektir.

Boya zamanı. Yağ bazlı boya tutunmalıdır, ancak büyük olasılıkla sprey emaye boya ile daha iyi şanslar olacaktır. Birkaç kalın kattan ziyade birçok ince kat kullanın. Hangi boyaya karar verirseniz verin, 220 dereceye kadar dayanabileceğinden emin olun - Sadece güvenli olması için.

Alternatif olarak, bir radyatör kapağı oluşturmaya bakabilirsiniz.


Uğraştıracağa benziyor. Radyatör kapağı olarak düşünmemiştim, bu iyi bir öneri!
Ambo100

1

Radyatörlerin ne kadar ucuz olduğu göz önüne alındığında (liste fiyatından% 80 indirim bekliyoruz), sadece onları değiştirirdim.

Bir radyatörde uzun süre dayanacak bir boya bilmiyorum, ancak yeni boyanız ne kadar iyi olsa da, turuncu boya bozulur başarısız olmaz.


-3

"Rehab Addict" da Nicole, eski BROKEN radyatörlerini bir kutu içinde metalik sprey boya ile boyadı. Radyatör başına 2 kutu mı?


Hayır: radyatörler için yüksek sıcaklık boyasına ihtiyacınız vardır.
Daniel Griscom
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.