Oda güncellemem sırasında 3/8 inç alçıpanın üzerine bindirmeli veya değiştirmeli miyim?


10

Güncellemek istediğim bir oturma odam var. Şu anda 1/8 "3/8" üzeri alçıpan duvar kaplaması bulunmaktadır. Alçıpan çok iyi durumda, ancak bantlanmamış. Ev 50'lerden, bu yüzden alçıpanı çivilere bağlamak için çiviler kullandılar. Artık üzerlerinde pas tabakası var.

Ben sadece bant ve çamur olabilir, ama alçıpan çok ince olduğundan endişeliyim. Diğer düşüncem, üzerine başka bir katman veya 1/4 "koymaktır. Bu, pop eğilimi olan paslı tırnakları kaplar ve bana daha temiz bir duvar verir. : alçıpan yapıştırıcı veya vidalar?

PS Oda yeni pencereler alıyor, bu yüzden bunlar gerektiği gibi ayarlanacaktır.


2
Aşağı indirin ve 5/8 alçıpan takın. Maliyette neredeyse hiçbir fark yok. Ve daha iyi görünecek. Sadece ek emek 3/8'i kaldırıyor. Bu, duvarın içindeki yalıtım ve kablolamayı değerlendirme fırsatı verecektir.
Kris

@Kris Neden 5/8 alçıpan? 1/2 "burada duvarlar ve Tennessee'de tavanlar için standarttır. 5/8" 1/2 "sayfa başına yaklaşık 2 $ daha fazla. Ancak 3/8 sheetrock değiştirerek aynı fikirde.
BillWeckel

6
@ BillWeckel OP başlangıçta 5/8 birleşik kalınlığa sahipti, bu nedenle profillerin kapı ve pencere kaplamasında tutulduğundan emin olmak için bu kalınlığa uymak mantıklı olacaktır
Kris

Sonunda ne yaparsanız yapın, lütfen 1950'lerin
alçıpanını

Yanıtlar:


7

Ben sadece 3/8 "indirin ve 1/2" yükleyin. İşte bu yüzden öneriyorum

  1. Duvarları açmak, gerekirse işleri düzeltmenize izin verecektir. Yeni satış noktaları eklemek ister misiniz? Eski kablolar kaldırılsın mı? Biraz koaksiyel mi Ethernet mi? Şimdi senin şansın. Pencereler eklediğinizi söylediniz. Eski şeyleri yıkarsan daha kolay bir zaman geçirirsin.
  2. 1/4 "daha az kullanılır, bu nedenle 1/2" den biraz daha pahalıdır (ayrıca yeni panoları eskisine yapıştırmanız gerekir ve bu toplamaya başlar). Her zaman mevcut olanın üzerine 1/2 "kadar yapıştırabilirsiniz, ancak bu sorundan geçiyorsanız, demo bundan daha fazla değildir
  3. Deneyimden bahsetmişken, çıplak çivilere yeni alçıpan asmak, mevcut alçıpanın üstünden geçmekten daha kolaydır. Çıtçıtlarda tahmin yok.

Takma konusunda, hem çivi hem de vida kullanma eğilimindeyim. Levhaları monte ederken hiçbir şey tırnaklardan daha hızlı değildir. Birkaç çivi tahtayı yukarıda tutacaktır. Sonra geri dönüp vidaları ekliyorum. Vidaların yukarı kaldırılmasının daha kolay olduğunu unutmayın, ancak daha sonra hareket eksikliğini seviyorum. Çivileri tahtaya parçaladığınızdan emin olun (başın etrafındaki tahtada olduğu gibi) veya haşhaş sizi daha sonra duvara doğru götürecektir.


Orijinal 3/8 + 1/4 duvar ile 1/2 “yeni duvar arasındaki kalınlığın 1/8 farkından endişe duyuyordunuz, yani kapı ve pencere kaplamasında herhangi bir soruna neden olacağını düşünüyor musunuz?
Kris

Hemen hemen herkes 1/2 "alçıpan (en yaygın kalınlık) olduğunu varsayar bulacaksınız, bu yüzden daha az sorun olacağını varsayalım
Machavity

1
Mevcut kapı ve pencere söveleriniz 5/8 bekliyorsa, 5/8 kullanın.
isherwood

@Kris, trim üzerindeki farkın 1 / 8'i kolayca lateks ile doldurulabilir.
werfu

1

3/8'in çok ince olduğu konusunda haklısın. Hasarı etkilemeyecek kadar eğilimli ve disket hissediyordu.

Bir ev taşındıktan sonra eski sıva üzerine 1/4 "alçıpan monte gördüm. Sadece iyi çalıştı. 3/8" alçıpan kaldırmanın hantal olacağını fark ederseniz, sadece 1/4 ile kaplayın. Duvar içi onarımlar veya geliştirmeler yapmanız gerekse bile, kesip sonra yer paylaştığınız 3/8 alanlarını yeniden yükleyebilirsiniz.

Dalgalılığı ve sesi önlemek için (ve genellikle daha güçlü bir duvar oluşturmak için) saplamalar arasında bazı panel yapıştırıcıları kullanırım.


0

Çıtçıtların hemen üzerinde 1/4 "panelli bir evim vardı. Panel çivilerle takıldı ve iyi dayanmıyordu. daha sonra dokulu bir kağıt ile duvar kağıdı ve boyalı. Düz boyalı alçıpan IMO çok daha iyi görünüyor.Ayrıca duvar güçlendirir.Ayrıca küçük kusurları gizlemek için de reklamı ve bunu yapar iyi.

Yapması çok kolay, pervazları bile çıkarmadım. Ancak, daha pahalı olabilir. Ne ödediğimi hatırlamıyorum, ama alçıpandan daha fazlasıydı.

Sitemizi kullandığınızda şunları okuyup anladığınızı kabul etmiş olursunuz: Çerez Politikası ve Gizlilik Politikası.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.