Standart bir manuel veya elektrikli matkap için çok küçük bir alanda bir delik nasıl delinir?


14

Bazı değişiklikler yapmak istediğim çok dar bir mutfak dolabım var (belki raf ekleyin). Hemen hemen her değişiklik delik delmeyi gerektirecektir ve standart bir elektrikli veya manuel matkap için yeterli alan yoktur, bu nedenle çözülmesi gereken ilk sorun deliklerin nasıl delineceğidir. Sadece 170mm genişliğinde.

Yalnızca yaklaşık 170 mm alan ile nasıl delik açabilirim?

Deliklerin sadece yaklaşık 12-15 mm derinliğinde olması gerekir.


Bu dolabın diğer tarafında ne var? Diğer tarafa geçmek için deliğe ihtiyacınız varsa, belki de daha fazla yeriniz olacak.
Eli Iser

Yanıtlar:


20

"Ofset" matkap denilen şeyi satarlar. Mandrenin motorla sıralı olması yerine 90 ° döndürülür.

resim açıklamasını buraya girin

Ayrıca, dar noktalara girmek için aynanın döndürülebileceği matkaplar yaparlar. Ayrıca çoğu matkap için ofset ataşmanı yaparlar.

resim açıklamasını buraya girin


7

Bir Dremel'e erişiminiz varsa, bunun için dik açılı bir adaptör alabilirsiniz :

resim açıklamasını buraya girin

Yasal Uyarı: Aslında bu bağdaştırıcıya sahip değilim, bu yüzden ne kadar büyük olduğunu bilmiyorum ve özellikler sayfası söylemiyor! Satın almaya karar verirseniz uygun olduğundan emin olun.


7
Bu adaptörleri standart matkaplar için de yapıyorlar
Steven

7

Ahşap veya alçıpan içine giriyorsanız , standart bir tornavidadan çok daha büyük olmayacak bir Bradawl kullanabilirsiniz .

resim açıklamasını buraya girin


Teşekkürler! Malzeme plastik lamine ve altında yonga levha olduğuna inanıyorum, bu yüzden muhtemelen oldukça iyi çalışacağını düşünüyorum.
Oldukça Düzensiz

2

Başka bir cevapta belirtilen Bradawl'ı kullanmadım, ama bir itici matkap kullandım. Aşağı doğru ittikçe, bit saat yönünde döner ve deliği keser. Serbest bıraktığınızda, tutamaç yaylanır ve uç diğer yönde döner. Böylece bir itme / çekme hareketi yapıyorsunuz.

Hızlı bir arama birkaç farklı boyutta itici matkap ortaya çıktı.

Daha Büyük İtmeli Matkap

Küçük İtmeli Matkap


3
Bu, dik açılı matkap gibi dar bir alana girmenize nasıl izin verir?
auujay

Bu eski ... Bunlardan eski bir tane var ve çalışmak için iyi bir 18 "ya da daha fazla açıklığa ihtiyacı olduğunu düşünüyorum, büyük bir elektrikli matkaptan bile daha fazla.
Mike Powell


0

Bu durumda bir havacılık biti işe yarar mı? Havacılık biti standart bir matkap gibidir, ancak çok daha uzun, örneğin 12 "veya 18". Bazen matkabın kendisi daha da uzaktayken, engelinizin ötesinde, ucun çalışma ucunu ihtiyacınız olan yere alabilirsiniz.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.