Bazı telleri yeniden yönlendirmek için ne kadar alçıpan kesmeliyim?


7

Sadece bazı kabloları hareket ettirmek için ne kadar alçıpan kesileceği konusunda tavsiye arıyorum.

enter image description here

Tavanda giriş gücü olan bir kablo ve giriş yolundaki ışık için anahtarlı bir bacak ve duvardan çıkan yeni bir çete kutusuna koymak istediğim duvardan (dış ışık) çıkan başka bir tel var. duvar. (Duvarda yükseklikte bir bağlantı kutusu kullanmam gerekecek çünkü tel çok kısa ve bunun tamamen yeni bir tel çalıştırmak için tavan arasına girmekten daha kolay olduğunu düşünüyorum.)

Alttaki tel odadaki prizlere gider, ki aşağıdaki boşluklara girmem gerekiyor. (Oradan yeni bir devre ekliyorum ve düğmeyi sağ ön taraftaki duvara yerleştiriyorum. Evimin tüm ön yüzünün tek bir kırıcıda olmaması güzel olacak.)

Dış duvarlar 24 "OC'dir ve ya kraft yüzlü yalıtıma sahiptir ya da buhar bariyeri olarak kullanılan kraft kağıt vardır.

Buhar bariyerinin, yalıtımın bozulmasını en aza indirmek ve daha sonra tamirini kolaylaştırmak için bu duvarın ne kadarını açmalıyım? Saplamaya doğru gitmeli miyim, yukarıdan aşağıya mı (yani, 24 "x 8 'bölümüm var) veya delik açıp telleri kesmeye çalışmalı mıyım?


Düzenleme: Saplamayı kestirdim, telleri çalıştırdım, yeni buhar bariyeri yerleştirdim ve akustik kalafatla kapattım ve sonra alçıyı vidaladım. Duvarın tamamen açık olması kesinlikle tellerin çalışmasını kolaylaştırdı ve elbette alçıpanın altını vidalayacak bir şeyim vardı.

enter image description here enter image description here enter image description here


Cevap her zaman mümkün olduğunca azdır.
Brad Gilbert

Yanıtlar:


8

Etrafa hurda atmadığınız sürece, yine de 4x8 yaprak alçıpan satın alacaksınız (hasarlı panelleri bulamıyorsanız veya hırdavatçı yarım sayfa satmıyorsa). Bu yüzden 4x8'den küçük bir şey, aynı yama işinde olacak, bu yüzden ihtiyacınız kadar kesin. Sadece bir damızlığın ortasında denemeyi ve bitirmeyi unutma.

8 fit ise. yerden tavana kadar, bir sonraki dikmeye kadar tüm yolu kesmek, sadece bir dikiş yapıştırmanız gerektiği anlamına gelir. Bu büyük olasılıkla bir demet deliğin açılması daha kolay olacaktır.


2
Ben de aynı sonuca vardım, bu yüzden de aynısını yaparak bitirdim. :) Ayrıca küçük deliklerden geçerken denemenin ve çalışmanın daha da sinir bozucu olacağını düşündüm.
gregmac
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.