İki 5k BTU kliması, bir 10k BTU ünitesiyle aynı soğutma gücünü üretiyor mu?


5

10k BTU klimasını 2 5k BTU klimasıyla değiştirip aynı sonucu alabilir misiniz? Veya bir adet 10k BTU klima satın almanın 2 adet 5k BTU klimaya sahip olmaktan daha iyi olmasının bir nedeni var mı?


1
En muhtemel cevap güç çekmek olacaktır. Ben de bir kıvılcım olmadığımı söyleyeceğim, ancak iki ünite çalıştırmanın bir ünite çalıştırmaya göre daha az ekonomik olacağını tahmin ediyorum, ancak bu sadece kişisel soğutmaya ihtiyaç duyulduğu gibi bireysel duruma bağlı olacak. bir kısmı her ikisi de değil.
UNECS

Pencere birimlerini mi kastediyorsunuz? Onları soğutulan alana göre boyutlandırmak istiyorsunuz. 2 5k birim, 2 odayı soğuturken, bir 10k birimden daha iyi olacaktır.
DA01

@ DA01 Her ikisi de pencere ünitesidir ve soğutmam gereken büyük bir odadır
Ichiro

3
Verimlilik akıllıca, büyük bir ünite + salınımlı veya tavan vantilatörü daha iyi olurdu. Sırtınız bakımından iki küçük birim muhtemelen daha iyi olur;)
DA01

Yanıtlar:


2

10k A / C daha büyük bir kompresöre sahip olacaktır, ancak yalnızca bir fan, bir kontrol devresi, vb. Olacaktır.

Sonuç olarak, 10k'nin genel olarak daha verimli olacağını düşünüyorum. Bakmanız gereken her birinin güç tüketimidir - 5k'yi ikiye katlayın. Genel olarak 10k’nin 2 5k’den daha az bir süre için çalışacağını umuyorum - ancak hatalı olabilirim. Çeşitli bileşenlerin güç tüketimine bağlıdır ...


2
Merkezi klima ünitelerinden bahsediyorsanız. Ayrıca, eğer bölgeler kullanılıyorsa, bölge konfigürasyonuna bağlı olacaktır. Bir birim evin gölgeli bir bölümünü soğutuyor olabilir, diğeri ise evin güneşli bir bölümünü soğutuyor. Bir termostat diğerinden biraz daha sıcak olabilir veya bir bölgede daha fazla ısı üreten cihaz (ve / veya insan) olabilir.
Tester101

Pekala, pencere ünitelerinden bahsediyor ... bu yüzden bölgeler biraz dinamik ...
The Evil Greebo 24:12

İki birimin avantajları, sıcaklıkları en iyi şekilde dengelemek ve aynı zamanda% 100 duruş süresinden kaçınmak için evi imar etmek olacaktır. Birinin onarılması gerekiyorsa, diğeri hala çalışmaya devam edebilir ve duruşma zamanında bir miktar rahatlık sunabilir.
Matt Adams

2

Eğer iklim / oda durumunuzda sık sık bir 5k ünite yeterli olacaksa, daha uzun devirlerde çalışacak ve nemi 10k üniteden daha iyi düşüreceği için daha verimli olacaktır (nem, ılık hava konforunun kilit bir işlevidir). Her ikisinin de sık sık gerekli olması muhtemelse, o zaman teknik özelliklere bakardım; Greenbo muhtemelen analizinde haklı, ancak özellikleri size kesinlikle söylerdi.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.