Suyum neden bu pembe filmi terk ediyor?


5

Suyumun, lavabo drenajı, banyo oyuncakları veya köpek suyu kabı gibi belirli yüzeylerde sümüksü pembe bir film bırakacağını fark ettim. Buna ne sebep olur ve nasıl düzeltebilirim?

enter image description here

Yanıtlar:


5

En çok baktığınız şey Serratia Marcescens adlı bir bakteri.

enter image description here enter image description here enter image description here

Göre Vikipedi bu commonly found growing in bathrooms (especially on tile grout, shower corners, toilet water line, and basin) yanı sıra başka birçok yerde.

Bu kaynaktan (ve diğerleri ), ondan kurtulmanın en iyi yolu iliklerine kadar düzenli temizlik ve amp; çamaşır suyu bazlı dezenfektanlarla ovalama.


Her ikisi de çamaşır suyu içeren X-14 sprey temizleyici veya Tile-X banyo temizleyici, bu nedenle çamaşırlarınızı veya halılarınızı giymeyin. Kıpırdayarak birkaç dakika ovalayın, ovalama vs.
J. Raefield

0

Ayrıca bir okul projesi için araştırma yapıyorum (su armatürlerinde kırmızımsı ve mavimsi lekelerle ilgili) ve bazı kaynaklar kırmızı lekelerin bakırdan olduğunu söyledi. Başka bir deyişle, bakırın suyunuza borulardan girdiğini ve sorunu çözmenin tek yolunun, genel olarak boruların yerini alması olacağını farz ediyorum. Mavimsi lekeler demirden de çaredir.


Bakır boyama genellikle bir sorun değildir - pas lekeleri, dökme demir borulardan bazı yerlerde çok daha yaygındır - ancak söz konusu “pembe şeyler” benim tecrübeme göre, çok fazla sümüksü ve dokunuşta kaygandır.
whiskeychief
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.