Halının bir bölümünü kesmek için özel bir şey var mı?


10

Giriş yolumu genişlettiğimde halının bir bölümünü kesiyorum ve düzgün tutulduğundan emin olmak istiyorum.

resim açıklamasını buraya girin

4 'yüksek duvarını çift kırmızı çizginin olduğu yere koyuyorum ve halının bu bölümünü kesiyorum (daha sonra muhtemelen döşeyeceğim). Şu anda, iki oku çizdiğim yerler dışında her yerde çakmak şeritleri var. Bu bölümü kesersem, sanırım yeni yapışkan bantları koyup halıyı bir şekilde takmam gerekiyor. Bunu yapmak için şu halı germe araçlarından birini kullanmam gerekecek mi? Yeni duvarı yerine yerleştirmeden önce veya sonra yapıştırıcı şeritleri bırakmalı mıyım? Bunu kesmenin ve problemlerden kaçınmanın en iyi yolu hakkında başka önerileriniz var mı?


Güncelleme:

Sadece bununla tekrar karşılaştım, birkaç fotoğraf ekleyeceğimi düşündüm (bunu birkaç yıl önce bitirmiş olmama rağmen).

İstediğim kesimi işaretlemek için bazı ressamın kasetini kullandım ve liflerin hasar görmediğini / yerinden çıkmadığından emin olun, sonra keskin bir maket bıçağı ve düz kenarlı bir seviye ile kesin.

resim açıklamasını buraya girin

Yaptığım duvar sadece 2x4 bir çerçeveydi ve yerine koymadan önce, halının kenarı boyunca bir tack şeridi koydum ve takmak için elimden gelenin en iyisini yaptım.

resim açıklamasını buraya girin

Halının bir köşesini kestim ve hala 4 tarafa da bağlı olduğu için, gerçekten hareket etmedi ya da "gerilmiş" (endişe duyduğum şey) olması gerekmiyordu.

Kapı açılması için, bir halı eşik tack şeridi kullandım (adını unutma - içinde bir PVC kalıp parçasını dikişi örtmek için içine ittiğiniz bir kanal var):

resim açıklamasını buraya girin

Bu yüzden, küçük bir girişle dört yıl yaşadıktan sonra, bir seferde sadece bir kişi olabilirdi, nihai sonuçtan tamamen memnun kaldık ... geri kalan iki ay boyunca o evde yaşadık. Hayat böyle :)

resim açıklamasını buraya girin

Yanıtlar:


3

Yapıştırma şeritlerini duvardan sonra takmanızı tavsiye ederim. Bu şekilde ayakkabı kalıplamasını kenarın üzerine koyabilirsiniz. Bir zamanlar halıyı değiştirdiğimde çok amaçlı bir bıçak bıçağıyla kestim ve yeni halıyı indirmek için herhangi bir özel alete ihtiyacım yoktu.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.