HVAC kanalımda bulduğum bu cihaz nedir?


11

HVAC kanallarına bir kamerayla bakıyordum ve bu cihazı bir zemin kirişinin yan tarafına bağlı buldum. Hava dönüş menfezinden yaklaşık 2-3 feet uzaklıktadır. Bu ne?

resim açıklamasını buraya girin resim açıklamasını buraya girin


1
Herhangi bir şeye bağlı mı? Diğer tarafta teller falan var mı?
The Evil Greebo

4
Bir alarm hoparlörü veya bağımsız siren sürücüsüne sahip bir hoparlördür (aynı gövdeye sahip birkaç model vardır). Ayrıca birkaç ulusal alarm şirketi tarafından özel olarak etiketlenmiştir. Mevcut bir bağlantıyı bulmakta zorlanıyorum, mevcut modelin kenarları yuvarlak görünüyor. Bence DSC OEM.
Tyson

3
Dönüş hava deliklerinde derecelendirilmiyor veya izin verilmiyor, ancak maalesef sizinki gibi birçok kişi var.
Tyson

2
İyi bir arama buldum: bir Google IMAGE aramasına “DSC yüzey sireni” koyun ... bu modele ek olarak “yalnızca hoparlör” de satılır.
Tyson

4
Bahsetmedim ama bu da belli değil, “neden orada olacağını” sordunuz. Ev sahipleri duvarlardaki çirkin şeyleri sevmezler, alarm montajcıları onları [dönüş] hava kanallarına rahatça gizler. Ev Alarmları, orijinal yapım sırasında kurulmadıkça kod ihlallerine karşı asla denetlenmez ve o zaman bile “dönüş havası kanallarındaki hoparlörler” denetçilerin radarında olmayabilir.
Tyson

Yanıtlar:


13

DSC yüzey sireninin bir biçimi . Dahili bir siren sürücüsü olabilir veya “yalnızca hoparlör” olabilir. Genellikle ev alarm sistemleri ile kullanılırlar.

Bunlar zaman içinde çeşitli ulusal alarm şirketleri tarafından özel olarak etiketlenmiştir.

Bir dönüş hava kanalında kullanım için derecelendirilmemiştir veya herhangi bir kod tarafından izin verilmemektedir. Ne yazık ki sizinki gibi kanallarda çok fazla var.


5
Peki, potansiyel bir ateşli sanal Demokles Kılıcı binin başları üzerinde sarkan "talihsiz" veya "özensiz işçi, tisk tisk gibi talihsiz, bu tozlu olacak, nbd"?
dandavis

3
DSC yüzey sireni nedir?
user2357112 Monica

6
@Arluin oldukça yaratıcı, kanallar aslında sesi evde çok iyi taşıyor. Ve evet kapalı bildirim ve yüksek sesle. Tesisatçıların kanalı “gizlemek” için kullandıkları bir diğer argüman, sanıkların sessizliğini bulmanın daha zor olacağıdır.
Tyson

6
@dandavis Bu talihsiz bir durum çünkü yangın sırasında evde hızla yayılacak zehirli bir duman kaynağı. Cihaz plenum dereceli değildir ve bu nedenle herhangi bir bina kodundaki bir hava kanalında izin verilmez.
nullabilite

4
@NKCampbell, siren çevresindeki hava akışını değiştirir. Bu, toz birikmesini teşvik eden bir "ölü bölge" oluşturabilir. Bu toz tutuşursa, yangın hala tek bir söndürücü ile söndürülebilecek kadar küçükken, sirenin evdeki herkesi öldürecek toksik duman yaymasına neden olabilir. Bu teorik bir endişe değildir - “plenum derecesi” ve benzer yangın güvenliği kurallarının nedeni, başka türlü hayatta kalmayan yangınlardan kaynaklanan zehirli dumanlar nedeniyle öldürülen insanların sayısıdır.
Mark

0

Duman dedektörü yapan SD modeli olduğundan şüpheliyim. Duman dedektörleri genellikle ticari dünyada dönüş havası kanallarına monte edilir, ancak bunun muhtemelen bir kanala kurulması amaçlanmamıştır. Bu toz birikmesi yanlış alarmlara yol açacaktır.


2
Duman dedektörü değil. Basit bir hoparlördür, dahili bir siren sürücü devre kartına sahip olabilir veya olmayabilir.
Tyson
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.