Bir evde yangında, vakfın da değiştirilmesi gerekmeden önce ne kadar sıcak olması gerekir?


10

Oakland Tepeleri'nden 90'ların başında çıkan yangından kısa bir süre sonra bir ev sahibiyle konuştum. Ben cahilce en azından hala aynı temeli yeniden inşa edebileceğini söyledim. Yaklaşık 2.000 ° F'de, temeldeki inşaat demiri, soğuduğu zaman vakıftaki boşlukları bırakarak ve 2.500 ° F'nin üzerinde tüm suyun temelden pişirildiğini ve sizi bir yığın halinde bıraktığını söyledi. temel gibi görünen beton tozu. Her iki durumda da vakıf değiştirilmelidir. Yanan okaliptüs ağaçlarından oluşturulan aşırı sıcaklıkların bu sıcaklıklardan sorumlu olduğu iddia edildi.

Sorum iki katlıdır:

  1. Belirtilen sıcaklıklar az çok doğru mu?
  2. Bu sıcaklıklar, tek yakıtın yapının yanıcı maddeleri olduğu orman yangını ortamlarında mı yaşanıyor?

İnşaat demiri 2.000 ° F'nin altına kadar genişleyebilecek kadar sıcak olacak gibi görünüyor.


1
Demek öyle dediler ha? Gerekli temeller Oakland Hills yangın (btw 1991), çünkü sonra değiştirilmesi neredeyse her evde bir ile değiştirildi çok daha büyük ev . Konut finansmanı o zamanlar böyle yürüdü ve bunu yapmak onların maddi avantajı kadar değildi, aptal olmadıkları noktaya. 1200sf kulübenin temeline 3000sf McMansion koyamazsınız, yangın hasarı olsun ya da olmasın. Dolayısıyla yeni vakıf.
Harper

@Herper, Oakland Tepeleri ateşi, önceki evlerin yerini ne olursa olsun, temellerin değiştirilmesi gereken kadar sıcaktı.
Jasper,

@Harper, evet, 1991'di. 80'lerin beni hatırlattığından emin değilim, hatırladığım gibi, '89 depreminden kısa bir süre sonraydı. Hatamı düzelttim.
BillDOe

Yanıtlar:


12

Bilgi beton yeniden kullanım için güvenli hale geldiği sıcaklığı önemli olan, yanlış düşük aslında, 570 derece F. 'Telltale' işareti yakındaki yanıcı maddelerden taşlanmamış betonun pembemsi bir renk tonuna dönüşmesi durumundadır. Bu renk değişimi, agregalardaki demir içeren bileşiklerde, onları bağlayan Portland çimentosu ile reaksiyona girmesi için kullanılan kimyasal değişiklikler nedeniyledir. Pembeye döndüğünde, kullanılamaz hale gelir.Kırılma mekaniği kalıcı olarak değişir ve stres altında parçalanır.

Farkedilir bir hasar olmasa bile, tekrar kullanamayabilir veya kullanmak isteyemeyebilirsiniz. Evin geri kalanı tamamen size denemek için gittiğinizde, yıkılacak tahrip ya vardı bir yangın sonrasında üzere, Yapı İzin kod gereksinimleri olmak "reset" olacak bir vakıf yeniden kullanmak akımkodları, artık orijinal olarak oluşturulduğu andan itibaren kod gereksinimlerine "büyükbaba" değildir. Ancak zaten var olduğundan, denetçiler NASIL yapıldığını göremezler. Bu nedenle, vakfın mevcut bina Tüzüğü şartlarını karşıladığını veya aştığını onaylayan lisanslı bir Sivil PE'den bir Mühendislik Raporu isteyeceklerdir. Bu raporu bir aldatmaca sanatçısı dışındaki herhangi birinden almak için, PE'nin çekirdek testine ihtiyacı vardır; burada bir şirket ortaya çıkar ve kuruluşunuzdan çekirdekler açar ve gücünü test etmek için bir test laboratuarına götürür. Ek olarak, inşaat demirleri için bir temel araştırması / haritasına ihtiyaç duyabilirler (bir metal detektörü ile yapılır). Bunların hepsini tamamladığınızda, eski fondötenleri söküp değiştirmek daha az pahalı olacak kadar pahalı olabilir.


1
Evet, inşaat demiri bununla hiçbir ilgisi yok. Isı, Portland / normal betondan hidrasyon suyunu çıkardığında kullanılamaz (570 F iyi geliyor). Betonu yok etmek çok fazla sıcaklık almaz.
blacksmith37

1
Eski vakfın kurtarılmasının getirdiği diğer maliyet, eski evin tasarımına zincirlenmiş olmanız ve evi daha iyi satılabilirlik için modernleştirememenizdir. Oakland Tepeleri'nin The McCansioning'i, bunun oldukça uç bir örneği olarak ateşe verildi.
Harper,

@ J. Raefield, 570 çok daha gerçekçi sesler. İyi cevap için teşekkürler. (Normalde referanslar isterdim, ama söylediğiniz hiçbir şey mantıksız
görünmüyor

Bunun inşaat demiri değil, beton olduğuna katılıyorum. 2 bitki yandığını gördüm bir tane kontrplak değirmeniydi 10 "+ levhalar bombalar birkaç metre birbirinden ayrıldı gibi büyük boşluklar patlattı, bir meyve sınıflandırma yapısının 6" levhası vardı ve burası kraterler kadar geniş değil, binlerce "geniş ve daha az kraterler. Her iki durumda da, borunun içindeki bazı teller erimiş fakat sert boruları eritmemiş, boru sıcak ve sarkmış, ancak bozulmuştur. +
Ed Beal
Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.